Přečtěte si oficiální popis

Detaily kurzu

Nejlepší spisovatelé jsou skvělí čtenáři. Prozkoumejte principy velké literatury. Nechte svou představivost letět a rozvíjet svůj tvůrčí hlas, vytvářet krátké příběhy a poezii, stejně jako scénáře pro scénu a obrazovku. Diskutujte a diskutujte s oceňovanými autory a absolvujte uznávané vzdělání a dovednosti v oblasti literárního výzkumu a kreativní komunikace.

Ve vašem posledním ročníku dokončíte buď disertační práci nebo projekt tvůrčího psaní. Počet opčních modulů, které studujete, bude záviset na tom, kterou nezávislou vzdělávací cestu si vyberete. Pokud si vyberete dizertační práci, budete mít společně s dvěma moduly doplňkové literatury i moduly Life Writing a Experimental Writing. Pokud se rozhodnete přijmout projekt kreativního psaní, budete mít k dispozici čtyři možnosti doplňkové literatury. Absolvoval uznávaný titul a schopnost zaměstnat v literárním výzkumu a kreativní komunikaci.

Rámec excelence v oblasti výzkumu 2014

Rámec excelence v oblasti výzkumu v roce 2014: 38% našeho výzkumu bylo považováno za vedoucího světového nebo mezinárodního týmu v oblasti komunikace, kultury a mediálních studií, knihovny a informačního managementu.

Výhody kurzu

Oslavujeme studenty a pracovníky s opravdovou nadšení pro umění a humanitní vědy.

Díky inspirované výuce a intelektuální debatě a každodenní interakci s oceňovanými autory a dramatiky, průběžným programem profesionálů v oblasti mediálního průmyslu, publikovanými lektory a světově uznávanými výzkumníky budeme vychovávat vaši vášeň rozvíjením tvůrčího a kritického myšlení.

Poté otevřete svou mysl širokému spektru příležitostí, jak se věnovat kariéře, kterou milujete, ať už je to něco od psaní a učení, prostřednictvím žurnalistiky a copywritingu, obchodu a marketingu, výzkumu a publikování.

Leeds je severním srdcem kultury a umění. Váš školní areál se nachází v samém centru města, obklopen více než 18 muzeí, 10 uměleckých galerií, 17 divadel, 4 filmové produkční společnosti a 3 nahrávací studia (plus zvláštní bar, restaurace a klub!). Pracujeme přímo s muzey a galeriemi v Leedsu a mnoha regionálními akcemi, včetně festivalu literatury Ilkley a Leeds West Indian Carnival.

Náš výzkum a výuka zkoumá rozmanitost témat, od Jižní Afriky pod apartheidem až po kulturní dopad komunity LGBTQ a on-line rasismu ve fotbale do žánrů 21. století. Jsme také velmi praktičtí: od pravidelných konferencí, seminářů a akcí organizovaných naším střediskem pro kulturu a umění až po spolupráci s institucemi a kulturními organizacemi.

Existují fantastické příležitosti zjistit, kdo jste jako spisovatel studiem v zahraničí. V současné době máme devět výměnných programů Erasmus, včetně poboček v Maďarsku, České republice, Německu, Francii, Španělsku a Irsku.

Vstupní požadavky

Tarifové body UCAS: 104 bodů. (Minimálně 64 z dvou úrovní A nebo ekvivalent, s výjimkou všeobecných studií. Musí obsahovat alespoň B v anglickém jazyce nebo literatuře).

Další požadavky:

GCSEs:

Anglický jazyk GCSE ve stupni C nebo vyšší (stupeň 4 pro ty, kteří sedí v GCSE od roku 2017) nebo ekvivalent. Klíčové dovednosti Úroveň 2, Funkční dovednosti Úroveň 2 a Osvědčení o gramotnosti dospělých jsou přijímány místo GCSE.

PŘÍSTUP K DIPLOMU:

Celkový průchod s minimem 104 tarifních bodů UCAS.

SCOTTISH AWARDS:

Minimálně 5 předmětů ve vyšším stupni B.

OSVĚDČENÍ ÍRSKA:

Minimálně 5 předmětů ve stupni C1 nebo vyšší u vyšší úrovně, z nichž minimálně 3 musí být u B2.

KRITÉRIA VÝBĚRU:

Můžeme použít výběrová kritéria na základě vašich osobních atributů; zkušeností a / nebo závazkem v oblasti studia. Tyto informace budou odvozeny z vašeho osobního prohlášení a odkazu a budou použity pouze tehdy, pokud splníte obecné požadavky na vstup.

Mezinárodní maturita: 24 bodů

IELTS:

IELTS 6.0 bez dovedností nižší než 5,5 nebo ekvivalentní kvalifikace. Univerzita poskytuje vynikající podporu všem žadatelům, kteří mohou vyžadovat další kurzy angličtiny.

