BA Grafický design a vizuální komunikace

Všeobecné informace

Přečtěte si více o tomto programu na stránkách školy

Popis programu

V praktických projektech zažijete celý pracovní postup od hledání nápadů pro technickou implementaci. Navrhujete aplikace, animace, plakáty, knihy, časopisy, identity značky a další. Náš praktický přístup vás připraví na rozvoj vaší kreativní osobnosti a stane se profesionálním designérem.

Studujte design komunikace v motivujícím prostředí

Studium grafického designu a vizuální komunikace (nazývané také „komunikační design“) uprostřed Berlína poskytuje trvalou inspiraci. Náš zkušený tým lektorů a profesorů vás v přátelské a motivující studijní atmosféře vybízí k tomu, abyste rozvinuli svůj talent. Podporujeme vás v otevřeném a inkluzivním prostředí a osobně reagujeme na vaše potřeby a připravíme vás na profesionální kariéru grafického designéra.

Interkulturní zkušenost

Bakalář v oboru grafického designu a vizuální komunikace je kompletně vyučován v angličtině a je navržen tak, aby vás připravil na mezinárodní kreativní kariéru. Se studenty z více než 48 různých zemí nabízíme skutečně mezikulturní zážitek.

Programujte fakta

 • Trvání: 3 roky / 6 semestrů
 • Body: 180 ECTS
 • Jazyk angličtina
 • Titul: Bakalář umění (BA)
 • Místo: Berlín-Charlottenburg
 • Začátek: říjen
 • Poplatek: 660 € měsíčně

Studujte grafický design a vizuální komunikaci na berlínské mezinárodní

Studijní program grafického designu a vizuální komunikace

Co můžete od bakalářského programu Grafický design a vizuální komunikace očekávat:

Naučíte se analyzovat, ptát se a zlepšovat dané scénáře. V rámci svých studií budete provádět praktická cvičení, jako je vytváření rozvržení, vázání knih nebo kresba a dozvědět se o softwarových dovednostech, návrhovém myšlení, výzkumných metodách a kreativních technikách. Zejména se budeme zabývat typografií a návrhem disciplíny ve všech médiích.

Zažijte mezinárodní a multikulturní prostředí v Berlíně

Kromě projektových kurzů v rámci programu Grafický design navštěvujeme také designová studia, komunikační agentury, prvotřídní výstavy designu a veletrhy. Setkáte se s předními designéry a vměšujete do svých studií živou kulturu Berlína. Společné projekty vám umožní spolupracovat s ostatními studenty z našich jiných návrhářských programů a různých mezinárodních prostředí.

Vaše kariérní příležitosti s titulem v oblasti grafického designu a vizuální komunikace

Program Grafický design a vizuální komunikace vás připraví na to, abyste se stali úspěšným návrhářem v oblastech, jako je návrh značky, návrh interakce, informační design, pohybová grafika, reklama a designové poradenství. Vaše práce v oblasti grafického designu a vizuální komunikace může ovlivnit a zlepšit naše každodenní prostředí v ekonomickém, politickém, společenském, kulturním a osobním životě.

Profesionální pracovní prostředí jsou:

 • Studia grafického designu
 • Značkové a reklamní agentury
 • Vydavatelé (digitální, tištěná a učební média)
 • Interakční a webdesignové agentury
 • Televizní a filmový průmysl
 • Oddělení designu středních a velkých společností
 • Start-up v oblastech, jako je design aplikací nebo herní design

Nejlepší školení s akreditovaným studijním programem Grafický design a vizuální komunikace

Bakalář umění v grafickém designu a vizuální komunikaci na Berlin International byl akreditován a hodnocen jako program kvality s transparentními strukturami, předpisy a kvalifikačními cíli. Náš program se tedy osvědčil v souladu s nejvyššími standardy kvality stanovenými evropským zákonem o vysokých školách.

