Přečtěte si oficiální popis

Kostým Accademia

Obrys

Módní návrháři našli inspiraci v historickém kostýmu. Je důležité, aby módní návrhář měl dobrou znalost historie kostýmů.

Pokud má návrhář pochopení toho, co bylo historicky nošeno a proč byly oděvy vyvinuty tímto způsobem ze sociologického a kulturního hlediska, je to skvělý reflexní nástroj, který umožňuje projektantovi "vidět budoucnost".

Důležité je jako inspirativní zdroj kreativně prozkoumat období kostýmní struktury a formy, konstrukční techniky, fit a tvar těla a experimentovat s dekorativními výzdobami - tisk a výšivka.

Bohatost a rozmanitost historického kostýmu a šatech jsou nevyčerpatelným zdrojem, který inspirován vývojem, experimenty a může být aplikován na všechny žánry sbírek a trhů. Nejvýznamnější mezinárodní designéři naší doby jsou známí tím, že využívají kostýmní vlivy v rámci svých sbírek.

Stejně tak je správné poznamenat, že při práci v kostýmě znalosti a dovednosti získané z důkladného pochopení procesu designu módy, trendy a technologie zlepšují možnosti návrhu a navrhované výsledky.

Struktura vzdělávací cesty podporuje nepřetržitou vzrušující interakci mezi specifickými technikami a dovednostmi v oborech Móda a kostýmy, což studentovi zaručuje přiměřené vzdělání v oblasti kultury, stylu a designu v oblasti kostýmů, módy a příslušenství.

Cílem tohoto studijního programu je vyškolení profesionálních osobností schopných uspokojit současné potřeby firem v oblasti módy a kostýmů pro divadelní, televizní a kinematografické produkce: výzkum, experimentování, návrh, plánování a produkt.

Předmět poskytuje studentům kompletní vzdělávací program, který jim umožňuje získat dobrou úroveň odborné způsobilosti a technických znalostí.

Komu

Všichni ti, kteří úspěšně absolvovali středoškolský diplom nebo ekvivalent, pokud jsou dosaženi na mezinárodní úrovni.

Doba trvání

Délka trvání kurzu je tři akademické roky a docházka je povinná od pondělí do pátku, avšak při závěrečném hodnocení musí být studenti nejméně 80% osvědčené účasti.

Vzdělávací cesta je organizována a rozdělena na řadu hlavních témat a posouzení se bude konat ve třech hlavních zasedáních (červen / červen, září / říjen a únor). Kurz končí diskusí o závěrečné disertaci na konci třetího a posledního akademického roku.

Přijímací řízení

Vzhledem k poptávce a uzavřenému počtu dostupných míst (k udržení kvality výuky) k získání přístupu k předmětu je zapotřebí úspěšné dokončení našeho přijímacího hodnocení jak v kulturních, tak technicko-uměleckých tématech.

Vstupní požadavky

Aby mohli studenti přijmout na naše vysokoškolské studium, musí mít vysokoškolský diplom nebo rovnocenně uznávaný. Přijímání do ACM je podmíněno absolvováním přijímací zkoušky, která zahrnuje motivační rozhovor s podáním portfolia práce. Accademia chce pochopit motivaci a úroveň odhodlání kandidáta. Umělecké a grafické schopnosti nejsou podmínkou. Naším cílem je najít studenty, kteří chápou význam kultury jako platformy pro neustálou inspiraci, kontaminovanou designem, výzkumem a řemeslnou praxí. V posledních 9 akademických letech pochází 37% našich studentů z vědeckého a klasického vzdělání, 10% z jazykových cest, 23% z uměleckého prostředí a z ostatních orientací.