ŽÁDNÉ ŽADATELÉ

Naše univerzita vítá žádosti od vyzrálých žadatelů, kteří prokazují akademický potenciál. Obvykle potřebujeme nějaké důkazy o nedávném akademickém studiu, například dokončení přístupového kurzu, avšak mohou být vzaty v úvahu i nedávné relevantní pracovní zkušenosti. Vezměte prosím na vědomí, že u některých našich odborných kurzů musí všichni žadatelé splnit zadané vstupní kritéria a v těchto případech nelze pracovní praxi považovat za místo.

Chcete-li žádat o tuto trasu, měli byste se obrátit na naši politiku uznávání priorit v rámci univerzity.

Vezměte prosím na vědomí, že všichni žadatelé na naší univerzitě musí splňovat náš standardní anglický požadavek GCSE stupně C nebo ekvivalentní, změny v něm budou uvedeny v jednotlivých požadavcích na vstup do kurzu.

Pracovní příležitosti

Absolvováním pokročilých schopností v oblasti komunikace, čtení, psaní, prezentace a tvůrčího uvažování se otevře řada potenciálních kariérních cest. Získáte přenositelné dovednosti, které zaměstnavatelé hledají v široké škále odvětví, včetně motivace a nadšení, mezilidských dovedností, týmové práce, flexibility a přizpůsobivosti. Administrativa umění, vzdělání, publikování, vysílání, marketing, PR, prodej a HR jsou jen některé z oblastí, na které by naši absolventi mohli pracovat.

Kariéra Poradenství

Náš tým zaměřený na práci a kariéru nabízí odborné poradenství a řadu zdrojů, které vám pomohou vybrat a získat zaměstnání. Ať už jste v prvním nebo posledním roce, můžete mluvit s členy personálu našeho Kariérního úřadu, který Vám může nabídnout poradenství při psaní životopisu při hledání zaměstnání.

Moduly

Klíčové moduly roku 1

 • Současné literární studia
 • Workshop spisovatelů 1
 • Texty
 • Workshop spisovatelů 2
 • Poezie
 • Ranní moderní komedie

Moduly 2

 • Literatura romantizmu
 • Postkoloniální psaní
 • Psaní fikcí
 • Teorie do praxe
 • Psaní poezie: Hlas

Moduly doplňku roku 2

 • Literatura 20. století: Alienace
 • Aplikované humanitní obory: živé krátké učení
 • Kontexty 19. století

Moduly 3

 • Životopis
 • Dizertační práce nebo Projekt tvorby psaní
 • Experimentální psaní

Moduly třetího roku

 • Gotická: literatura, kultura, teorie
 • Maskulinita
 • Literatura
 • Moderní americké drama
 • Kulturní přechody: Závod, psaní
 • Postkoloniální města
 • Psaní v době násilí: literatura
 • Maskulinita
 • Ženy novinářů dvacátého století: Žánr
 • Cestovní psaní
 • Soudobé žánry
 • Soumrak národů: Fin de Siecle
 • Divoká spravedlnost: moc, násilí

Poplatky

Spojené království

Poplatek za školní rok pro studenty vstupující v roce 2018/19 činí 9250 GBP. Částka, kterou zaplatíte, se může každý rok zvýšit, aby se zohlednily dopady inflace.

Mezinárodní 2018/19

Poplatek za školní rok pro studenty vstupující v roce 2018/19 činí 12000 liber. Částka, kterou zaplatíte, je stanovena na této úrovni pro každý rok vašeho kurzu.

Učební prostory

Online zdroje a sbírky

Ať už chcete analyzovat účty trestního řízení ze 17. století ze Starého Baileje, prozkoumat více než 355 000 děl anglické a americké poezie, prózy a drama, nebo prozkoumat největší světový archiv populární kultury 20. století, poskytují online zdroje naší knihovny snadný přístup k řadě různých sbírek.

Místo vysílání

Oficiálně jedna z nejlepších světových budov a velký rozhovor v Leeds, Broadcasting Place je domovem našich kurzů v oblasti kulturních studií a humanitních oborů. Poskytuje studentům prostor pro vstup do akademické obce, která hraje aktivní roli při formování současných debat o budoucím směru těchto disciplín.

Knihovna

Naše knihovna je otevřena 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, každý den v roce, poskytuje vám přístup k odborným knihám a časopisům, vzdělávacím prostorům, počítačům, multimediálním zařízením a pronájmu mediálních zařízení. Desítky tisíc digitálních zdrojů naší knihovny, včetně e-knih, ejournálů a databází, můžete získat přístup online v čase a místě, které vám vyhovuje.

Program se vyučuje na:
Angličtina

Zobraz 9 více kurzů z Leeds Beckett University »

This course is Studium v kampusu
Start Date
Zář 2019
Duration
3 let
Kombinované
Denní studium
Price
9,250 GBP
Poplatek za školní rok pro EU
Deadline
Podle místa
Podle data
Start Date
Zář 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek

Zář 2019

Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date