Read the Official Description

O

Filmový majster poskytuje komplexní a multidisciplinární přístup k mediálnímu vzdělávání, který podporuje inovativní myšlení a kreativitu. Studenti tohoto magisterského studijního programu získají intenzivní školení jak v praktických, tak teoretických rozměrech studia filmu a médií, psaní scénářů, filmové a televizní tvorby, animace, postprodukce a digitálních médií. Naše odborné znalosti v oblasti filmové a televizní produkce a tvůrčí techniky nám umožňují kultivovat nové talenty, které přispějí k rychle se rozvíjejícímu tvůrčímu průmyslu a znalostní ekonomice v Hongkongu, oblasti Asie a Tichomoří a dále.

V průběhu let jsme vytvořili rozsáhlé vztahy s filmovým průmyslem a pozvali prvotřídní profesionály, aby sloužili jako poradci. Jsme hrdí na to, že máme seznam absolventů, kteří jsou významnými hráči v oboru.

105794_Keystonedolbyhkbu_20181029_COMD2.jpg

Koncentrace

Filmový majster nabízí dvě koncentrace: (a) animace a mediální umění; a b) film a televize. Oba přijmou vstupní politiku založenou na programech, tj. Studenti jsou přijímáni přímo do programů v prvním roce.

  • Animace a mediální umění

Animace a mediální umění Concentration nabízí komplexní učební plán animace a mediálního umění se zaměřením na digitální animaci. Kurikulum zahrnuje základní kurzy výuky příběhů, výtvarné umění a kreativní myšlení, stejně jako pokročilé kurzy v oblasti digitální animace. Studenti se mohou také rozhodnout pro specializaci ve vybraných oblastech, jako jsou interaktivní média, herní a grafický design prostřednictvím široké škály pokročilých kurzových úrovní.

  • Film a televize

Filmová a televizní soutěž poskytuje široký výcvik ve filmové, video a televizní produkci s důrazem na relevantní oblasti teorie, historie a praxe. Studenti jsou vybaveni dovednostmi a znalostmi, aby se stali scenáristy, režiséry, kamerami a producenty.

Kurikulum Film Major je navrženo tak, aby zahrnovalo odborné kurzy v rámci teoreticky bohatého rámce, v němž studenti získávají znalosti, koncepce a dovednosti. Kurzy v rámci každé Koncentrace tvoří širokou škálu znalostí, ze kterých mohou studenti navrhnout své vzdělávací portfolio podle svých zájmů, silných stránek a kariérních cílů. Filmová a televizní koncentrační klastru připravuje studenty konkrétněji s odborným a teoretickým výcvikem ve filmové a televizní tvorbě. Konverzační kurzy animace a mediálních umění nabízejí studentům špičkové dovednosti a estetickou citlivost v oblasti digitálních mediálních umění a animace.

105791_ChanKaYi_Monster_Narrative_ExperimentalAnimation.jpg

Stáže

Studenti jsou vyzýváni k tomu, aby během své studijní doby absolvovali nekvalifikovanou a nulovou odbornou stáž. Místní média jako TVB, kabelová televize a RTHK, stejně jako animace


Prohlídky výměny / studií

Studenti filmu jsou povzbuzováni, aby se zúčastnili výměn a zúčastnili se řady filmových a animačních festivalů, aby zvýšili jejich konkurenční výhodu a mezinárodní expozici. Filmové festivaly, kterých se účastnili naši studenti, zahrnují Mezinárodní festival fantastických filmů Sitges (Barcelona, ​​Španělsko), Busan International Film (Korea), Toronto Reel Asian International Film Festival (Toronto), Filmový festival Dálného východu (Udine, Itálie) a Bucheon Mezinárodní festival fantastických filmů (Korea).

105792_CheungTseWai_Relationshipis_InteractiveInstallation.jpg

Kariérní vyhlídky

Kariérní vyhlídky absolventů filmového filmu zahrnují odvětví tvůrčího obsahu, jako je síťová televize, film, vysílání, kabelová televize, multimédia, animace, vývoj online a interaktivních aplikací, vizuální grafický design a kreativní komunikace. Někteří studenti mohou pracovat v jiných sektorech, které se zabývají používáním elektronických obrazových zvukových médií, jako jsou public relations a reklama, IT, vzdělávání, vydavatelství, firemní komunikace, umění a správa a správa médií a žurnalistika.