Pro neevropské studenty

Studenti, kteří nemají evropské pasy, mohou zahájit výběrové řízení prostřednictvím předložení portfolia a životopisu, které posoudí stejný výbor, který hodnotí italské a evropské studenty. Portfolia a učební osnovy mohou být zaslány prostřednictvím e-mailu na adresu info@accademiacostumeemoda.it, v případě zájmu (odpovědi se uskuteční do 5 dnů od přijetí dokumentace) bude kandidát vyzván, aby se zde uskutečnil rozhovor na Accademia nebo prostřednictvím Videokonferenční hovor. Termín pro předložení dokumentace se liší v souladu s ročními pokyny poskytnutými italským ministerstvem školství a musí být kontrolován přímo studentem u místního italského velvyslanectví / konzulátu. Ujistěte se, že tato lhůta není vynechána nebo že studie VISA pro zápis do italských akademií / univerzit může být odmítnuta. Je důležité provést předběžnou registraci podle stanovených lhůt stanovených italským velvyslanectvím / konzulátem.

Vstupní portfólio - kostým

Povinný:

 • Sbírejte některé související obrázky a vytvořte vysokou školu ve stylu náladové tabule, to by mohlo být inspirováno knihou, filmem, výstavou nebo návštěvou muzea
 • Napište pár slov, které popisují náladu a vlivy
 • Vytvořte nějaké počáteční návrhářské nápady (vyberte si libovolné médium, které se vám líbí) - minimálně 3 kresby výkresů oblečení spojených s náladou, kostýmem nebo módou
 • Pět příkladů kreseb freehand od zátiší (je-li to možné)
 • Index práce předložený s příslušnými informacemi
 • Motivační dopis

Navíc

 • Máte-li příklady ilustrací, v jakémkoli médiu, včetně návrhu počítače
 • Fotografie, které jste přijali k vyjádření předmětů a nápadů, které vás zajímají, by mohly být také vloženy
 • Jakékoli trojrozměrné objekty, které jste vytvořili, byste chtěli zahrnout, by měly být fotografovány

Non-evropští studenti:

 • Hodnocení portfolia a rozhovor
 • Potvrzení vašeho místa (velvyslanectví nebo konzulát),
 • Předložení prohlášení o hodnotě
 • Jazykový certifikát
 • Platba vstupného.

Evropští studenti a Švýcarsko:

 • Hodnocení portfolia a rozhovor
 • Jazykový certifikát
 • Platba vstupného

Vstup pro domácí (italský) evropský

Portfolio musí prokázat schopnosti kreslení rukou, stejně jako kreativitu studenta a veškeré technické nebo počítačové znalosti a musí být doplněno krátkým popisem osobního přínosu k projektu, který bude následně tématem diskuze během rozhovoru. ACM existuje, aby pomohla všem studentům najít jejich tvůrčí identitu.

Metody vyučování a učení

Teoretické lekce, semináře s odborníky v oboru, praktické workshopy, Individuální a řízená konzultační podpora, self-directed study dělají kurz živý a relevantní. Účast na akcích a mezinárodních soutěžích a soutěžích je podporována a podporována po celou dobu trvání kurzu. Návštěvy do muzeí a galerií, velitelství módního průmyslu a designové ateliéry, kostýmy, kino, divadla a televizní sety a lokality.

Při vyvrcholení tříletého studijního programu, po rigidním výběru, podpořený našimi průmyslovými partnery, finalisté finalistů prezentují závěrečné ročníky.

Módní a / nebo kostýmní závěrečná práce

Módní závěrečná práce se skládá z sbírky kapslí vytvořené každým studentem, vybrané komise odborníků z módního průmyslu. Tyto sbírky kapslí jsou prezentovány v Římském módním týdnu - ALTA ROMA.

Kostýmní závěrečná práce se skládá z přípravy a prezentace skutečného divadelního představení díky spolupráci externích významných profesionálů v oboru, když herci nosí kostýmy navržené našimi studenty.

Program se vyučuje na:
Italština

Zobraz 1 více kurzů z Accademia Costume & Moda »

Poslední aktualizace November 14, 2018
This course is Studium v kampusu
Start Date
Říj 2019
Duration
3 let
Denní studium
Deadline
Podle místa
Podle data
Start Date
Říj 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek

Říj 2019

Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date