Bachelor of Music

Všeobecné informace

Popis programu

Ať už jste ctižádostivý umělec, začínající kritik zvědavý na to, jak hudba vytváří kulturu, nebo talentovaný hudebník, který chce sdílet radost z muzikantství jako učitel, Carletonův Bachelor of Music vás připraví k dosažení vašich cílů.

Bakalářský studijní program Carleton University (Honours) poskytuje solidní základ ve studiu a provádění nejrůznějších hudebních nástrojů a tradic. Předměty studia zahrnují praxi, analýzu a historii evropské klasické hudby od středověku do současnosti; Kanadská hudba; Počítačová hudba; složení; etnomuzikologie; jazz; populární hudební a genderová studia. Jednou z jedinečných věcí programu Carleton's Bachelor of Music je to, že je možné, aby studenti prováděli individuální výkonnostní výuku s vysoce kvalifikovanými instruktory prakticky v jakékoli hudební tradici. Nabízíme také širokou škálu hudebních souborů včetně sboru, jazzu, jazz-rockové fúze, hudebního divadla, afrického bubnování a dalších. Kromě toho je Carleton jedinou univerzitou v Kanadě, která nabízí výkonnostní program ve studiích zvonkohra.

Získání titulu v oboru Hudba z Carletonu poskytuje široké, ale důkladné vzdělání, které poskytuje absolventům konkurenční výhodu na dnešním trhu práce. Program BMus může vést k různým kariérním postupům v oblasti hudby, stejně jako absolvovat studium muzikologie, teorie, kompozice nebo vystoupení.

Vstup do programu je konkurz a žadatelé mohou konkurz na jakýkoli nástroj (nebo hlas) používaný v klasické, tradiční nebo populární hudbě. Od uchazečů se očekává, že prokáží hudební způsobilost ve svých nástrojích a znalosti základní hudební teorie.

Bachelor of Arts (Honours, Combined Honors, General) v hudbě je také k dispozici.

Carletonova výhoda

Zdroje studie, výzkumu a výkonu

Když se přihlásíte do Hudby v Carletonu, budete mít přístup k bohatým studijním, výzkumným a výkonovým zdrojům jak v areálu, tak mimo.

V knihovně Carleton University najdete největší sbírku kanadských hudebních skladeb mimo Kanadské hudební centrum. Univerzita také udržuje sbírku více než 30 000 disků a videí souvisejících s hudbou.

Kromě dobře vybavených výukových studií a cvičných prostor najdete sedm klavírů, jedenáct vzpřímených klavírů, tři cembalo, klavichord, pretepiano před rokem 1800, sbírku západoafrických bicích a rozsáhlou sbírku středověké, renesanční a barokních nástrojů, které je třeba použít při výkonu. Jsme také první univerzitou v Kanadě, která nabídla program a certifikát ve studiích Carillon, díky nimž mají naši studenti možnost vystoupit na vozíku umístěném v Peace Tower v parlamentu Hill.

Naši studenti mají týdenní přístup k divadlu Kailash Mital v areálu pro recitály a mistrovské kurzy s předními profesionálními hudebníky z celého světa. V našich dvou studiích o produkci počítačové hudby budete moci využívat počítačové aplikace pro kompozici a zkoumání filmové hudby a současné hudby.

Kapitálová výhoda

Jen pár minut od kampusu jsou výzkumné zdroje knihovny a archivů Kanady, Národního uměleckého centra a Kanadského muzea civilizace (brzy Kanadské muzeum historie). Ottawa pořádá také hudební festivaly včetně Ottawského mezinárodního festivalu komorní hudby, Ottawského mezinárodního jazzového festivalu a Ottawského bluesfestu.

K našim profesorům, mezi něž patří skladatelé, teoretici, umělci a muzikologové, se připojilo více než 40 vynikajících instruktorů, kteří se specializují na instrumentální (a hlasovou) výuku, v široké škále stylů a žánrů.

Program

Program Bakalář hudby (Honours) je obvykle ukončen po čtyřech letech prezenčního studia. Poskytuje cennou přípravu pro absolventskou práci v oboru muzikologie, hudební teorie nebo kompozice; pro pokročilé studium jako performer; nebo kariéru v hudební výchově. Vaše teoretické, výkonnostní a muzikologické kurzy vám umožní studovat povahu hudebních procesů z praktického, uměleckého, historického a sociálního hlediska.

Během prvních dvou let se klade stejný důraz na dílčí disciplíny výkonu, teorie a muzikologie. V posledních dvou letech programu si můžete vybrat z řady kurzů a soustředit se na představení, hudební teorii, hudební kompozici, počítačovou hudbu, historickou muzikologii, etnomuzikologii nebo populární hudební studia.

Absolvujete individuální výkonnostní studium nejméně ve třech vašich čtyřech letech a účastníte se výkonových souborů v jedné nebo více z následujících oblastí: komorní hudba, koncertní skupina, sbor, jazz, hudební divadlo, opera, africká bubnování nebo fusion (jazz /Skála). Hudební program Carleton má také vztahy s řadou off-kampusových skupin výkonů, které nabízejí ještě větší výběr výběru souborů.

