Přečtěte si oficiální popis

Novým programem pro výtvarné umění v Aquinu je tento rok na jaře nový hlavní, Divadlo pro sociální změny. Díky tomu je Aquinas jedním z mála vysokých škol v regionu, který nabízí tento jedinečný hlavní. The Kurikulum divadla pro sociální změny Je určena k tomu, aby pomohla absolventům najít a propojit empatické mezery, které existují v komunitách. Členové divadla se stanou aktivisty takového druhu, protože pracují s komunitou, aby našli živé a dynamické způsoby, jak pomoci vyloučenému vyprávět své příběhy.

Produkce mohou zahrnovat málo pochopená nebo rozdělující témata, jako jsou otázky duševního zdraví, genderové rozdíly, závislost nebo sexuální napadení. Divadlo se tak stává platformou pro personalizované vyprávění příběhů mezi specifickými demografiemi, které zřídka mají své perspektivy vymezené v běžném divadle.

V roce 2003 se Aquinasova škola spojila s kruhovým divadlem a ligou katolických vysokých škol, aby se oživilo centrum umění Performing Arts v Aquinas College, které umožnilo rozmanité výkony, výuku a technické příležitosti. Během této doby se divadlo pro sociální změny začalo uchycovat.

"Tento druh společného předsudku je v národě jedinečný," řekl Randy Wyatt, ředitel divadelního programu a docent divadla, jehož kariéra zahrnuje režii více než 60 inscenací a prací, která byla vydána a produkována po celém světě. "Na Středozápadě existují další školy s hlavním divadlem pro sociální změny, ale program Aquinas je první svého druhu kvůli své společné struktuře.

"Divadlo pro společenskou změnu nabízí živou budoucnost pro malé kolektivní programy," pokračoval Wyatt. "V tomto akademickém kruhu je spousta povyku ... ale Aquinas předstoupil ve hře, pokud jde o divadlo pro sociální změny, protože jsme začali začleňovat do učebních osnov programu na začátku 2000." Divadelní program společnosti AQ sdružuje studenty středních a vysokých škol, kteří pracují ve světové třídě, vedle sebe s divadelními profesionály z komunity.

"Tímto způsobem dáváme zpět komunitě - je to kruhové," řekl Wyatt. "Divadlo pro sociální změny je součástí evoluce divadelního programu Aquinas." S nadšením pro mentorování dětí Wyatt věří, že vysoká škola je doba, kdy každý student zjistí, co je bude motivovat individuálně.

"Miluju být součástí životů [studentů], když zjistí, co chtějí dělat, a jak mohou změnit svět, který je pro ně zvlášť vhodný," řekl Wyatt. "V době, kdy studenti odešli, přemýšlejí o tom, jak vytvořit divadelní umění, které ovlivňuje svět, v němž žijí." Zoe Gipson '16, starší, dvojnásobná specializace v angličtině a komunikace s divadelním důrazem, prostě chyběla nová společenská změna. Nicméně, protože Wyatt má skrze své učení tkané divadlo pro společenskou změnu, Gipson se domnívá, že již získala vynikající vzdělání v předmětu, stejně jako velké zkušenosti.

"Je vzrušující vidět, jak se tento major dostal do Aquinasu," řekl Gipson. "Úroveň divadla, kterou zde děláme, je mnohem vyšší než u většiny škol, a dokonce i v mnoha komunitních divadlech v mnoha městech. Nemusíte jít na Broadway, Hollywood nebo Chicago, abyste získali takovou zkušenost, která je zde k dispozici na AQ. "

Hlavní

Divadlo pro sociální změnu (TFSC) majora na Aquinas College je jednou z mála celostátní. Tento hybrid hlavní se skládá z práce z divadla, sociologie, a komunitní vedení. Bakalářský titul v TFSC je založen na teorii (Augusto Boal, Keith Johnstone), historii a studijní praxi výkonů spolu s hodinami hands-on učení se s partnery komunity, studium non-zisk vedení dovedností včetně grantového psaní a interkulturní komunikace, A navržení původního projektu. Studenti aplikují své estetické a příběhové talenty na aktuální problémy sociální spravedlnosti, deklarují pravdu o problémech a zkoumají nové přístupy k řešení - v reálných životních situacích, nejen v učebně. Studenti budou připraveni na nesčetné množství příležitostí v reálném světě ve výkonu, nebo budou pokračovat v dalším studiu v dotyčných oblastech, jako je klinická terapie, veřejná správa, sociální práce, vzdělávání nebo výkonnostní studie.

Tento hlavní je zvláště vhodný pro poslání AQ a silné stránky jako instituce. Jedná se přímo o dva základní charisma společnosti AQ - službu a komunitu. Studenti se budou intenzivně zabývat službou učení tím, že zkoumají a poté se spojují s komunitními skupinami - etnickými, služebními, institucionálními, občanskými, sociálními činnostmi atd. - identifikují příběhy nebo problémy v rámci této komunity a pak vytvářejí práci pro toto publikum nebo Obecné publikum na základě primárního výzkumu z první ruky.

Program se vyučuje na:
Angličtina

Zobraz 40 více kurzů z Aquinas College »

This course is Campus based
Start Date
Sep 2019
Duration
Kontaktuj školu
Denní studium
Deadline
Podle místa
Podle data
Start Date
Sep 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek

Sep 2019

Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date