Bakalář architektonických studií

Všeobecné informace

Popis programu

Přehled programu

Carletonův bakalář architektonických studií se zaměřuje na znalosti, zkušenosti, kreativitu a představivost. Náš program vás nabádá k prozkoumání nápadů prostřednictvím vytváření, vyhodnocování myšlenek v kontextu lidské zkušenosti a uplatnění tvořivosti prostřednictvím psaní, tvorby modelů, kreslení, digitálních médií a prezentací.

Carleton Azrieli škola architektury a urbanismu uděluje předprodukční bakalářské studium architektury (BAS) po úspěšném dokončení našeho čtyřletého studijního programu. Pokud hodláte pracovat s architekturou, můžete požádat o pokračování v programu Master of Architecture v Carletonu nebo rovnocenné odborné přípravy na jiné univerzitě. Program BAS je také vynikajícím studijním programem, urbanismem, ochranou a udržitelností.

Program obsahuje široký základ, na kterém jsou postaveny architektonické studie. Budete absolvovat kurzy architektury, designu, kreslení a multimediálních aplikací, jakož i specifikované obecné studie inženýrství, dějin umění a společenských věd. Zaměříte se na architektonické studie výběrem oblasti studia:

 • Design
 • Urbanismus
 • Zachování a udržitelnost

Carletonova výhoda

Výborná příprava

V Carletonu budete připraveni na kariéru v povolání architektury. Získáte také mimořádný základ pro mnoho interdisciplinárních a souvisejících designových oborů.

Vaše představivost bude vaším největším přínosem jako architekt. U Carletonu se vaše nápadité schopnosti rozvíjejí, když se naučíte vyrovnávat tvorbu tvorby obrazu se schopností "vidět" a "vidět" obrazy, které vytváříte. Od začátku budete mít možnost:

 • prozkoumat myšlenky prostřednictvím tvorby;
 • přemýšlejte tvořivě s vašimi rukama a myslí; a
 • zhodnotit myšlenky v kontextu lidské zkušenosti.

Znalosti a zkušenosti

Výsledkem tohoto přístupu "praktického umění" bude:

 • naučit se zvládnout konfliktní požadavky funkce, estetiky, technologie a ekonomiky;
 • školení v různých způsobech vyjadřování, včetně psaní, modelování, kreslení, fotografie, videa, digitálních médií a ústních prezentací; a
 • získat znalosti a zkušenosti, které potřebujete pro budoucnost.

Stimulace nastavení

V Carletonu zdůrazňujeme objev prostřednictvím tvorby, disciplíny prostřednictvím řemesel, představy prostřednictvím kreseb a jiných mediálních umění, přesvědčení psaním a obhajováním prostřednictvím veřejných prezentací.

Jako student Carleton Architectural Studies budete vyučováni mezinárodně uznávanou fakultou a máte možnost zúčastnit se nebo mít přístup k:

 • co-op program, abyste získali zkušenosti v reálném světě;
 • mezinárodní výměny;
 • designová studia s osobním pracovním prostorem;
 • středisko elektronických zdrojů;
 • návštěvníci kritiky studia a přednášky, vyučované mezinárodními architekty;
 • technická knihovna a čítárna;
 • jedinečné dílčí kurzy jako design nábytku, scénografie, pokročilé malování a design, urbanismus, materiálové studie a rozvoj nemovitostí; a
 • společné programy s jinými odděleními.

Vynikající zařízení

Studenti Carletonu mají prospěch z nejlepších zařízení každé školy architektury v Severní Americe. Zahrnují rozsáhlé dřevěné a kovové obchody, výpočetní a video editační laboratoře, digitální zařízení (laserové řezačky, 3D tiskárny a CNC frézky). Všechny jsou umístěny v naší světově proslulé, účelově postavené škole architektury v srdci areálu Carleton.

Mezinárodní zkušenosti

Studenti v programu Carleton BAS mají několik možností pro studium v zahraničí. Carleton udržuje výměnné dohody s četnými školami architektury po celém světě. Mnoho studentů tráví celou dobu studia v zahraničí v jedné z těchto institucí. Ve třetím ročníku studia mají všichni studenti BAS také možnost účastnit se jednoho až dvou týdnů programu zaměřeného na studium v zahraničí (DSA) pod vedením svého profesora ateliéru. Nedávné výlety DSA zahrnovaly Čínu, Japonsko, Evropu a Indii.

Co-op příležitosti

Zatímco není povinný v Carletonu, co-op je k dispozici všem studentům architektury. Naše možnosti spolupráce vám nabízejí až 20měsíční placené pracovní zkušenosti a připravují vás na kariéru v oblasti architektury. Studenti družstva obvykle dokončí čtyři pracovní podmínky: první v létě mezi druhým a třetím ročníkem studia a rovnováhu mezi třetím a posledním ročníkem. Mohli byste se stát, že pracujete ve vládní organizaci, velké mezinárodní společnosti nebo malé místní praxi.

