BA (Hons) Ilustrace

Všeobecné informace

Přečtěte si více o tomto programu na stránkách školy

Popis programu

Co můžete očekávat na kurzu

Staňte se zkušeným vizuálním komunikátorem a proslavte se v rychle se měnícím mediálním prostředí.

Během svého studia BA (Hons) Ilustrace na HCA zdokonalíte svou schopnost vyjádřit emoce, utkat příběh, vysvětlit složitý problém a osvětlit úžasnou škálu předmětů, a to prostřednictvím síly vašeho vytváření obrazu.

Budete vyzbrojeni základními znalostmi potřebnými k tomu, abyste se stali ilustrátorem, povzbuzeni k prozkoumání úžasné šíře technik tvorby obrazu a inspirováni k vytvoření vlastní cesty kreativního profesionála během tohoto kurzu i mimo něj.

Studium ilustrace na Hereford College of Arts nabízí pracovní prostory, čas kontaktu a příležitosti potřebné k tomu, aby byla skvělá práce.

Na stupni Ilustrace na HCA je naší prioritou pomoci vám rozvíjet svůj jedinečný, osobní „hlas“ jako ilustrátora. Děláme to spuštěním široce založeného kurzu, což znamená, že vám bude poskytnuta podpora při prozkoumání a vývoji nesčetných technik a médií, než se zaměříte na to, díky čemu je vaše práce identifikovatelně vaší prací.

V průběhu kurzu budete mít příležitost zúčastnit se mnoha workshopů v malých skupinách a kurzů kreslení. Budete také těžit z rozhovorů našich zkušených lektorů kurzů, techniků dílen a hostujících ilustrátorů. Když je čas začít pracovat na svých projektech, můžete tak učinit ve svém individuálním osobním pracovním prostoru.

Podporujeme skupinové diskuse a pořádáme pravidelná skupinová zpětná vazba, aby se studenti mohli navzájem povzbuzovat a podporovat. Doba individuálního lektora znamená, že získáte individuální pomoc, kterou potřebujete, s různými projekty, kde byste mohli vytvářet cokoli od individuálního obrazu pro noviny až po obrázkovou knihu nebo zin.

Díky silným základům v tradičních procesech, jako je kreslení a tvorba grafiky, sleduje společnost Illustration at HCA i ty nejmodernější postupy. Kurz je spojen s mnoha významnými ilustrátory a mezinárodně uznávanými událostmi. Ilustrace v Herefordu také poskytuje přístup k prvotřídním dílnám a výletům do kulturních epicentrů. Živé slipy s externími klienty znamenají, že získáte profesionální zkušenosti z první ruky ještě před absolvováním studia.

Studenti HCA Illustration mají také přístup k technické podpoře ve skvělých řemeslně zaměřených dílnách, které využívají tradiční tiskové procesy, včetně tisku knih, kolagrafie, mono-tisku, gravírování, leptání a sítotisku. Studenti těží z vynikajícího IT vybavení a podpory, která poskytuje standardní software pro systémy PC i MAC. To zahrnuje kompletní sadu produktů Adobe, včetně Photoshopu, ilustrátorů a After Effects, plus I-stop Motion a Final Cut Pro pro postprodukci videa.

Moduly Option nabízejí příležitost přizpůsobit si studijní program a spolupracovat v průběhu kurzů a let. Všichni studenti absolvují Kritická studia, kde můžete získat fascinující pohled na předmět, který máte rádi.

Individuální rozvoj je především jádrem organizace Illustration at HCA .

Co nabízíme:

 • Výuka v malých skupinách v přátelském prostředí studia.
 • Jednotlivé pracovní prostory, které si můžete vytvořit sami.
 • Výjimečný přístup k výukové podpoře a technickému poradenství.
 • Inspirující, vysoce profilovaní hostující odborníci, včetně oceněných ilustrátorů: Clive Hicks-Jenkins, Jonny Hannah, Rebecca Gibbon, Matthew Richardson, Laura Carlin, Ian Murray, Geoff Grandfield, reportér Xaviere Pick a mistři tiskaři Charles Shearer a Nick Morley.
 • Pravidelné kurzy kreslení a tiskové workshopy
 • Příležitosti produkovat řadu výsledků, včetně grafických románů, obrázkových knih, zinů a malých publikací, map, tiskovin a dalších.
 • Živé sliby projektu s externími klienty.

