Read the Official Description

Projektanti automobilů studují v Torino: oddělení IAAD di Design design

Oddělení IAAD "Car Body Architecture" se nejprve otevřelo v Turíně v roce 1978 v Turíně.

Od roku 2008 má na památku Andrea Pininfarina nárok na oddělení "Design Design". Od roku 2016 je Giorgetto Giugiaro prezidentem a Maestrem.

Specializace v dopravním designu se zabývá studiem hlavních dopravních prostředků se zaměřením na systémy mobility a environmentální udržitelnost.

Navrhování vozidla neznamená jen zrodit výstavní vozidlo. Cílem kurzu je vyškolení vědomých designérů, které jim předávají důležitost znalosti referenčního trhu a společnosti, která ho ztělesňuje: navrhování dnes musí zohledňovat technologické, sociální, marketingové potřeby, rozpočtové omezení a environmentální udržitelnost.

Navrhování znamená umožnit lidem pokračovat v pohybu z jednoho místa do druhého efektivně, dokonce i bavit, ale co nejvíce omezit environmentální a ekonomické dopady.

Osnovy dopravního designu poskytují základní disciplíny, jako je historie a kritika návrhu, postupně postupovat k konkrétnějším předmětům, jako je teorie vnímání, Gestaltová psychologie, základní design, věda a technologie materiálů, techniky reprezentace, návrh systému výrobků, design vozu, design motocyklu a skútru ... A pak samozřejmě i software pro volné ruce a pomoc při návrhu, jako jsou Photoshop, Alias ​​a Rhino.

Torino a design auta

Turín je bezpochyby světovým kapitálem automobilového designu a jedním z center excelence v mezinárodním automobilovém průmyslu: velká italská výroba Fiat, Lancia, Alfa Romeo a Ferrari, design Giugiaro a Pininfarina, Bertone, automobilová inovace Centro Ricerche Fiat, robotické technologie DEA, Comau a Rambaudi, inovace kyslíku (elektrická alternativní mobilita), nemluvě o obrovských družicových aktivitách, které slouží nejen Fiat, ale téměř všem významným výrobcům automobilů v Evropě i na světě. Pro potvrzení této skutečnosti dnes také čínské společnosti pro design zvolí Turín jako evropské sídlo.

Díky tomuto významnému dodavatelskému řetězci je oddělení designu IAAD Transportation doprovázeno skupinou významných partnerských společností, a to jak veřejných, tak soukromých, které přispívají k aktivaci výzkumných projektů, odborných přednášek, workshopů a seminářů, návštěv firem, vzdělávacích aktivit a stáží.

IAAD má také mnoho partnerství s mezinárodními společnostmi, jako jsou Renault, Yamaha, Ducati, Volkswagen, Piaggio, Honda, Mercedes ... nabízí svým studentům několik příležitostí k práci společně s předními mezinárodními odborníky.

Plán

Otevírání akademického roku se očekává v prvním říjnovém týdnu s obvyklým obřadem.

Obvyklá výuka začíná 1 týden poté, podle časového harmonogramu a probíhá od pondělí do pátku, zatímco aktivity v sobotu mohou být občas vloženy. Každé mimořádné přednášky a semináře jsou poskytovány s patřičným upozorněním.

Výuka se běžně řídí rozvrhem publikovaným v informačním panelu před začátkem každého semestru.

Je dobré zkontrolovat denní plán zveřejněný na Vývěsní radě, abyste zkontrolovali změny a učebny, ve kterých probíhá výuka.

Inaugurace AY 2017-2018

- 2. a 3. rok: říjen 2017

- 1. ročník: říjen 2017

I Semestr

- 2. a 3. rok: říjen 2017 / leden 2018

- 1. ročník: říjen 2017 / leden 2018

Design Workshop - jen 2. a 3. rok

- únor 2018

II. Semestr

- únor 2018 / květen 2018

Zkoušky a práce:

- I řádné zasedání: únor 2018

- II řádné zasedání: červen 2018 (1. a 2. rok)

- II řádné zasedání: červen 2018 (třetí rok)

- Mimořádné zasedání: červen 2018

- II mimořádné zasedání: září 2018

- Řádná schůze práce: červen 2018 / červenec 2018

Týdny mimo běžné hodiny:

- únor 2018 (1. ročník)

- leden 2018 / únor 2018 (2. a 3. rok)

- červen 2018

Během těchto týdnů jsou studenti povinni zajistit dostupnost k účasti na dalších třídách nebo výukových lekcích.

Harmonogram podléhá změnám, které budou řádně sdělovány.

Zkouška

Studenti jsou přijímáni na zkoušku (2 za akademický rok) pouze tehdy, jsou-li aktuální s platbami, nepřekročili minimální požadovanou účast a případně úspěšně absolvovali střednědobé kontroly pro každý předmět.

V případě selhání jedné nebo více zkoušek na řádném zasedání mají studenti přístup k volání mimořádných zkoušek (2 na akademický rok).

Postupy pro přístup k zkouškám jsou obsaženy v nařízení o institucích, které se každoročně dává studentům a které jsou k dispozici na Didaktické kanceláři.

Zkoušky a práce:

- 1. řádné zasedání: únor 2018

- 2. řádné zasedání: červen 2018 (1. a 2. rok)

- 2. řádné zasedání: červen 2018 (třetí rok)

- 1. mimořádné zasedání: červen 2018

- 2. mimořádné zasedání: září 2018

- Řádné zasedání práce: od června do července 2018

Teze

K dosažení kvalifikace na konci třetího ročníku kurzu musí studenti IAAD předložit dvě diplomová práce: specializační práci a samostatnou práci, kromě osobního portfolia.

Specializační práce odlišná pro každou specializaci, která se má uskutečnit v pracovních skupinách, je realizace projektu specifikovaného ústavem v souladu s různými problémy osnov.

Specializační práce se koná pod vedením koordinátora katedry a profesorů z 3. ročníku s podporou externích intervencí - partnerských společností a jejich referencí.

Jednotlivá práce se skládá z individuálního projektu, který student absolvuje v úplné autonomii, identifikuje téma, partnera s referentem (Externí mentor) a supervizorem na fakultě IAAD (Academic Mentor).

Řádné zasedání práce je plánováno na každý rok v červenci.

Program taught in:
Angličtina
Italština
This course is Campus based
Start Date
Říj. 2019
Duration
3 let
Denní studium
Deadline
By locations
By date
Start Date
Říj. 2019
End Date
Application deadline

Říj. 2019

Location
Application deadline
End Date