Bachelor módní návrhářství

IFA Paris

Popis programu

Read the Official Description

Bachelor módní návrhářství

IFA Paris

IFA Paris BACHELOR CERTIFIED FEDE (FÉDÉRATION EUROPÉENNE DES ÉCOLES)

 • DURATION: 3-letý program v angličtině
 • KAMPUSY: Paříž, Šanghaj, Istanbul
 • FORMÁT: Flexibilní
 • DALŠÍ PŘÍJEM: leden 2019, březen 2019, září 2019
 • ECTS ÚVĚRY: 180
 • APLIKAČNÍ POPLATEK: 150 €
 • TÝDENNÍ POPLATEK: 8 400 EUR v Paříži, 85 000 v Šanghaji, 7 400 EUR v Istanbulu
 • Omezeno na: 25 studentů v každé třídě

"Tento program je kompletní, intenzivní a vzrušující"

ÚVOD

Bakalář v módním designu

Inovativní metody výuky kombinující tradiční přednášky, praktické workshopy, osobní výzkum, experimenty, vzájemné prezentace a různé návštěvy vedou studenty k tvorivým a pragmatickým, zvědavým a analytickým, imaginativním a vynikajícím technikům a připravují je na možnost mezinárodní kariéry . Jednosměrný přístup jim umožňuje rozvíjet svůj vlastní tvůrčí vesmír a současně se přizpůsobovat různým stylům, druhům značky a tržním segmentům.

Tento velmi kompletní, intenzivní, pestrý a vzrušující program trénuje milovníky módy k práci módního návrháře. Nicméně dokonalá znalost módních produktů a tvůrčího procesu umožňuje účastníkům také získat pozice jako Stylist, Pattern Maker, Production Manager, Nezávislý designér, nebo dokonce ředitel sbírky, umělecký ředitel nebo Merchandiser po dokončení Master IFA Paris umění v současném módním designu.

PŘIJETÍ

Požadavky na přijetí:

 • 18 let
 • Absolvent střední školy nebo rovnocennost
 • IELTS 5.5 nebo TOEFL IBT 65 (nebo rovnocennost) nebo doklad o studiu v angličtině pro ne-rodilé řečníky angličtiny
 • Silná motivace v módě
 • Rozhovor (na akademické půdě nebo Skype)

Dokumenty k poskytnutí:

 • Vyplňte online přihlášku
 • Poslední přepis ve střední škole
 • Kopie vysokoškolského diplomu nebo jeho rovnocennosti
 • Motivační dopis
 • Obnovit / CV
 • Pasová fotografie
 • Kopie pasu
 • Portfolio

STRUKTURA KURZU

Kurz je organizován kolem 3 ateliérů, které trvají každých 30 akademických týdnů. Každá ateliér zahrnuje specifické seskupení modulů strukturovaných kolem různých témat.

3 Ateliéry odpovídají třem úrovním uvedeným v rámci vysokoškolského vzdělávání. Kurz je vybudován v souladu s principem Boloňského konventu a grantovými účastníky po absolvování celkem 180 ECTS (60 ECTS na Ateliér nebo rok).

Podkladem pro konstrukci tohoto kurzu je umožnit studentům, aby se ponořili do prostředí, které napodobuje jejich pracovní podmínky v módním studiu. Strategie hodnocení využívá perfektní rovnováhu mezi souhrnným a formativním hodnocením, aby se zlepšily dovednosti nejen na základních disciplínách, ale také v plánování projektů a řízení času. Souběžně probíhají projekty mezi všemi moduly, aby se zlepšila přenositelnost dovedností studentů, což jim umožňuje propojit dovednosti a kompetence z různých oblastí.

První ateliér: Discovery

První ateliér je veden jako první ročník bakalářského kurzu. V rámci vysokoškolských programů je první Ateliér ekvivalentní úrovni HE 4. Studenti sledují základní moduly, aby objevili vesmír módy. Získá základní dovednosti v oblasti designu, konstrukce, digitální módy a historie módy, aby položily pedagogický základ své křivky učení.

