BSc (Hons) v ekologii

Všeobecné informace

Popis programu

Přehled

Lidé mají obrovský dopad na životní prostředí díky využívání zdrojů, degradaci biotopů a změně klimatu. Pochopení toho, jak naše akce ovlivňují ekologickou rovnováhu po celé planetě, nebylo nikdy důležitější.

Dáme vám přísný úvod do vědy o ekologii. Chápete, jak zvířata, rostliny, houby a mikroorganismy interagují s jejich prostředím, stejně jako vztah mezi lidmi a zbytkem biosféry.

Tento kurz pokrývá klíčové koncepční otázky ekologie v nejširším smyslu, ale také poskytuje praktické příležitosti pro učení přenositelných dovedností a analýzu ekologických vztahů ve všech typech organismů. Budeme vás trénovat v základních a laboratorních technikách, včetně naší inspirující 10denní exkurze ve francouzském Cévennes, krajině výjimečné přírodní krásy a ohromné ​​biologické rozmanitosti uznané UNESCO.

Ať už máte zájem o akademickou kariéru nebo chcete se zapojit do praktického řešení ekologických problémů, poskytneme vám nástroje a koncepty, které potřebujete pro změnu.

Terénní práce - základní část školení - probíhá ve Skotsku a ve Francii. Tam je také volitelný výlet do Španělska. Studenti mohou v rámci výměnného programu s Univerzitou v Guelphu v Kanadě absolvovat celý kurz třetího ročníku nebo studijní pobyt v zahraničí, stejně jako účast na jiných mezinárodních výměnných programech.

Nejdůležitější důvody ke studiu s námi

# 1 Výzkum vedený vedoucími pracovníky ve výzkumu po celém světě, od alpské tundry po trópy

# 2 Toto je ideální místo pro studium ekologie s různorodými krajinami a stanovišti na našem prahu a výlety po terénu ve Skotsku, Francii a Španělsku

# 3 Učíme vás ekologickou vědu a poskytneme praktickou výuku v základních a laboratorních technikách

Detaily kurzu

Semestry 1-4 pokrývají základní moduly v: Biologické vědy; Environmentální vědy; a praktické dovednosti v přírodních vědách.

Semestry 5-6 zahrnují následující pokročilé moduly: Ekologie zvířat; Ekologie a fyziologie rostlin; Populace a komunitní ekologie; plus další volitelné moduly, včetně španělské exkurze.

V semestrech 7-8 uskutečníte nezávislý výzkumný projekt a pokračujte v zámořské výletové cestě ve Francii. K dispozici budete také čtyři až šest pokročilých modulů z definovaného seznamu možností.

Výzkumný projekt v posledním roce trvá zhruba třetinu časového rozvrhu a je silně spojen s aktivním výzkumným zájmem akademických pracovníků v biologických a environmentálních vědách.

Mezi příklady nedávné vysoce kvalitní práce studentů patří:

  • Vzory biologické rozmanitosti rostlin v jižní vysočině
  • Buzz-opylování a ekologie čmeláků
  • Změna klimatu a výškové hranice přirozených druhů horských rostlin
  • Vliv diety na páření mořských řas a ovipoziční chování
  • Adaptér těžkých kovů ve vzácných rostlinách

Výuka

Byli jsme oceněni pětihvězdičkovou špičkovou kvalitou výuky na webu QS World University Rankings 2017/18.

Naši akademici využívají své mezinárodní výzkumné aktivity k tomu, aby vás naučili nejnovějšími myšlenkami a trendy v oblasti ekologie. Naše výuka probíhá formou formálních přednášek a praktických vyučovacích hodin, cvičení, seminářů, počítačového učení, řízeného čtení a výzkumu.

Práce v terénu

Terénní práce je nezbytnou součástí školení ekologa. Naše lokalita je ideální základnou pro výlety po terénu, ať už studovat lekking Black Grouse na Vysočině, růst stromů po stranách Ochil Hills nebo rozložení zvířat na ústí řeky Forth.

Stejně jako terénní práce ve Skotsku zahrnuje kurz ekologie (Hons) výlety do Francie a Španělska (volitelný). 10denní exkurze v ekologii a živočišné biologii probíhá ve francouzských Cévennes, drsném horském prostředí výjimečné přírodní krásy a obrovské biodiverzity. Organizace, které tam žijí, zahrnují více než 2300 druhů kvetoucích rostlin (z nichž 24 je endemických), 2 000 druhů bezobratlých a 300 druhů obratlovců. Pozoruhodnými jsou divoká prasata, vydry, tři druhy supů (včetně ohrožených Cinereous suputů) a šediví vlci. Oblast je příkladem hlubokého historického spojení mezi člověkem a přírodním světem a je uznávána jako světová památka biosférické rezervace a světového dědictví UNESCO. Zde se naučíte techniky v oblasti identifikace, odběru vzorků, experimentálního návrhu, analýzy dat a prezentace.

Studenti, kteří se účastní týdenní výletní cesty do Španělska, pobývají na polní stanici 2 km od tradičního kopce Sorbas, poblíž města Almeria, v jedné z nejsušších částí Evropy. Prostřednictvím řady exkurzí a intenzivních projektů v terénu budete seznámeni s environmentálními procesy a řízením zdrojů v suchých prostředích

Posouzení

Moduly jsou hodnoceny kombinací studijních prací a zkoušek, které jsou ukončeny během každého semestru. U mnoha modulů jsou známky přidělené na kurzy 40 až 50 procent z konečné platové třídy, ale u některých modulů je to až 100 procent.

Studovat v zahraničí

Můžete trávit celý rok nebo část třetího roku v zahraničí. Máme zavedený vzájemný výměnný program s Univerzitou Guelph v Kanadě, kde budete mít předměty, které jsou stejné jako v Stirlingu. Kromě toho existují možnosti výměny s řadou univerzit v USA, Austrálii a Evropě.

Další informace o studiu v zahraničí.

Kontakt

Dr. Mario Vallejo-Marin

44 (0) 1786 467822

mario.vallejo@stir.ac.uk

Poplatky - 2018/2019

  • Zahraniční studenti (mimo EU) £ 14,460.00
  • Skotští a EU studenti £ 1,820.00
  • Studenti ze zbytku UK £ 9,250
Poslední aktualizace May 2018

Informace o škole

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society.

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society. Méně