BA v designu módy

Všeobecné informace

3 dostupných umístění
Přečtěte si více o tomto programu na stránkách instituce

Popis programu

Tento kurz se koná v anglickém jazyce

Kurz trénuje módní návrháře se stylistickými a kreativními kompetencemi v kombinaci se schopností definovat inovativní produkty, rozvíjet příběhy a uvádět finální produkt na trh.

Různé sbírky a výroba prototypů jsou hlavními oblastmi odborných znalostí poskytovanými studentům po dobu tří let studia.

Kurz nabízí dvě specializace: módní design, zaměřený na školení profesionálů schopných převést jejich osobní vyprávění do kolekce oděvů a doplňků, a design obuvi a doplňků - vyučovaný výhradně v italském jazyce, který poskytuje specifické školení o technikách designu a výroby, které bere v úvahu zvláštnost produktu.

BA in Fashion Design Milano

Titul - Akademický diplom prvního stupně je uznáván Ministerstvem školství, univerzity a výzkumu MIUR a odpovídá bakalářskému titulu vydanému univerzitami.

Kontext - Svět módy čelí neustálým a rychlým změnám. V posledních několika desetiletích se profesionál, který se jednou definoval jako Couturier, vydal cestu k komplexní a flexibilní úloze, která pokrývá různé oblasti v rámci mnohostranného procesu: návrháře módy.

Metodika a struktura - Studijní cesta je strukturována tak, aby studentům poskytla všechny nástroje potřebné k řádnému a efektivnímu vytváření kolekce módních doplňků a jejich uvedení na současný trh. Celý proces se zaměřuje na aplikaci jedné metody designu - typické pro Itálii -, která tvoří základ celého procesu, který se učí studenty od prvního roku po závěrečný projekt.

Co se týče všech různých studovaných kolekcí, zvláštní pozornost je věnována osvojení dovedností v oblasti výroby a šití vzorů, textilu, technologie a zpracování kůže, technik designu, módní ilustrace, procesu výroby oděvů a doplňků.

Doplňkem k technickým a metodickým disciplínám je zvláštní zaměření na kulturní studia, která identifikují jazyk módy jako historický, umělecký a sociální fenomén, jako tok trendů a kódů, jako kreativní a vizuální narativ a jako ekonomický systém uváděný výrobním řetězcem a specifickými marketingovými a komunikačními strategiemi. Studenti mají možnost vybrat si z různých workshopů (každý rok se obměňujících), jako je ruční vyšívání, písemná analýza trendů, ruční pletené zboží, kožešina.

V rámci specializace na design obuvi a doplňků, kromě navrhování sbírek věnovaných různým typům doplňků (žen a mužů), zajišťují intenzivní workshopy správné používání nástrojů a strojů pro získávání technik výroby vzorů a tašek a obuvi výrobní. Kurz navíc nabízí zaměření na konkrétní technické výkresy, procesy výroby a použití různých kůží a kůží, stejně jako kovový design hardwaru pro příslušenství.

Kariérní příležitosti - návrhář módy, obuv a doplňky návrhář, textilní designér, produktový manažer, návrhář pletenin, návrhář výšivky.

Poslední aktualizace Lis 2020

Informace o škole

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli.

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli. Méně
Milán , Milán , Milán + 2 Více Méně