Read the Official Description

60525_itengineering-bstudiescom.jpg

Studium na plný úvazek

 • studijní místa 25
 • umístění Mikkeli, Finsko
 • délka studia 4 roky
 • další žádosti: 9.-23.1.2019, 20.3.-3.4.2019
 • školné: pro občany zemí mimo EU / EHP 6000 eur,
 • stipendijní schéma a další informace www.xamk.fi/tuition-fees

Dvě aplikační období

Období aplikace 1: 9.-23.1.2019

 • Vstupní zkoušky mimo Finsko prostřednictvím sítě FINNIPS.

Doba aplikace 2: 20.3. - 3.4.2019

 • Vstupní zkoušky ve Finsku.


Najděte a využijte své osobní síly jako budoucí IT-inženýr

Program Informační technologie (IT) vám umožní vstoupit do vývojářů budoucnosti.

IT program vám dává pevný základ v oblasti IT a umožňuje se specializovat v oblasti vašeho vlastního zájmu s vývojem osobních dovedností. Pomocí této metody můžete najít a využít své osobní síly jako budoucí IT inženýr.

Studie probíhají v moderním a pohodlném areálu s nejmodernějším IT vybavením.

Výuka v tomto studijním programu je v angličtině. Většina učitelů je finština, což umožňuje fínskou komunikaci s personálem i učiteli.

V našem informačním technologickém programu se zaměřujete na vytváření počítačových sítí a implementační služby v moderním prostředí datových center. Naučíte se vytvářet bezpečné internetové nebo bezdrátové lokální sítě. Jste schopni spravovat a spouštět serverová prostředí. Informační a síťová bezpečnost je také důležitou součástí studia. IT dovednosti se shromažďují v systémech internetu věcí a spolu s nimi se naučíte, jak rozvíjet a prototypovat služby a rozumět jejich možnostem v globálním podnikání.

Naučíte se také programování, které vám umožní vyvíjet a přizpůsobovat služby vašim potřebám. Kurzy a projekty zaměřené na rozvoj osobních dovedností vám umožní přizpůsobit studium na základě vašich vlastních zájmů a dovedností. Příkladem takového projektu je rozhraní MIDI postavené Artem Kolichenkovem.

Struktura studií

Obsah IT se soustřeďuje na síťové technologie a poskytuje služby s moderním serverovým prostředím a datovými centry. Získáte dovednosti pro navrhování, budování a správu prostředí malých a středních podnikových sítí a implementace bezpečnostních opatření pro ně. Programovací dovednosti jsou také rozvíjeny v průběhu studia. Ve vašem posledním ročníku se specializujete na systémy IoT a pokročilé témata podle vašich vlastních zájmů. K dosažení těchto cílů také studujete nějakou fyziku, elektroniku a matematiku s znalostmi a dovednostmi v oblasti řízení projektů.

Zorganizujeme velkou část studií prostřednictvím akademií společnosti Microsoft a Cisco, která umožňuje studentům získat certifikáty Microsoft a Cisco. To je cenná výhoda při hledání práce na IT trhu.

Tam jsou přednášky, ale také mnoho praktických experimentů ve studiu. Po určitém pokroku ve studiu se můžete také podílet na výzkumných projektech na Xamku a dalších projektech z pracovního života. Vaše bakalářská práce se v nejlepším případě týká jednoho z projektů pověřených některými společnostmi.

Vaše kompetence rostou v krocích při pokročilém studiu. Studie jsou seskupeny do modulů obvykle tří kurzů a 15 kreditů ECTS, ale pro každý ročník existují i ​​roční témata.

Během prvního ročníku jste aktivní studenti, kteří hledají vaše nejlepší učební techniky a dovednosti v oblasti pracovního života. Získáte profesionální slovní zásobu v technických otázkách a učíte se základní programovací schopnosti. Kurzy v oblasti počítačového hardwaru, operačních systémů, vytváření sítí a zabezpečení informací poskytují zázemí pro další rozvoj technických znalostí.