Vstupní požadavky

Při výběru žadatelů o individuální zásluhy přijmeme holistický přístup. Žadatelé musí splňovat požadavky na vstup do univerzity a požadavky anglického jazyka.

Žadatelé, kteří byli přijati s pokročilým stáží do 1. ročníku studia s mezinárodními kvalifikacemi, jako jsou GCE, IB a SAT, mohou požádat o převod jednotek.

Kromě splnění požadavků na přijetí na univerzitu jsou studenti povinni prokázat svůj potenciál pro studium příslušných oborů předložením osobního portfolia a předáním rozhovoru.

105795_Filmfestival20170719_120057.jpg

Vstupní rozhovory

Potenciální kandidáti budou pozváni na individuální nebo skupinový rozhovor. Jsou povinni prezentovat své portfolia v digitálním formátu během rozhovoru.

Pro koncentraci animací a mediálních umění by portfolia měla demonstrovat potenciál kandidátů v oblasti tvořivosti, vizuální a designové gramotnosti, animace a / nebo herního designu.

Pro filmovou a televizní koncentraci by portfolia měla projevit potenciál kandidátů v kreativitě, technikách vyprávění a koncepcí obrazů.

105796_Studentsatmoviescence2mb.jpg

Požadavky anglického jazyka

Následující výsledky veřejné zkoušky jsou uznávány za splnění požadavků anglického jazyka stanovených univerzitou:

Zkušební zkoušky

Minimální požadavky

TOEFL

Internetový test (iBT) - skóre: 79; nebo
Test na papíře (PBT) - skóre: 550

IELTS Academic

Celkový pás: 6,0

SAT

Minimální skóre 550 v kritickém čtení a psaní s dílčím skóre 8 nebo více v eseji ve starých SAT; nebo
Minimální skóre 590 v čtení a psaní na základě důkazů v novém SAT

AKT

Minimální skóre 23 v obou ACT angličtina a čtení

GCE O-Level / GCSE Anglický / anglický jazyk / Anglická literatura

Stupeň C / stupeň 4

IGCSE První jazyk Angličtina

Stupeň C / stupeň 4

IGCSE angličtina jako druhý jazyk

Stupeň B / stupeň 5

GCE AS nebo A-Level English

Stupeň E

HKDSE anglický jazyk

Úroveň 3

HKALE Používání angličtiny

Stupeň E

IB

Stupeň 4:
IB angličtina A (vyšší nebo standardní úroveň); nebo
IB Angličtina B (Vyšší úroveň); nebo
IB Anglická literatura a výkon (standardní úroveň)

NEBO

Stupeň 5 v:
IB angličtina B (standardní úroveň)

Ostatní

Další kvalifikaci v angličtině považována za přijatelnou univerzitou

105793_DSC_0302bufaaward.JPG


Přijímací stipendia

Žadatelé s vynikajícím akademickým výkonem budou mít možnost získat stipendia pro přijetí:

HKD

americký dolar

Úplné stipendium *

190 000 ročně

24 000 každý rok

Polovina stipendia *

95 000 ročně

12 000 ročně

* S výhradou souhlasu univerzity.


Dotazy

Film major - animace a mediální umění
Telefon: 852 3411-7395
E-mail: at-ctv@hkbu.edu.hk

Hlavní filmař - filmová a televizní koncentrace
Telefon: 852 3411-8065
E-mail: af-fma@hkbu.edu.hk

Program taught in:
Angličtina

See 2 more programs offered by Hong Kong Baptist University School of Communication »

Last updated December 25, 2018
This course is Campus based
Start Date
Sept. 2019
Duration
4 let
Denní studium
Price
42,100 HKD
(místní); HK 140 000 USD (mimo lokální), na základě schválení univerzity.
Deadline
By locations
By date
Start Date
Sept. 2019
End Date
Application deadline

Sept. 2019

Location
Application deadline
End Date