BA v módě stylista

Všeobecné informace

3 dostupných umístění
Přečtěte si více o tomto programu na stránkách instituce

Popis programu

Tento kurz se koná v anglickém jazyce

Vzdělávacím cílem kurzu je vyškolit profesionály v módním průmyslu, kteří jsou schopni účastnit se kreativního procesu, hodnotové nabídky a propagace značky nebo módního produktu a jeho určujícího stylu a estetiky. Stát se módním stylistou, což je multidisciplinární a analytický profil, vyžaduje dokončení průřezové vzdělávací cesty, která musí zahrnovat pevné kulturní zázemí a silné porozumění technickým nástrojům fotografie, videa a světa módy. Módní stylisté mají schopnost vytvářet široký rámec vizuálních a estetických referencí pro značku a interpretovat a analyzovat trendy.

Od druhého ročníku mají studenti možnost specializovat se na módní komunikaci (vyučuje se výhradně v italštině), aby vytvořili a řídili integrovanou komunikační strategii, řídili reklamní kampaň, jednali s médii a těmi, kteří působí v celém odvětví, organizovali akce a módní přehlídky, ale také plánovat a uvést na trh produkt, návrháře nebo značku.

BA in Fashion Stylist Milano

Titul - Akademický diplom prvního stupně je uznáván Ministerstvem školství, univerzity a výzkumu MIUR a odpovídá bakalářskému titulu vydanému univerzitami.

Kontext - V poslední době tato profese rozšířila své spektrum kompetencí do té míry, že nyní hraje zásadní roli v uměleckém směřování sbírek, integrovaných komunikačních strategií, chladného lovu a udávání trendů.

Metodika a struktura - Kurz školí studenty praktickým experimentováním s metodami, studovanými nástroji a kulturními aspekty: projekty (focení žen, mužů a zátiší) jsou prováděny studiem fází výzkumu / vývoj / realizace a představují základní stavební kameny kurzu. O každém předmětu se uvažuje v souvislosti s projektem: technické a kreativní nástroje (software, digitální korekce obrázků, tvorba videa); kulturní signály (současná móda, fotografie, sémiotika a obecně schopnost interpretovat obrazy).

Základním cílem je vytvořit módního stylistu schopného řídit tvůrčí proces, mechanismy projektového designu, plně porozumět různým stylům, které móda v minulosti zažila, i současným trendům a získat schopnost kriticky analyzovat nové formy módy.

Kariéra - módní stylista, konzultant značky, koordinátor kreativního směru, odborník na výzkum módy, odborník na redakci módy, trendový Forecaster

Poslední aktualizace Lis 2020

Informace o škole

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli.

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli. Méně
Milán , Milán , Milán + 2 Více Méně