Během druhého roku prohloubíte své znalosti o vytváření sítí a získáte praktické dovednosti pro návrh, instalaci, konfiguraci a správu zabezpečených počítačových sítí. Zjistíte také moderní prostředí serverů a datových center a seznámíte se s IoT systémy. Kromě toho rozvíjíte své programové dovednosti a získáte důležité znalosti z oblasti počítačové elektroniky a matematiky.

Během třetího roku kombinujete všechny své znalosti společně implementací služeb a prototypů pomocí zařízení a serverů IoT. Vykonáváte také dovednosti řízení projektů a máte příležitost účastnit se různých projektů.

Čtvrtý rok je čas na dokončení bakalářské práce. Je moudré začít brzy tento 15 kreditový projekt ECTS a obvykle se týká pracovního života. Praktická výuka zahrnutá ve studiích může být také provedena v této době nebo dříve, například během letních prázdnin.


BYOD - Přineste vlastní zařízení

Xamk má politiku BYOD od podzimu roku 2017. Podle těchto zásad musí nové studenti, kteří začínají studovat na Xamku, musí přivézt a používat své vlastní zařízení v areálu. V programu informačních technologií se však většina studií provádí v moderních počítačových učebnách se všemi potřebnými hardwarovými a aplikačními potřebami.


MOST: od bakaláře po mistra

Projekt BRIDGE je nový jedinečný způsob spolupráce mezi Jihovýchodní univerzitou aplikovaných věd (Xamk) a Lappeenranta University of Technology (LUT), pokud jde o budování nové výchovné cesty pro studenty.

Prostřednictvím společnosti BRIGDE můžete získat nejprve bakalářský titul od společnosti Xamk a poté pokračovat v získání magisterského titulu LUT. V letech 2016 - 2017 bude BRIGDE zahrnovat bakalářské studijní programy v oblasti informačních technologií a environmentálního inženýrství (Xamk). Studenti těchto studijních programů budou mít možnost setkat se s lektorem LUT v posledním stupni a budou mít přístup k kurzům LUT Summer School, které jim pomohou splnit požadavky na přijetí do LUT.

Kariérní možnosti

Program Informační technologie vám nabízí rozsáhlé IT dovednosti a umožňuje specializaci v oblasti založené na vašich silných stránkách. To vám pomůže najít svou první pracovní pozici.

Úloha IT neustále roste v každodenním životě lidí. Existuje silná poptávka po nových typech inteligentních systémů, které podporují každodenní rutiny a blahobyt. Zvláště prostředí internetu internetu získává popularitu a očekává se, že změní stávající podnikání.

Informační technologie jsou potřebné ve všech oblastech podnikání, což otevírá obrovský počet příležitostí pro profesionály v oblasti IT. Mnoho našich studentů našlo práci související s programováním. Dalšími běžnými možnostmi práce jsou např. Administrátoři serverů a datových center, implementační služby, pracující v moderním prostředí cloud, návrh a správa počítačových sítí, budování prostředí IoT a implementace služeb s nimi nebo práce v IT poradenství.


Observis Trainee program

Jako student IT na Xamku máte příležitost zúčastnit se programu Observis Trainee a přijímat pracovní úkoly na pracovišti, stáže a témata pro práci. Tato cesta vás také může vést k trvalé pozici s Observis.


Profesionální IT pracovní pozice jsou například následující:

 • vývojář softwaru
 • IT konzultant
 • správce serveru
 • síťový specialista
 • architekt dat
 • IT inženýr
 • technický odborník
 • administrátor databáze
 • softwarový inženýr
 • návrhář informačních systémů
 • specialistu na datová centra
 • Návrhář internetu IoT
 • projektový manažer

Program taught in:
Angličtina

See 4 more programs offered by South-Eastern Finland University of Applied Sciences, XAMK »

Last updated November 24, 2018
This course is Campus based
Start Date
Srp. 19, 2019
Duration
4 let
Denní studium
Price
6,000 EUR
Poplatek za školní rok pro občany mimo EU / EHP. Volná výuka pro studenty EU / EEA / Švýcarsko.
Deadline
By locations
By date
Start Date
Srp. 19, 2019
End Date
Application deadline

Srp. 19, 2019

Location
Application deadline
End Date