Módní návrh 1: V první části tohoto modulárního seskupení studenti objeví základní dovednosti módního designu:

Jak nakreslit ženy a muže figurky a technické výkresy každého typu oděvu Jak používat barvy a vytvořit barevné škály přizpůsobené módě Jak navrhnout výtisky a integrovat je do kolekce oděvů Jak rozvinout kreativní metodologii výzkumu a zhoršit jejich zvědavost a tvořivost Jak vyjádřit své inspirace a nápady prostřednictvím nástěnných tabulek, ilustrací, stylizace a úplných profesionálních portfolií Jak vytvořit a sestavit plán sběru.

Módní workshop 1: Módní návrhářství není pouze abstraktní koncepce a kreativita musí být podporována praktickým experimentováním a technickým výzkumem. V této první části módní dílny budou studenti experimentovat s různými metodami umírání a technikami tisku, pracovat na siluetu konstrukcí prostřednictvím stylingu, objevovat a analyzovat různé umělce a designéry prostřednictvím účasti na mezinárodních výstavách nebo pracovat na realizaci konceptu a rozvíjet se v modulu Fashion Design .

Digitální módní návrh 1: Získání správného softwaru je absolutně nezbytné v dnešním módním průmyslu: je nutné navrhnout přesné technické nákresy a prezentovat nápady a návrhy profesionálním způsobem. V první části tohoto modulu se studenti seznámí se základy aplikací Photoshop, Illustrator a In-Design.

Tvorba a kreslení vzoru 1: Znalost módy je neúplná bez dobrého pochopení konstrukce. V první části tohoto modulu studenti objeví dvě hlavní metody rozvoje oděvů: tvorba vzorů a drapání. Budou se naučit vytvářet vzory přímo z měření těla nebo kreslení figuríny podle vlastní konstrukční techniky IFA Paříž, kterou vyvinuli naši vlastní lektoři po dobu 2 desetiletí. Na konci první úrovně budou studenti schopni navrhnout vzory obvyklých sukní, košil a šatů.

Výroba 1: Módní návrháři si musí představit všechny detaily a dokončovací práce na oděvů, které vytvářejí, proto je tak důležité zvládnout výrobní proces oděvu. Na první úrovni se studenti postupně učí různé způsoby šití a dokončování, aby vytvořili kompletní oděvy jako sukně a košile.

Móda Historie a kultura: Poznej minulosti a pochopit přítomnost k vytvoření budoucnosti. Jako každá tvůrčí oblast je móda kultura a je důležité znát její historii a vývoj předtím, než bude schopna vizualizovat směr, který bude trvat. Prostřednictvím přednášek, výzkumu a prezentace archivů studenti objeví vývoj módy v průběhu času a analyzují práce, styl a inspiraci nejvýznamnějších módních návrhářů se zvláštním zaměřením na mistry mezinárodní módy z posledních čtyřiceti let.

Druhý ateliér: experimentování

Druhý ateliér se koná jako druhý ročník bakalářského studia. V rámci programu Vysokoškolské programy je druhý ateliér ekvivalentní úrovni HE 5. V této fázi výuky jsou studenti vyzváni, aby rozvíjeli svou kreativitu prostřednictvím experimentů. Konkrétní témata, jako jsou pánské oblečení, dětská oděv nebo pletací dílna, budou pokryty propojenými moduly. Pedagogickým cílem je zlepšit kritické myšlení účastníků.

Módní návrh 2: Ve druhé části tohoto modulu budou studenti aplikovat dovednosti získané během prvního ročníku a experimentovat s novými inspiracemi a koncepcemi v různých módních projektech včetně kolekce pánských oděvů, sbírky doplňků, kolekce dětských oděvů a transformace tkanin. Budou muset přizpůsobit své osobní představy různým produktům a segmentům trhu a pochopit, jak přizpůsobit svou vlastní kreativitu hlavním módním trendům.