Kapitálová výhoda

Ottawa je výjimečné místo k učení a životu. Zvláště pro studenty z GTA, hlavním městě Kanady a druhým největším městem Ontaria představuje příležitost vystoupit z známého prostředí a zažít nové prostředí. Domov k živé architektonické komunitě, specializované kádru městských designérů, světových muzeí, galerií a míst uměleckých děl, Ottawa je vynikající laboratoř pro poznávání designu a budování města.

Studenti Carletonu také těží z blízkosti organizací umístěných v regionu hlavního města, jako jsou:

 • Národní výzkumná rada Kanada
 • Kanada hypoteční a bytová korporace
 • Komise národního kapitálu
 • Národní centrum umění
 • Národní galerie Kanady
 • Kanadské muzea historie, přírody, současné fotografie, letectví, vědy a techniky

Program

Zatímco jiný je v důrazu, všechny tři velké jsou studiové, sdílejí společný první rok a opět se shlukují do designových studií na čtvrtém stupni. Studenti se stejnou diplomovou praxí jsou stejně připraveni na celou řadu kariér nebo pokračovat v odborném studiu na magisterské úrovni. Rozmanitost důrazů podporuje úroveň diskurzu a specializace, která není možná v jiných studijních programech. Zvyšuje rozsah a bohatost průzkumu, který probíhá ve škole.

Majors

Program BAS nabízí studentům možnost absolvovat magisterské předměty v oblasti zvláštního zájmu:

 • Hlavní v oboru Design se zaměřuje na návrh budov. Hlavní v oboru Design osloví zájemce především o profesionální kariéru v architektuře s důrazem na design.
 • Hlavní v urbanismu se zaměřuje na urbanismus a udržitelný rozvoj. Hlavní v Urbanismu zkoumá architekturu ve větším kontextu města a zvyšuje povědomí a podporuje správcovství zastavěného prostředí zkoumáním hromadné urbanizace ve 20. století.
 • Zastoupení v oblasti ochrany a udržitelnosti se zaměřuje na zachování a přizpůsobivou transformaci stávajícího objektu. Hlavní z oblasti Koncentrace a udržitelnosti se zaměří na studenty, kteří se zajímají o zachování historické architektury a principy udržitelného návrhu budov i městské struktury.

Kurikulum

Kurzy prvního ročníku programu zahrnují kresbu, design studio, multimédia, historii / teorii a technologii. V následujících letech absolvujete kurzy odborné praxe a volitelné předměty v oblasti ochrany a udržitelnosti, urbanismu, filozofie a kritiky.

Hlavní předměty jsou doplněny volitelnými předměty z jiných oborů, jako jsou dějiny umění, průmyslový design, městská geografie a inženýrství.

Další požadavky

Portfolio je také požadováno jako součást vaší žádosti.

Budoucí příležitosti

Na pracovišti

Absolventi společnosti Carleton pracují po celém světě v tradičních a netradičních architektonických praktikách, stejně jako v disciplínách od filmového a módního designu až po vysoce technické obory, jako je počítačová animace, stavební vědy, environmentální design a řízení projektů. Většina absolventů si vybírá k praxi v oboru, zatímco jiní pokračují v absolvování práce a výuky. Jiní jsou zakladatelé konstrukčních / stavitelských firem, kteří se specializují na vytváření vlastních návrhů.

Absolventská škola

Azrielská škola architektury

Master of Architectural Studies je výzkumný (a neakreditovaný) magisterský titul pro studenty, kteří se zajímají o hlubší architektonický výzkum. Master of Architecture Professional je studijní studijní program. Studenti, kteří vstupují do programu s programem BAS in Design, budou následovat osnovou kreditů 8,0. Studenti, kteří přijdou s předmětem BAS v urbanizmu, BAS v ochraně a udržitelnosti, nebo ne architektonické vyznamenání budou následovat 15,5 kreditní kurikula (1. března). Carleton University Ph.D. v architektuře je pokročilý a mezinárodně konkurenceschopný program, který se zabývá historií, teorií a praxí architektury prostřednictvím důkladného a náročného stipendia.

Kariéra

 • Architektonická historie
 • Architektura
 • Design
 • Vzdělání
 • Design nábytku
 • Grafický design
 • Ochrana dědictví
 • Vzhled interiéru
 • Multimediální design
 • Projektový management
 • Plánování měst a venkova

Co říkají studenti o architektonických studiích

"V architektuře se naučíte tím, že se naučíte být neustále povzbuzováni, abyste se vyhnuli teorii, postavili modely a detaily a zkoumali, jak se komponenty a materiály spojují."

Tom Svilans, student architektonických studií

Poslední aktualizace Únor 2019

Informace o škole

Carleton University is a community of talented, committed and enthusiastic faculty and staff, dedicated to excellence and to supporting the education and research that distinguishes Carleton as Canada ... Čtěte více

Carleton University is a community of talented, committed and enthusiastic faculty and staff, dedicated to excellence and to supporting the education and research that distinguishes Carleton as Canada’s Capital University. We know that it is our people that are key to Carleton’s success. Méně