Bakalář architektonických studií

Všeobecné informace

Popis programu

Carletonův bakalář architektonických studií se zaměřuje na znalosti, zkušenosti, kreativitu a představivost. Náš program vám doporučuje prozkoumat nápady prostřednictvím tvorby, hodnocení nápadů v kontextu lidské zkušenosti a kreativity pomocí psaní, tvorby modelů, kreslení, digitálních médií a prezentací.

Carleton Azrieli škola architektury a urbanismu uděluje předprodukční bakalářské studium architektury (BAS) po úspěšném dokončení našeho čtyřletého studijního programu. Pokud hodláte pracovat s architekturou, můžete požádat o pokračování v programu Master of Architecture v Carletonu nebo rovnocenné odborné přípravy na jiné univerzitě. Program BAS je také vynikajícím studijním programem, urbanismem, ochranou a udržitelností.

Program představuje široký základ, na kterém jsou postaveny architektonické studie. Absolvujete kurzy architektury, designu, kreslení a multimediálních aplikací, jakož i specifikovaná obecná studia v oblasti strojírenství, dějin umění a sociálních věd. Soustředíte se na architektonická studia výběrem oblasti studia:

 • Design
 • Urbanismus
 • Zachování a udržitelnost

Carletonova výhoda

Výborná příprava

V Carletonu budete připraveni na kariéru v povolání architektury. Získáte také mimořádný základ pro mnoho interdisciplinárních a souvisejících designových oborů.

Vaše představivost bude vaším největším přínosem jako architekt. U Carletonu se vaše nápadité schopnosti rozvíjejí, když se naučíte vyrovnávat tvorbu tvorby obrazu se schopností "vidět" a "vidět" obrazy, které vytváříte. Od začátku budete mít možnost:

 • Prozkoumejte nápady prostřednictvím tvorby;
 • Kreativně přemýšlejte rukama a myslí; a
 • Vyhodnocovat myšlenky v kontextu lidské zkušenosti.

Znalosti a zkušenosti

Výsledkem tohoto přístupu "praktického umění" bude:

 • Naučte se zvládat protichůdné požadavky na funkce, estetiku, technologii a ekonomiku;
 • Absolvovat školení v různých výrazových prostředcích, včetně psaní, tvorby modelů, kresby, fotografie, videa, digitálních médií a ústních prezentací; a
 • Získejte znalosti a zkušenosti, které potřebujete pro budoucnost.

Stimulace nastavení

V Carletonu zdůrazňujeme objev prostřednictvím tvorby, disciplíny prostřednictvím řemesel, představy prostřednictvím kreseb a jiných mediálních umění, přesvědčení psaním a obhajováním prostřednictvím veřejných prezentací.

Jako student Carleton Architectural Studies budete vyučováni mezinárodně uznávanou fakultou a máte možnost zúčastnit se nebo mít přístup k:

 • Co-op program, takže můžete získat skutečné zkušenosti;
 • Mezinárodní výměny;
 • Designová studia s osobním pracovním prostorem;
 • Centrum elektronických zdrojů;
 • Návštěva kritických studií a přednášek, vyučovaných mezinárodními architekty;
 • Technická knihovna a studovna;
 • Unikátní workshopy jako design nábytku, scénografie, pokročilé malování a design, urbanismus, studium materiálů a vývoj nemovitostí; a
 • Společné programy s jinými odděleními.

Vynikající zařízení

Studenti Carletonu těží z nejlepších zařízení jakékoli školy architektury v Severní Americe. Patří mezi ně rozsáhlé dřevařské a kovové obchody, počítačové a video editační laboratoře, zařízení pro digitální výrobu (laserové řezačky, 3D tiskárny a CNC frézky). Všechny jsou umístěny v naší světově proslulé, účelně vybudované škole architektury v srdci kampusu Carleton.

Mezinárodní zkušenosti

Studenti v Carletonově programu BAS mají několik možností pro studium v zahraničí. Carleton udržuje výměnné dohody s mnoha školami architektury po celém světě. Mnoho studentů stráví v zahraničí jednu z těchto institucí na plný úvazek. Ve třetím ročníku studia mají všichni studenti BAS možnost účastnit se jednodenního až dvoutýdenního programu řízených studií v zahraničí (DSA) vedeného jejich studiovým profesorem. Nedávné cesty DSA zahrnovaly Čínu, Japonsko, Evropu a Indii.

Co-op příležitosti

Zatímco není povinný v Carletonu, co-op je k dispozici všem studentům architektury. Naše možnosti spolupráce vám nabízejí až 20měsíční placené pracovní zkušenosti a připravují vás na kariéru v oblasti architektury. Studenti družstva obvykle dokončí čtyři pracovní podmínky: první v létě mezi druhým a třetím ročníkem studia a rovnováhu mezi třetím a posledním ročníkem. Mohli byste se stát, že pracujete ve vládní organizaci, velké mezinárodní společnosti nebo malé místní praxi.