Program Bachelor of Arts (Honours in Music) vám umožňuje studovat hudební vědy, teorii a kompozici. Kromě kurzů prvního ročníku zaměřených na historii hudby a populární hudbu se další kurzy zaměřují na různé aspekty hudby a kultury. Studenti bakalářského umění (kombinovaná vyznamenání) mohou kombinovat studium hudby s majorem nebo nezletilým v jiné disciplíně.

BA v hudbě může sloužit jako základ pro různé kariéry v oblastech souvisejících s hudbou nebo v oblastech, jako je komunikace nebo kulturní politika.

Bakalář umění (obecně) v hudebním programu je obvykle ukončen po třech letech prezenčního studia. Studenti obecného bakalářského umění mohou kombinovat studium hudby s nezletilým v jiné disciplíně.

Výkonové kurzy nejsou k dispozici studentům v žádné z programů BA v hudebních programech.

Pracovní zkušenost

Cvičné kurzy poskytují příležitost studentům na Školy umění a kultury Carleton University získat cenné zkušenosti v různých uměleckých, vzdělávacích a mediálních organizacích. Škola pouze vybírá své nejlepší studenty pro stáže Practica, kteří prokázali vysokou úroveň dovedností a potenciálu pro další vzdělávání.

Studenti jsou povinni strávit 84 hodin v umístění a napsat zprávu. Vedoucí na pracovišti poskytne stručné zhodnocení výkonnosti studenta. Tito jsou kombinováni tak, aby tvořili studentovu třídu pro kurz Cvičení.

V minulosti měli studenti hudby umístění, která jim umožnila učit se a rozvíjet různé dovednosti, jako například:

 • Digitalizace, obnova a katalogizace zvuku z pásky a vinylu.
 • Úpravy hudebních partitur pro publikaci.
 • Zkoumání informací o skladatelích, rukopisech, jejich umístění, předchozích vydáních, pokud existují atd.
 • Nastavení a údržba webových stránek a zkoumání informací na internetu.
 • Praktické techniky nahrávacího studia a filmové bodování.
 • Hudební terapie nebo jiná hudební práce související se staršími a / nebo slabými dospělými.
 • Vývoj a implementace online propagačních strategií a zdrojů.
 • Psaní (rafinace, zkracování) uživatelských příruček pro digitální audio a video software.
 • Pomáhat učitelům hudby přípravou materiálů a prací se studenty jeden na jednoho.

K dnešnímu dni jsou studenti zařazováni do Nadace vedoucích poznatků, Resource Centre sv. Patrika, Národní knihovny Kanady, Kanadské společnosti pro hudební dědictví, CBC, ChamberFest, CKCU, Theknwldg, Alcorn Music, Carleton Jazz Camp, Rogers Cable, Perley Rideau Veteran's Health Center, Archiv města Ottawy, anglikánské sociální služby, MJM Epic Sound Design, Ottawská škola řeči a dramatu, několik škol, stejně jako mnoho dalších organizací a výzkumných iniciativ v oblasti Ottawy i mimo ni.

Další požadavky

Poté, co jste požádali o program Bachelor of Music v Carletonu, budete muset projít konkurz na nástroj, který hodláte studovat na univerzitě. Žadatelé musí dokončit online test teorie a poslech před zkouškou.

Budoucí příležitosti

Na pracovišti

Absolventi hudebních programů si užívají kariéry v celé řadě oblastí, včetně managementu umění, výkonu, výuky a umělecké žurnalistiky.

Doktorské studium

Absolventi našich programů Honors jsou dobře kvalifikovaní, aby mohli absolvovat studium v různých oborech, včetně hudební vědy, teorie / kompozice, vystoupení, žurnalistiky nebo kulturních studií.

Profesionální programy

Mnoho odborných programů, včetně výuky, povzbuzuje dobře zaokrouhlené uchazeče z různých oblastí, aby se mohli ucházet. Hudba poskytuje silný základ pro takové programy.

Kariéra

 • Správa
 • Archivní práce
 • Vysílání
 • Zábava
 • Film
 • Hudební složení
 • Hudební výkon
 • Televize a rádio

Co říkají studenti o hudbě (BMus)

"Bachelor of Music v Carleton University učí své studenty o širokém spektru hudebních žánrů a nástrojů - neexistuje žádný limit pro to, co se student v rámci programu může naučit. Rozmanitost hudebního programu a silné vztahy, které jsem vytvořil s mými profesory a Peerové mi umožnili růst jak člověka, tak i hudebníka. Od té doby, co jsem se připojil k programu, jsem napsal, nahrával a představoval svou originální hudbu. "

Malak, student bakaláře hudby

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

Carleton University is a community of talented, committed and enthusiastic faculty and staff, dedicated to excellence and to supporting the education and research that distinguishes Carleton as Canada ... Čtěte více

Carleton University is a community of talented, committed and enthusiastic faculty and staff, dedicated to excellence and to supporting the education and research that distinguishes Carleton as Canada’s Capital University. We know that it is our people that are key to Carleton’s success. Méně