Možnosti kariéry

 • Grafik
 • Návrhář výroby
 • Animátor
 • Inženýr video produkce
 • Self-publishing Illustrator
 • Kreativní odborníci na volné noze

Příběhy úspěchu

Nedávné příklady provizí absolventů HCA zahrnují:

 • Redakční ilustrace pro Radio Times a New Your Times
 • Provize za dětské knihy pro několik vydavatelů, včetně Quarto a Wide Eyed Books, Otter-Barry Books a Graffeg Books
 • Vytváření uměleckých děl pro publikace public relations pro Radu Herefordshire a Balfour Beatty
 • Vytváření instalací specifických pro dané místo a uměleckých děl typu „nástěnná malba“
 • Skupiny studentů se rozrostly o „kolektivní“ podniky, které sdílejí studiový prostor a rozvíjejí malé podniky

"Na HCA jsem si užil tolik věcí." Vždy jsme měli úžasné a inspirativní hostující ilustrátory a výlety. Kurz je tak dobře propojený. “
~ Tina Pearce

Co budete studovat

Rok 1

Úvod do roku 1

Vyšetřovací, experimentální a analytické.

V prvním ročníku prozkoumáte roli kresby jako základní dovednosti a také vztah mezi kresbou a tradičními tiskovými procesy. Budete studovat některé základní formy ilustrace, například módní a reportážní ilustrace, které velmi jasně spoléhají na praxi kreslení.

Rok 2

Úvod do roku 2

Rozvojová praxe

Druhý rok podporuje vaše zkoumání ilustrace v mnoha jejích základních formách. Budete mít příležitost rozvíjet a aplikovat své schopnosti tvorby obrazu prostřednictvím řady současných výsledků. Patří mezi ně zapojení se do externě stanovených projektů a úkolů ve formě spolupráce, soutěží a výstav.

Rok 3

Úvod do roku 3

Potvrzení praxe

Poslední rok je místo, kde na ilustraci vylepšíte oblast svého zájmu nebo specializaci. Během svého osobního projektu a disertační práce budete mít příležitost rozvíjet svoji výzkumnou a ilustrační praxi. Podporujeme vás při jednání a diskusi při plánování a rozvoji těchto pracovních skupin.

Vytvoříte si portfolio představující vaši individuální specializovanou ilustrační praxi. Vyrobíte také úvodní mediální a vizuální prostředky, jako jsou inovativní vizitky a nápadná webová prezentace, které vám pomohou dosáhnout vašich počátečních kariérních cílů po ukončení studia.

140225_IllustrationAnimation.jpg

© Hereford College of Arts

Vstupní požadavky

 • Minimální věk 18 let.
 • Úspěšný rozhovor s portfoliem.
 • Akademické úspěchy - normálně bychom očekávali, že žadatelé při vstupu dosáhli 80 tarifních bodů UCAS, ale kvalifikace jsou důležité, naše nabídky nejsou založeny pouze na akademických výsledcích. Můžeme podávat nabídky na základě dalších důkazů o talentu a vhodnosti kurzu.
 • 80 bodů UCAS v novém tarifním systému UCAS pro rok 2017 se rovná 200 bodům UCAS v předchozím bodovém systému - více podrobností naleznete v popisu tarifů a radách na webových stránkách UCAS.
 • Uchazeči, jejichž prvním jazykem není angličtina - je vyžadován důkaz o celkovém skóre IELTS 6,0 s minimem 5,5 ve všech sekcích (čtení, psaní, poslech a mluvení).
 • Rovněž budou zváženy žádosti od dospělých studentů s příslušnými zkušenostmi.
 • Uznání předchozích vzdělávacích příležitostí - vysoká škola vítá žádosti studentů s předchozím učením a / nebo předchozími zkušenostmi. Další podrobnosti o způsobilosti naleznete na straně 15 našich přijímacích pravidel.
 • Případně nás kontaktujte na adrese registry @ HCA .ac.uk a my vám můžeme nabídnout další rady týkající se požadavků HCA a orgánu udělujícího UWTSD.

Pozn. Pro doplňované studenty platí různé vstupní požadavky

Nový kreativní kampus pro Hereford:
Studentské ubytování Station Approach

S těžkým srdcem vám oznamujeme, že nová výstavba ubytování pro studenty Station Access se studentům neotevře, jak bylo plánováno na 21. září 2020. Stavba byla zpožděna kvůli pandemii Covid-19 a přestože neúnavně pracovali na Dobýt budovu bude pro studenty připravena až 2. ledna 2021. Vážíme si, že to není ideální zpráva a bude mít dopad na plány nové kohorty studentů 2020/21. Tým žijící v srdci města však zavedl věci tak, aby studenti mohli přijít v září a měli dočasný pohodlný domov pro zahájení nového semestru.

Station Approach je nové, účelové ubytování pro studenty Hereford College of Arts v samém srdci města, v pěší vzdálenosti od výukových areálů HCA .

Ubytování bylo speciálně navrženo pro vysokou školu a zaměstnanci a studenti HCA se podíleli na koncepcích designu a rozhodování o tom, jak bude budova fungovat jako domácí kreativní centrum.

Ubytování se nachází hned vedle vlakového nádraží Hereford a je na půli cesty mezi dvěma výukovými kampusy (College Road & Folly Lane) a centrem města. To umožňuje snadný přístup ke všem sociálním a kulturním zdrojům města a také spojení s širší komunitou.