Módní workshop 2: V souvislosti s módním designem 2 budou studenti i nadále zkoumat různé techniky a praktické metody, které mohou zvýšit jejich tvůrčí projev. Budou experimentovat s výšivkami, pletacími nebo pletacími metodami, které jim umožní představit si komplikovanější módní výrobky. Budou mít také možnost spolupracovat s profesionálními dodavateli a externími workshopy, aby mohli experimentovat s řízením dodavatelského řetězce, což je důležitá součást práce módního návrháře.

Digitální módní návrh 2: Druhá část tohoto modulu je navržena jako dílna podporující rozvoj studentských výtvorů v módním designu i v módní dílně. V této fázi budou studenti vedeni instruktory, aby mohli posoudit, který software je vhodnější pro jejich tvůrčí a osobní požadavky. Cílem je experimentovat a najít nejlepší nástroj pro vytváření portfolií módního designu a prezentace, která odráží vlastní identitu studentů.

Tvorba a kreslení vzoru 2: Modul na základě modelování a kreslení 1 umožní studentům naučit se kombinovat dvourozměrné a trojrozměrné přístupy, aby našel nejlepší metodiku, aby vytvořil vzory pro jakýkoli druh oděvu. Budou experimentovat, jak přizpůsobit klasickou konstrukci kalhotek, bundy na míru, kimono a raglánové rukávy, aby vytvořily vzor svých nejvíce kreativních návrhů.

Výroba 2:

Stejně jako v modulu PMD je hlavním cílem druhého výrobního modulu, aby vedl studenty k tomu, aby si mohli zvolit a procvičit nejlepší výrobní strategii a metodu dokončování, aby maximalizovaly kvalitu hotových oděvů, které mají vyrábět.

Digitální módní produkt:

Je velmi důležité, aby studenti byli v souladu s nejnovějšími změnami v módním průmyslu. Zatímco software vyvinutý firmou Lectra je obvyklá podpora v oblasti módní výroby, 3D tisk je zbrusu nová technologie, která se v budoucnu stane nevyhnutelným. V tomto modulu se studenti naučí základní využití Lectra a jednoho 3D grafického softwaru, které později experimentují s dokončením módních projektů.

Textilní technologie:

Tkanina je stále hlavní surovinou módy, proto je nezbytné, aby studenti měli hluboké znalosti textilních výrobků. Prostřednictvím přednášek, výzkumů a workshopů se studenti dozví, jak se tkaniny vyrábějí z vláken k tkaní a pletení, porozumí jejich různým vlastnostem, texturám a vlastnostem a experimentují s jejich nejlepším využitím pro výrobu oděvů podle jejich specifik.

Módní marketing 1:

Ačkoli kreativní, móda je průmysl a módní návrh je také ovlivněn strategií značky, segmentace trhu nebo cenové umístění. V tomto modulu se student seznámí se základními marketingovými nástroji a prozkoumá klíčové faktory úspěchu, které vedou módní značku k úspěchu.

Třetí ateliér: Impressum

Třetí ateliér se uskutečňuje jako třetí ročník bakalářského studia. V rámci rámce programů vyššího vzdělávání je třetí ateliér ekvivalentní úrovni HE 6. V závěrečném procesu výuky se studenti zaměří na vyjádření svého vlastního hlasu jako návrháře. Prostřednictvím vývoje mini-sbírky budou vyzváni, aby mysleli na osobní kreativitu, vhodné konstrukční techniky, současnost a jedinečnou prodejní nabídku a umístění. Konečným cílem je připravit jedinečné portfolio oděvů, které budou použity jako odrazový můstek pro hledání zaměstnání v oboru nebo přístup k postgraduálnímu kurzu v IFA s názvem "Moderní módní návrhářství".

Módní návrh 3:

Hlavním zaměřením 3. splátky modulu módního designu je vytvoření kompletní a profesionální kolekce dámského nebo pánského oblečení podle daného tématu. Každý student bude muset rozvíjet vlastní koncepce a interpretace, navrhovat siluety včetně příslušenství, vytvořit plán sběru a vytvořit kompletní technické soubory 4 až 6 oděvů, které budou studenti produkovat. Na konci tohoto procesu budou studenti muset své sbírkové portfolio předložit odborné porotě.

