O

Filmový majster poskytuje komplexní a multidisciplinární přístup k mediálnímu vzdělávání, který podporuje inovativní myšlení a kreativitu. Studenti tohoto magisterského studijního programu získají intenzivní školení jak v praktických, tak teoretických rozměrech studia filmu a médií, psaní scénářů, filmové a televizní tvorby, animace, postprodukce a digitálních médií. Naše odborné znalosti v oblasti filmové a televizní produkce a tvůrčí techniky nám umožňují kultivovat nové talenty, které přispějí k rychle se rozvíjejícímu tvůrčímu průmyslu a znalostní ekonomice v Hongkongu, oblasti Asie a Tichomoří a dále.

V průběhu let jsme vytvořili rozsáhlé vztahy s filmovým průmyslem a pozvali prvotřídní profesionály, aby sloužili jako poradci. Jsme hrdí na to, že máme seznam absolventů, kteří jsou významnými hráči v oboru.

105794_Keystonedolbyhkbu_20181029_COMD2.jpg

Koncentrace

Filmový majster nabízí dvě koncentrace: (a) animace a mediální umění; a b) film a televize. Oba přijmou vstupní politiku založenou na programech, tj. Studenti jsou přijímáni přímo do programů v prvním roce.

  • Animace a mediální umění

Animace a mediální umění Concentration nabízí komplexní učební plán animace a mediálního umění se zaměřením na digitální animaci. Kurikulum zahrnuje základní kurzy výuky příběhů, výtvarné umění a kreativní myšlení, stejně jako pokročilé kurzy v oblasti digitální animace. Studenti se mohou také rozhodnout pro specializaci ve vybraných oblastech, jako jsou interaktivní média, herní a grafický design prostřednictvím široké škály pokročilých kurzových úrovní.

  • Film a televize

Filmová a televizní soutěž poskytuje široký výcvik ve filmové, video a televizní produkci s důrazem na relevantní oblasti teorie, historie a praxe. Studenti jsou vybaveni dovednostmi a znalostmi, aby se stali scenáristy, režiséry, kamerami a producenty.

Kurikulum Film Major je navrženo tak, aby zahrnovalo odborné kurzy v rámci teoreticky bohatého rámce, v němž studenti získávají znalosti, koncepce a dovednosti. Kurzy v rámci každé Koncentrace tvoří širokou škálu znalostí, ze kterých mohou studenti navrhnout své vzdělávací portfolio podle svých zájmů, silných stránek a kariérních cílů. Filmová a televizní koncentrační klastru připravuje studenty konkrétněji s odborným a teoretickým výcvikem ve filmové a televizní tvorbě. Konverzační kurzy animace a mediálních umění nabízejí studentům špičkové dovednosti a estetickou citlivost v oblasti digitálních mediálních umění a animace.

105791_ChanKaYi_Monster_Narrative_ExperimentalAnimation.jpg

Stáže

Studenti jsou vyzýváni k tomu, aby během své studijní doby absolvovali nekvalifikovanou a nulovou odbornou stáž. Místní média jako TVB, kabelová televize a RTHK, stejně jako animace


Prohlídky výměny / studií

Studenti filmu jsou povzbuzováni, aby se zúčastnili výměn a zúčastnili se řady filmových a animačních festivalů, aby zvýšili jejich konkurenční výhodu a mezinárodní expozici. Filmové festivaly, kterých se účastnili naši studenti, zahrnují Mezinárodní festival fantastických filmů Sitges (Barcelona, ​​Španělsko), Busan International Film (Korea), Toronto Reel Asian International Film Festival (Toronto), Filmový festival Dálného východu (Udine, Itálie) a Bucheon Mezinárodní festival fantastických filmů (Korea).

105792_CheungTseWai_Relationshipis_InteractiveInstallation.jpg

Kariérní vyhlídky

Kariérní vyhlídky absolventů filmového filmu zahrnují odvětví tvůrčího obsahu, jako je síťová televize, film, vysílání, kabelová televize, multimédia, animace, vývoj online a interaktivních aplikací, vizuální grafický design a kreativní komunikace. Někteří studenti mohou pracovat v jiných sektorech, které se zabývají používáním elektronických obrazových zvukových médií, jako jsou public relations a reklama, IT, vzdělávání, vydavatelství, firemní komunikace, umění a správa a správa médií a žurnalistika.


