Bakalář v oboru elektrotechniky a výpočetní techniky

Effat University

Popis programu

Read the Official Description

Bakalář v oboru elektrotechniky a výpočetní techniky

Effat University

Tam je rostoucí potřeba pro ženy inženýrů se silnou vzdělání v elektrotechnice a výpočetní techniky. Katedra elektrotechniky a výpočetní techniky (EHK OSN) na EFFAT univerzity nabízí bakalářský titul v oboru elektrotechniky a výpočetní techniky. Studenti v programu EHK bude představen témat důležitých pro počítač oboru strojírenství, jako je počítačový design hardwaru, počítačových sítí a softwarového inženýrství, jakož i na témata v elektrotechnice, jako jsou komunikace a zpracování signálu, mikroelektroniky a integrovaných obvodů, bezdrátová komunikace, mikrovlnná trouba elektroniky, computer-aided design a kontrolní systémy.

Elektrické a počítačové techniky mají vliv na všechny aspekty moderního života kvůli nadvládě komunikace, moderní elektroniky, zpracování informací, a na internetu. Vztahují se na hardware a / nebo software dovednosti pro navrhování a vývoji moderních systémů. Oni vyžadují pevný základ v matematice a základních věd. Osnovy ECE je určen pro studenty s dovednostmi, které budou potřebovat pro další profesní rozvoj.

Oddělení ECE nabízí čtyři oblasti koncentrace:

  • Digitální systémy
  • Komunikace
  • Mikroelektronika
  • Řídicí systémy a robotika

Digitální systémy

Digitální systémy především o design a využití digitálního hardwaru a systémového softwaru. Téměř všechna elektronická zařízení, se dnes obsahuje digitální systém v podobě aplikace v závislosti na digitálním rozhraní nebo mikroprocesory. Digitální systémy zahrnují diskrétní, kvantizačních elektrické signály, které jsou zastoupeny řetězce binárních číslic. Mezi hlavní témata patří Boolean algebra, kombinační logika design, sekvenční logiku designu, digitálních integrovaných obvodů, programovatelných logických obvodů, počítačový design a mikroprocesorové hardware a software. Mezi typické produkty z digitálního systémového designéra jsou počítače, mikroprocesory, videohry, průmyslové získávání dat a kontrolní systémy, lékařské přístroje, automobilový a přístrojové vybavení. Konečným produkty vyvinuté v mnoha oblastech, elektrický a inženýrství počítače jsou často realizovány s digitálními systémy, včetně řídicích systémů, telekomunikačních systémů a systémů pro zpracování signálu.

Komunikace

Oblast komunikací se zabývá zpracování signálů a najít nejlepší způsob, jak přenášet a přijímat signály, které mohou být hlasové, obrazové nebo počítačová data. Komunikace inženýrství je rychle se rozvíjející obor. V jediném století postupoval od telegrafních systémů, které jsou schopny posílat jen několik písmen za sekundu přes dráty. Nyní, drátové a bezdrátové komunikační systémy jsou schopny posílat hlas, obrázky a digitální data kdekoli na světě ve velmi vysokých rychlostech. Pokroky v komunikaci, aby případné moderní zařízení, jako jsou telefon, rádio, televize, počítačové modemům, faxům a navigační systémy. Ostatní zařízení, jako jsou kompaktní disky (CD), počítačové disky a magnetické pásky jsou také komunikační systémy, protože přenášet zprávy přes čas pomocí optického nebo magnetického média.

Mikroelektronika

Elektronická zařízení tvoří stavební kameny většiny počítačů a elektrických systémů. Některé příklady systémů jsou telefony, rádia, televize, regulátory, osciloskopy, logické brány, vzpomínky, digitální systémy, počítače, elektrické obvody a přístrojové systémy. Analýza zařízení a obvodů je základním úkolem při hodnocení těchto systémů. Návrháři a inženýři z této oblasti vytvářet a navrhovat tyto stavební kameny, zatímco inženýři v jiných oblastech vyvinout systémy pomocí těchto stavebních bloků.

Dělicí čára mezi zařízením a obvodu bylo od příchodu integrovaných obvodů značně rozmazané. Je důležité, aby každý designér obvod vědět něco o tom, jak zařízení funguje. Student by měl mít široké spektrum kurzů v komunikaci, řízení, analogové elektroniky, mikroprocesorů, a velmi velkém měřítku integrované (VLSI). Very Large Scale Integration (VLSI) je produktem nejnovější revoluce ve vývoji integrovaných obvodů. VLSI se stává základním stavebním kamenem pro digitální a počítačové elektroniky. Byly použity na míru VLSI zpracování signálů čipy, například, pro zlepšení funkčnosti moderních systémů, protože mikroprocesorem řízené přístroje, je již realitou.

Řídicí systémy a robotika

Řídicí systémy pronikají život ve všech vyspělých společnostech dnes. Řídící systémy jsou nedílnou součástí aplikací, jako je automatické toustovače, systémů vytápění a chlazení, pračky a sušičky, kosmických lodí, robotů a průmyslových procesů. Řídicí systémy obavy s metodami regulovat a optimalizovat množství, jako je síla, napětí, teploty, nadmořské výšky a rychlosti v průběhu času. Například, kontrolní metody se používají pro řízení pracovního procesu mnoha zařízení, jako jsou nosné procesy vesmírných lodí, letadel, automobilů, teplota topení, výtahů, strojů, elektráren a lékařských léčebných zařízení. Systém řízeného množství jsou snímány, vrací zpět a slouží k ovládání systému. Teorie řízení je založen na pevných matematických základech, včetně diferenciálních rovnic, optimalizace a teorie stability. Vzhledem k pokroku v oblasti výpočetní techniky, mnohé průmyslové podniky používají počítače pro účely kontroly. Oblast kontrolních systémů ovlivňuje, v jedné cestě nebo jiný, všechny ostatní technické disciplíny.

This school offers programs in:
  • Angličtina
Doba a cena
This course is Studium v kampusu
Start Date
Datum začátku
Sept. 2019
Duration
Délka trvání
4 let
Denní studium
Information
Deadline
Locations
Saúdská Arábie - Jeddah, Makkah Province
Datum začátku : Sept. 2019
Termín odevzdání přihlášek Kontaktuj školu
Datum ukončení Kontaktuj školu
Dates
Sept. 2019
Saúdská Arábie - Jeddah, Makkah Province
Termín odevzdání přihlášek Kontaktuj školu
Datum ukončení Kontaktuj školu