Digitální módní návrh 3:

V poslední části tohoto modulu bude hlavním cílem podpořit návrh módů a vytvořit osobní a kreativní rozvržení pro konečné portfolio sbírek.

Tvorba a kreslení vzoru 3:

V tomto modulu budou studenti muset vytvořit 3 až 6 prototypů z kolekce, kterou vytvořili. Budou provádět výzkum objemů, najít správnou metodiku pro co nejúčinnější rozvíjení vzoru a dokončit vzor oblečení, které musí vyrobit po montáži na modelech.

Výroba 3:

Ve výrobním modulu studenti budou muset najít a vybrat nejvhodnější textilie, identifikovat nejlepší metody šití a dokončovací řešení, aby mohli vyrobit své prototypy nejprofesionálnějším způsobem. Na závěr tohoto procesu budou nejlepší kolekce a prototypy vybírána porotou, která bude prezentována v módní přehlídce IFA Paris v ročníku Bachelor Fashion Design.

Módní marketing 2:

Zatímco pokračují v zkoumání hlavních marketingových teorií a praxe, studenti budou muset definovat marketingovou strategii pro jejich konečnou sbírku s cílovým trhem, stanovením cen, distribucí a komunikační strategií.

Studentská pracovní zátěž po dobu 3 let

2112 hodin přednášek tváří v tvář
2444 hodin samostudia
180 hodin průmyslových sítí

Další informace a stažení brožury o programu naleznete na adrese: https://www.ifaparis.com/courses/undergraduate/bachelor-fashion-design-technology

This school offers programs in:
 • Angličtina
 • Francouzština


Poslední aktualizace September 5, 2018
Doba a cena
This course is Studium v kampusu
Start Date
Datum začátku
Led. 2019
Mar. 2019
Duration
Délka trvání
3 - 3 let
Denní studium
Price
Cena
8,400 EUR
Poplatek za uplatnění 150 EUR
Information
Deadline
Locations
Francie - Paris, Île-de-France
Datum začátku : Led. 2019
Termín odevzdání přihlášek Kontaktuj školu
Datum ukončení Kontaktuj školu
Datum začátku : Sept. 2019
Termín odevzdání přihlášek Kontaktuj školu
Datum ukončení Kontaktuj školu
Turecko - Istanbul, Istanbul
Datum začátku : Sept. 2019
Termín odevzdání přihlášek Kontaktuj školu
Datum ukončení Kontaktuj školu
Čína - Shanghai, Shanghai
Datum začátku : Mar. 2019
Termín odevzdání přihlášek Kontaktuj školu
Datum ukončení Kontaktuj školu
Datum začátku : Sept. 2019
Termín odevzdání přihlášek Kontaktuj školu
Datum ukončení Kontaktuj školu
Dates
Led. 2019
Francie - Paris, Île-de-France
Termín odevzdání přihlášek Kontaktuj školu
Datum ukončení Kontaktuj školu
Mar. 2019
Čína - Shanghai, Shanghai
Termín odevzdání přihlášek Kontaktuj školu
Datum ukončení Kontaktuj školu
Sept. 2019
Francie - Paris, Île-de-France
Termín odevzdání přihlášek Kontaktuj školu
Datum ukončení Kontaktuj školu
Čína - Shanghai, Shanghai
Termín odevzdání přihlášek Kontaktuj školu
Datum ukončení Kontaktuj školu
Turecko - Istanbul, Istanbul
Termín odevzdání přihlášek Kontaktuj školu
Datum ukončení Kontaktuj školu
Videos

[RECAP] 2018 IFA Paris Bachelor Fashion Design & Technology Graduation Fashion Show

[FULL VIDEO] 2018 IFA Paris Bachelor Fashion Design & Technology Graduation Fashion Show

[RECAP] 2017 IFA Paris Bachelor Fashion Design Graduation Fashion Show

[FULL VIDEO] 2017 IFA Paris Bachelor Fashion Design Graduation Fashion Show