Vstupní požadavky

Při výběru žadatelů o individuální zásluhy přijmeme holistický přístup. Žadatelé musí splňovat požadavky na vstup do univerzity a požadavky anglického jazyka.

Žadatelé, kteří byli přijati s pokročilým stáží do 1. ročníku studia s mezinárodními kvalifikacemi, jako jsou GCE, IB a SAT, mohou požádat o převod jednotek.

Kromě splnění požadavků na přijetí na univerzitu jsou studenti povinni prokázat svůj potenciál pro studium příslušných oborů předložením osobního portfolia a předáním rozhovoru.

105795_Filmfestival20170719_120057.jpg

Vstupní rozhovory

Potenciální kandidáti budou pozváni na individuální nebo skupinový rozhovor. Jsou povinni prezentovat své portfolia v digitálním formátu během rozhovoru.

Pro koncentraci animací a mediálních umění by portfolia měla demonstrovat potenciál kandidátů v oblasti tvořivosti, vizuální a designové gramotnosti, animace a / nebo herního designu.

Pro filmovou a televizní koncentraci by portfolia měla projevit potenciál kandidátů v kreativitě, technikách vyprávění a koncepcí obrazů.

105796_Studentsatmoviescence2mb.jpg

Požadavky anglického jazyka

Následující výsledky veřejné zkoušky jsou uznávány za splnění požadavků anglického jazyka stanovených univerzitou:

Zkušební zkoušky

Minimální požadavky

TOEFL

Internetový test (iBT) - skóre: 79; nebo
Test na papíře (PBT) - skóre: 550

IELTS Academic

Celkový pás: 6,0

SAT

Minimální skóre 550 v kritickém čtení a psaní s dílčím skóre 8 nebo více v eseji ve starých SAT; nebo
Minimální skóre 590 v čtení a psaní na základě důkazů v novém SAT

AKT

Minimální skóre 23 v obou ACT angličtina a čtení

GCE O-Level / GCSE Anglický / anglický jazyk / Anglická literatura

Stupeň C / stupeň 4

IGCSE První jazyk Angličtina

Stupeň C / stupeň 4

IGCSE angličtina jako druhý jazyk

Stupeň B / stupeň 5

GCE AS nebo A-Level English

Stupeň E

HKDSE anglický jazyk

Úroveň 3

HKALE Používání angličtiny

Stupeň E

IB

Stupeň 4:
IB angličtina A (vyšší nebo standardní úroveň); nebo
IB Angličtina B (Vyšší úroveň); nebo
IB Anglická literatura a výkon (standardní úroveň)

NEBO

Stupeň 5 v:
IB angličtina B (standardní úroveň)

Ostatní

Další kvalifikaci v angličtině považována za přijatelnou univerzitou

105793_DSC_0302bufaaward.JPG


Přijímací stipendia

Žadatelé s vynikajícím akademickým výkonem budou mít možnost získat stipendia pro přijetí:

HKD

americký dolar

Úplné stipendium *

190 000 ročně

24 000 každý rok

Polovina stipendia *

95 000 ročně

12 000 ročně

* S výhradou souhlasu univerzity.


Dotazy

Film major - animace a mediální umění
Telefon: 852 3411-7395
E-mail: at-ctv@hkbu.edu.hk

Hlavní filmař - filmová a televizní koncentrace
Telefon: 852 3411-8065
E-mail: af-fma@hkbu.edu.hk

Program se vyučuje na:
  • Angličtina

Zobraz 2 více kurzů z Hong Kong Baptist University School of Communication »

Poslední aktualizace Prosinec 25, 2018
Tento kurz je Studium v kampusu
Start Date
Zář 2019
Duration
4 let
Denní studium
Price
42,100 HKD
(místní); HK 140 000 USD (mimo lokální), na základě schválení univerzity.
Deadline
Podle místa
Podle data
Start Date
Zář 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek

Zář 2019

Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date