Aplikace a vstup do programu Grafický design a vizuální komunikace

Proces přihlášky ke studiu grafického designu a vizuální komunikace na Berlin International je velmi snadný. Prostřednictvím naší online aplikační platformy můžete snadno a bezpečně sdílet své osobní údaje. Po obdržení potvrzovacího e-mailu s odkazem můžete nahrát kopii svých dokumentů:

 • Kopie pasu nebo průkazu totožnosti
 • Kopie vašeho maturitního vysvědčení (německý (Fach-) Abitur) nebo ekvivalent
 • Kopie testu anglického jazyka
 • Portfolio s maximálně 10 pracemi

ŽÁDOST O STUDIJNÍ PROGRAMY (COVID -19 AKTUALIZACE)

Prodloužili jsme naši přihlášku do 30. září 2020. U zahraničních studentů doporučujeme podat přihlášku nejpozději do 15. srpna, aby bylo dost času na vízové a cestovní formality.

Q1. Je proces žádosti stejný?

A1. Ano, přijímáme přihlášky do programu Fall Intake 2020. Stále přijímáme žádosti a nabízíme studentům, včetně zahraničních žadatelů.

Pokud jste se dosud nepřihlásili, ale máte v úmyslu tak učinit, měli byste se přihlásit podle plánu. Náš tým vám poradí ohledně všech aspektů studia na Berlin International.

Přihlášku můžete podat 24/7 prostřednictvím našeho aplikačního portálu na adrese: https://application.berlin-international.de/

Q2. Změní se termín aplikace?

A2. Ano, prodloužili jsme naši lhůtu pro podávání žádostí do 30. září 2020. U zahraničních studentů doporučujeme podat přihlášku nejpozději do 15. srpna, aby bylo dost času na vízové a cestovní formality.

Q3. Jak mohu požádat o vízum, pokud jsou ambasády uzavřeny?

A3. Obraťte se na německé velvyslanectví nebo konzulát ve vaší domovské zemi a informujte se o vízovém procesu v současné situaci.

Q4. Pokud je moje vízum zpožděno, jak pozdě mohu začít a jak mohu držet krok se svou prací na kurzu?

A4 / BI může zaručit začátek podzimního semestru 2020, s virtuálními možnostmi výuky pro studenty, kteří nemohou kvůli svému cestovnímu omezení nebo zpoždění ve vízech včas zahájit studium na akademické půdě. Tito studenti mohou začít studovat online ze svých domovských zemí a poté pokračovat ve studiu na akademické půdě, jakmile budou moci cestovat do Německa.

Můžeme zaručit, že nabídneme paralelní výuku online kurzů na akademické půdě po celý první semestr. Studenti, kteří mají problémy s včasným přijetím kvůli omezením COVID-19, budou muset dorazit do Německa nejpozději začátkem druhého semestru, tj. 1. dubna 2021.

Q5. V případě, že nový student nechce navštěvovat online kurzy, jaký by to byl postup?

A5. Studenti, kteří nemohou na podzim semestru 2020 začít studovat na akademické půdě kvůli cestovním omezením COVID-19 nebo zpožděním víz, mohou zahájit online kurzy ze svých domovských zemí a pokračovat ve studiu na kampusu ihned poté, co budou moci cestovat do Německa .

Pokud nechtějí zahájit kurzy online, mohou také bezplatně odložit začátek studia na příští podzim 2021. Noví studenti musí začít na podzim; jarní start není možný.

Q6. Začne podzimní semestr 2020 včas?

A6. Podzimní semestr 2020 začne později, než se původně plánovalo:

 • Uvítací dny: Novinka: 28.10.2020 - 30.10. 2020
 • Začátek vyučovacího období: Nový: 2.11.2020
Poslední aktualizace May 2020

Informace o škole

Berlin International University of Applied Sciences is a state-recognized and non-profit German university of applied sciences located in the center of Berlin. We are determined to offer a challenging ... Čtěte více

Berlin International University of Applied Sciences is a state-recognized and non-profit German university of applied sciences located in the center of Berlin. We are determined to offer a challenging, innovative and practice-oriented education that advances the academic, cultural and linguistic potential of our students and prepares them for international careers in a globalized world. Méně