Přehled programu

Ať už jste ctižádostivý umělec, začínající kritik zvědavý na to, jak hudba vytváří kulturu, nebo talentovaný hudebník, který chce sdílet radost z muzikantství jako učitel, Carletonův Bachelor of Music vás připraví k dosažení vašich cílů.

Program Bachelor of Music (Honors) Carleton University poskytuje pevný základ pro studium a výkon celé řady hudebních nástrojů a tradic. Předměty studia zahrnují praxi, analýzu a historii evropské klasické hudby od středověku až po současnost; Kanadská hudba; Počítačová hudba; složení; etnomusicology; jazz; populární hudba a genderové studie. Jednou z jedinečných věcí o programu Carleton's Bachelor of Music je, že je možné, aby studenti absolvovali individuální výkonnostní výuku s vysoce kvalifikovanými instruktory prakticky ve všech hudebních tradicích. Nabízíme také širokou škálu hudebních souborů včetně sboru, jazzu, jazz-rock fusion, hudebního divadla, afrického bubnování a další. Navíc Carleton je jediná univerzita v Kanadě, která nabízí výkonnostní program v carillonových studiích.

Získání titulu v oboru Hudba z Carletonu poskytuje široké, ale důkladné vzdělání, které poskytuje absolventům konkurenční výhodu na dnešním trhu práce. Program BMus může vést k různým kariérním postupům v oblasti hudby, stejně jako absolvovat studium muzikologie, teorie, kompozice nebo vystoupení.

Vstup do programu probíhá na základě konkurzu a uchazeči mohou provádět konkurz na jakémkoli nástroji (nebo hlasu) používaném v klasické, tradiční nebo populární hudbě. Očekává se, že žadatelé prokáží hudební kompetence o svém nástroji a znalostech základní teorie hudby.

Bachelor of Arts (Honours, Combined Honors, General) v hudbě je také k dispozici.

Carletonova výhoda

Studijní, výzkumné a výkonnostní zdroje

Když se přihlásíte do Hudby v Carletonu, budete mít přístup k bohatým studijním, výzkumným a výkonovým zdrojům jak v areálu, tak mimo.

V knihovně Carleton University najdete největší sbírku kanadských hudebních skladeb mimo Kanadské hudební centrum. Univerzita také udržuje sbírku více než 30 000 disků a videí souvisejících s hudbou.

Kromě dobře vybavených výukových studií a cvičných prostor najdete sedm klavírů, jedenáct vzpřímených klavírů, tři cembalo, klavichord, pretepiano před rokem 1800, sbírku západoafrických bicích a rozsáhlou sbírku středověké, renesanční a barokních nástrojů, které je třeba použít při výkonu. Jsme také první univerzitou v Kanadě, která nabídla program a certifikát ve studiích Carillon, díky nimž mají naši studenti možnost vystoupit na vozíku umístěném v Peace Tower v parlamentu Hill.

Naši studenti mají týdenní přístup k divadlu Kailash Mital v areálu pro recitály a mistrovské kurzy s předními profesionálními hudebníky z celého světa. V našich dvou studiích o produkci počítačové hudby budete moci využívat počítačové aplikace pro kompozici a zkoumání filmové hudby a současné hudby.

Kapitálová výhoda

Jen pár minut od areálu jsou výzkumné zdroje Knihovny a archivů Kanady, Národního centra umění a Kanadského muzea civilizace (brzy bude Kanadské historické muzeum). Ottawa také hostí hudební festivaly včetně Mezinárodního festivalu komorní hudby v Ottawě, Mezinárodního jazzového festivalu v Ottawě a Ottawského Bluesfestu.

Na našich profesorech, kteří zahrnují skladatele, teoretičky, umělce a muzikologové, se připojí více než 40 vynikajících výkonných instruktorů, kteří se specializují na instrumentální (a hlasovou) výuku v široké škále stylů a žánrů.

Program

Program Bachelor of Music (Honors) je obvykle dokončen po čtyřech letech studia na plný úvazek. Poskytuje cennou přípravu na postgraduální práci v oblasti hudební vědy, hudební teorie nebo kompozice; pro pokročilé studium jako umělec; nebo kariéry v hudební výchově. Vaše kurzy teorie, výkonu a muzikologie vám umožní studovat povahu hudebních procesů z praktického, uměleckého, historického a sociálního hlediska.

Ve vašich prvních dvou letech je stejný důraz na subdisciplíny výkonů, teorie a muzikologie. V posledních dvou letech programu si můžete vybrat z různých kurzů, přičemž se soustředíte na výkon, hudební teorii, hudební kompozici, počítačovou hudbu, historickou muzikologii, etnomuzikologii nebo populární hudební studia.

Absolvujete individuální výkonnostní studium nejméně ve třech vašich čtyřech letech a účastníte se výkonových souborů v jedné nebo více z následujících oblastí: komorní hudba, koncertní skupina, sbor, jazz, hudební divadlo, opera, africká bubnování nebo fusion (jazz /Skála). Hudební program Carleton má také vztahy s řadou off-kampusových skupin výkonů, které nabízejí ještě větší výběr výběru souborů.