Kapitálová výhoda

Ottawa je výjimečné místo, kde se lze učit a žít. Zejména pro studenty z GTA, kanadské hlavní město a Ontario druhé největší město představuje příležitost odstoupit od známého a zažít nové prostředí. Ottawa je domovem živé architektonické komunity, oddaného kádru urbanistů, muzeí světové třídy, galerií a divadelních umění, je vynikající laboratoří pro učení o designu a budování měst.

Studenti Carletonu také těží z blízkosti organizací umístěných v regionu hlavního města, jako jsou:

 • Národní výzkumná rada Kanada
 • Kanada hypoteční a bytová korporace
 • Komise národního kapitálu
 • Národní centrum umění
 • Národní galerie Kanady
 • Kanadské muzea historie, přírody, současné fotografie, letectví, vědy a techniky

Program

Všechny tři velké společnosti se liší v důrazu na studio, sdílejí společný první rok a znovu se sbíhají pro designová studia na úrovni čtvrtého roku. Po absolvování stejného stupně jsou studenti všech tří velkých společností stejně připraveni na řadu profesí nebo pokračovat v profesním studiu na magisterské úrovni. Rozmanitost důrazů podporuje úroveň diskursu a specializace, která není možná v jiných vysokoškolských programech architektury. Zvyšuje rozsah a bohatost průzkumu, který probíhá ve škole.

Majors

Program BAS nabízí studentům možnost absolvovat magisterské předměty v oblasti zvláštního zájmu:

 • Hlavní v oboru Design se zaměřuje na návrh budov. Hlavní v oboru Design osloví zájemce především o profesionální kariéru v architektuře s důrazem na design.
 • Hlavní v urbanismu se zaměřuje na urbanismus a udržitelný rozvoj. Hlavní v Urbanismu zkoumá architekturu ve větším kontextu města a zvyšuje povědomí a podporuje správcovství zastavěného prostředí zkoumáním hromadné urbanizace ve 20. století.
 • Hlavní obor ochrany a udržitelnosti se zaměřuje na zachování a adaptivní transformaci stávajícího stavebního fondu. Hlavní obor Koncentrace a udržitelnost osloví studenty se zájmem o zachování historické architektury a principů udržitelného navrhování budov i městské struktury.

Kurikulum

První roční kurzy programu zahrnují kresbu, design studia, multimédia, historii / teorii a technologii. V následujících letech absolvujete kurzy odborné praxe a volitelné předměty v oblasti ochrany a udržitelnosti, urbanismu a filozofie a kritiky.

Základní kurzy jsou doplněny volitelnými předměty z jiných oborů, jako je historie umění, průmyslový design, městská geografie a strojírenství.

Další požadavky

Portfolio je také požadováno jako součást vaší žádosti.

Budoucí příležitosti

Na pracovišti

Absolventi společnosti Carleton pracují po celém světě v tradičních a netradičních architektonických praktikách, stejně jako v disciplínách od filmového a módního designu až po vysoce technické obory, jako je počítačová animace, stavební vědy, environmentální design a řízení projektů. Většina absolventů si vybírá k praxi v oboru, zatímco jiní pokračují v absolvování práce a výuky. Jiní jsou zakladatelé konstrukčních / stavitelských firem, kteří se specializují na vytváření vlastních návrhů.

Absolventská škola

Azrieli School of Architecture & Urbanism nabízí čtyři postgraduální programy v oboru Architektura: akreditovaný dvouletý program Master of Architecture Professional (březen), 3,5letý program Master of Architecture Professional (1. března), Master of Architectural Studies (MAS) a Ph.D. program v architektuře. Absolventi školy mohou také vykonávat postgraduální diplom z architektonické ochrany.

Master of Architectural Studies je výzkumný (a neakreditovaný) magisterský titul pro studenty, kteří se zajímají o hlubší architektonický výzkum. Master of Architecture Professional je studijní studijní program. Studenti, kteří vstupují do programu s programem BAS in Design, budou následovat osnovou kreditů 8,0. Studenti, kteří přijdou s předmětem BAS v urbanizmu, BAS v ochraně a udržitelnosti, nebo ne architektonické vyznamenání budou následovat 15,5 kreditní kurikula (1. března). Carleton University Ph.D. v architektuře je pokročilý a mezinárodně konkurenceschopný program, který se zabývá historií, teorií a praxí architektury prostřednictvím důkladného a náročného stipendia.

Kariéra

 • Architektonická historie
 • Architektura
 • Design
 • Vzdělání
 • Design nábytku
 • Grafický design
 • Ochrana dědictví
 • Vzhled interiéru
 • Multimediální design
 • Projektový management
 • Plánování měst a venkova

Co říkají studenti o architektonických studiích

"V architektuře se naučíte tím, že se naučíte být neustále povzbuzováni, abyste se vyhnuli teorii, postavili modely a detaily a zkoumali, jak se komponenty a materiály spojují."

Tom Svilans, student architektonických studií

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

Carleton University is a community of talented, committed and enthusiastic faculty and staff, dedicated to excellence and to supporting the education and research that distinguishes Carleton as Canada ... Čtěte více

Carleton University is a community of talented, committed and enthusiastic faculty and staff, dedicated to excellence and to supporting the education and research that distinguishes Carleton as Canada’s Capital University. We know that it is our people that are key to Carleton’s success. Méně