Většina pokojů je uspořádána do klastrů se společnou kuchyní a obytným prostorem, všechny ložnice mají vlastní koupelnu.

Budova má jedinečné zaměření na zobrazení tvůrčí práce jak interně, tak externě a v přízemí je výjimečný, prostorný sociální prostor určený pro výstavy a představení i neformální socializaci.

Tato nová budova těží z inovativního, „inteligentního“ off-site procesu výstavby, který podporuje výjimečnou kvalitu.

Umístění

Stanice Approach je v dosahu několika minut chůze od mnoha zařízení na podporu samostatného života studentů, včetně velkého supermarketu naproti areálu.

Herefordské moderní multi-GP Medical Center se otevírá několik set metrů po silnici.

Tato stránka poskytuje studentům snadný přístup do krásného zeleného prostoru Churchill Gardens a také zábavu, jako je oblíbená herecká bowlingová dráha v Herefordu.

Pro další cestování už nemohl být lepší přístup na nádraží Station Rail, Bus, Bike a Taxi.

Étos

Staniční přístup bude spuštěn na podporu studentské komunity a pohody studentů.

Během dne bude mít personální recepci a mimo pracovní dobu pohotovostní kontaktní službu.

Jednotlivé ložnice zahrnují kreativní nástěnné desky, které si mohou studenti přizpůsobit pomocí vlastní práce nebo zdrojů inspirace.

Celoroční akce a sociální program připravovaný týmem managementu Station Approach ve spolupráci se studenty podpoří kreativní komunitu.

Studenti a zaměstnanci HCA se budou podílet na průběžném rozhodování o správě kampusu.

Abigail Appleton, ředitelka, uvedla: „Bylo pro mě opravdu vzrušující pracovat s partnery, kteří jsou odhodláni podporovat studentskou komunitu a blahobyt studentů jako Cityheart. Otevíráme přístup Station na druhý a třetí ročník, stejně jako na první roky, protože to odráží náš étos rozvoje propojené vysokoškolské komunity. Podporuje společenskost, spolupráci, kreativitu a podpůrné chování mezi ročními skupinami. Spolupracujeme také s novým průkopníkem strojírenského vzdělávání NMiTE v Herefordu a studenti vysokých škol, kteří začínají s novým programem, jsou také pozváni, aby se ucházeli o pokoje v Station Approach. Praxe výtvarného umění a inovativní inženýrství mají mnoho společného. Jsem nadšený, že studenti HCA mají šanci žít ve stejném kreativním centru a těšíme se, až se objeví mnoho kreativních spoluprácí. “

Někteří naši partneři

Development Company Cityheart Partnerships se specializuje na práci s veřejným sektorem a dodala budovy studentského ubytování v menším měřítku po celé Velké Británii i budovy zdravotní péče. Má silný étos úzké spolupráce s partnery a poskytování udržitelných řešení. Od ředitele Alastair Gourlay až po provozní manažerku Sian Evans je Cityheart stejně vášnivý jako my pro zajištění toho, aby studenti byli šťastní a podporovaní v jejich rezidenčních ubytováních.

Engie je jednou z největších britských společností poskytujících energii a služby s hlubokým závazkem k regeneraci, komunitě a vytváření míst. Engie je nadšená, že podporuje studentské umění napříč hromadami stránek i dokončenou budovou.

Caledonian Modular je průkopníkem v budování mimo pracoviště. Náš kaledonský designér David Wallace má ve své DNA „uměleckou školu“ a s radostí mluví s Bauhausem jako s koupelnovým vybavením.

Rada v Herefordshire velmi podporuje rozvoj historické umělecké školy v Herefordu a další rozvoj mezinárodní reputace herefordského odborného vysokoškolského vzdělávání a také to, aby se z Herefordu stalo udržitelné město. Jsme rádi, že generální ředitel Alistair Neill přijde navštívit školu na kole.

Náklady na ubytování

Sazba nájemného za týdenní ložnici bude přibližně 42 GBP po dobu 42 týdnů - což odpovídá 5 964 GBP ročně.

Sazba za pronájem ateliéru za týden bude přibližně 42 GBP po dobu 42 týdnů - což odpovídá 6 846 GBP ročně.

* S výhradou podmínek

Poslední aktualizace Lis 2020

Informace o škole

HCA’s intimate scale lends itself to natural collaborations and distinctive creative groups. It is the ideal setting for you to discover alternative ways of looking at things – surprising yourself and ... Čtěte více

HCA’s intimate scale lends itself to natural collaborations and distinctive creative groups. It is the ideal setting for you to discover alternative ways of looking at things – surprising yourself and each other. Students also experience an excellent amount of contact time with tutors in a forum which is small enough for your voice to be heard. Méně