Program Bachelor of Arts (Honors) in Music vám umožňuje studovat hudbu, teorii a kompozici. Kromě prvotních studijních kurzů v hudební historii a populární hudbě se další kurzy zaměřují na různé aspekty hudby a kultury. Studenti bakalářského umění (kombinované čestné uznání) mohou kombinovat studium v oboru Hudba s významným nebo méně významným v jiné disciplíně.

BA v hudbě může sloužit jako základ pro různé kariéry v oblastech souvisejících s hudbou nebo v oblastech, jako je komunikace nebo kulturní politika.

Program Bachelor of Arts (General) in Music je obvykle ukončen po třech letech studia na plný úvazek. Studenti Bachelor of Arts mohou kombinovat studium v oboru Hudba s minoritou v jiné disciplíně.

Výkonové kurzy nejsou k dispozici studentům v žádné z programů BA v hudebních programech.

Pracovní zkušenost

Cvičné kurzy poskytují příležitost studentům na Školy umění a kultury Carleton University získat cenné zkušenosti v různých uměleckých, vzdělávacích a mediálních organizacích. Škola pouze vybírá své nejlepší studenty pro stáže Practica, kteří prokázali vysokou úroveň dovedností a potenciálu pro další vzdělávání.

Studenti jsou povinni strávit 84 hodin v umístění a napsat zprávu. Vedoucí na pracovišti poskytne stručné zhodnocení výkonnosti studenta. Tito jsou kombinováni tak, aby tvořili studentovu třídu pro kurz Cvičení.

V minulosti měli studenti hudby umístění, která jim umožnila učit se a rozvíjet různé dovednosti, jako například:

 • digitalizace, obnovení a katalogizace zvuku z pásky a vinylu;
 • editace hudebních skladeb pro publikování;
 • zkoumání informací o skladatelích, rukopisech, jejich umístění, případných předchozích vydáních atd .;
 • vytváření a údržba webových stránek a vyhledávání informací na internetu;
 • praktické nahrávací studiové techniky a složení scénického filmu;
 • muzikoterapie nebo jiné sociální práce související s hudbou se staršími a / nebo stíhanými dospělými;
 • vývoj a implementace strategií a zdrojů online.
 • psaní (zkrácení, zkrácení) uživatelských manuálů pro digitální audio a video software; a
 • pomáhá učitelům hudby připravovat materiály a pracovat se studenty jeden na jednoho.

K dnešnímu dni jsou studenti zařazováni do Nadace vedoucích poznatků, Resource Centre sv. Patrika, Národní knihovny Kanady, Kanadské společnosti pro hudební dědictví, CBC, ChamberFest, CKCU, Theknwldg, Alcorn Music, Carleton Jazz Camp, Rogers Cable, Perley Rideau Veteran's Health Center, Archiv města Ottawy, anglikánské sociální služby, MJM Epic Sound Design, Ottawská škola řeči a dramatu, několik škol, stejně jako mnoho dalších organizací a výzkumných iniciativ v oblasti Ottawy i mimo ni.

Další požadavky

Poté, co jste požádali o program Bachelor of Music v Carletonu, budete muset projít konkurz na nástroj, který hodláte studovat na univerzitě. Žadatelé musí dokončit online test teorie a poslech před zkouškou.

Budoucí příležitosti

Na pracovišti

Absolventi hudebních programů se těší kariéře v široké škále oblastí, včetně managementu umění, výkonu, výuky a žurnalistiky umění.

Doktorské studium

Absolventi našich programů Honors jsou dobře kvalifikovaní, aby mohli absolvovat studium v různých oborech, včetně hudební vědy, teorie / kompozice, vystoupení, žurnalistiky nebo kulturních studií.

Profesionální programy

Mnoho odborných programů, včetně výuky, povzbuzuje dobře zaokrouhlené uchazeče z různých oblastí, aby se mohli ucházet. Hudba poskytuje silný základ pro takové programy.

Kariéra

 • Správa
 • Archivní práce
 • Vysílání
 • Zábava
 • Film
 • Hudební složení
 • Hudební výkon
 • Televize a rádio

Co říkají studenti o hudbě (BMus)

"Bachelor of Music v Carleton University učí své studenty o širokém spektru hudebních žánrů a nástrojů - neexistuje žádný limit pro to, co se student v rámci programu může naučit. Rozmanitost hudebního programu a silné vztahy, které jsem vytvořil s mými profesory a Peerové mi umožnili růst jak člověka, tak i hudebníka. Od té doby, co jsem se připojil k programu, jsem napsal, nahrával a představoval svou originální hudbu. "

Malak, student bakaláře hudby

Program se vyučuje na:
 • Angličtina

Zobraz 18 více kurzů z Carleton University Undergraduate »

Poslední aktualizace Únor 9, 2019
Tento kurz je Studium v kampusu
Start Date
Duration
4 let
Denní studium
Deadline
Podle místa
Podle data
Start Date
End Date
Dub 30, 2023
Termín odevzdání přihlášek
Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date
Dub 30, 2023