Read the Official Description

Stručně

 • Název fakulty: Fakulta elektrotechnická
 • Studijní obor: Elektrotechnika
 • Název vysokoškolského studia: Elektrotechnika a výpočetní technika
 • Jazyk výuky: angličtina
 • Typ studia (na plný úvazek, na částečný úvazek, distanční vzdělávání): na plný úvazek
 • Standardní délka studia (v letech)
 • Počet kreditů ECTS (na semestru a délku studia): 30 kreditů / semestr, 240 kreditů celkem
 • Akademický kalendář (počáteční a konečné termíny kurzů): 1. října - 30. června. Rozšířena na 30. září pro přezkoumání.

Studijní program Elektrotechnika a výpočetní technika zajišťuje Fakulta elektrotechnická Technická univerzita "Gheorghe Asachi" v Iasi. Byla koncipována jako multidisciplinární bakalářský program zaměřený na poskytování znalostí v oblasti elektrotechniky a na rozvoj schopností pro programování počítačů v aplikacích věnovaných průmyslu a výrobním procesům.

Program má interdisciplinární charakter, protože během studijního studia studenti získávají schopnost pracovat s elektrickými přístroji, zařízeními a stroji existujícími v průmyslových procesech, ale také získají programovací dovednosti pro využívání a vývoj softwarových řešení pro moderní a složité zařízení řízené počítači .

První dva roky se zaměřují na výuku základních oborů profilu elektrotechniky jako jsou: matematika, fyzika, obecné počítačové programování a algoritmy, základy elektrotechniky včetně teorie obvodů a elektromagnetického pole, analogová a digitální elektronika a elektrické materiály. Další dva roky se zaměřují na specifické disciplíny, které jsou rozděleny do dvou směrů:

 1. disciplíny týkající se elektrotechniky, jako jsou: elektrické stroje a pohony, elektronická měření, výroba elektrické energie, doprava a distribuce nebo využití energie;
 2. disciplíny věnované budování a programování digitálních výpočetních systémů určených pro sledování a kontrolu průmyslových procesů.

Důležitým rysem tohoto studijního programu je rozvíjení tvořivosti studentů tím, že je přitahuje do výzkumných a projekčních aktivit, aby byli schopni pokračovat ve své kariéře ve výzkumných a inovačních subjektech. Mají-li k dispozici tolik kompetencí souvisejících s velmi moderní a rozšířenou oblastí, naši absolventi si mohou vybrat z velké palety pracovních nabídek z mnoha a různých oblastí trhu práce.

Specifické požadavky

Přijímací řízení k tomuto magisterskému programu je založeno na dvou kritériích:

 • průměrná hodnost bakalářské maturitní zkoušky: 60%;
 • rozhovor pro posouzení znalostí kandidáta v oblasti počítačů a informačních technologií: 40%.

Kariérní možnosti

Po dokončení studia budete mít mnoho příležitostí a perspektiv pro budování atraktivní kariéry. Vzhledem k tomu, že elektřina pomáhá prakticky v jakékoli lidské činnosti a že počítače jsou v našem životě nepostradatelné, znamená to, že práce v těchto oborech lze snadno najít. Stručně řečeno, některé možnosti pokračovat v kariéře v oblasti elektrotechniky a počítačů by mohly být:

 • pokračovat ve studiu jako postgraduální student na Fakultě elektrotechnických v Iasi nebo na jiné fakultě s profilem elektrotechniky.
 • jako výzkumný pracovník na univerzitě nebo ve výzkumném ústavu
 • jako technik údržby v každé malé nebo velké společnosti zaměřené na jakýkoli druh průmyslu
 • jako vývojářský inženýr ve špičkových technologických společnostech
Program taught in:
Angličtina

See 3 more programs offered by Gheorghe Asachi Technical University Of Iasi »

Last updated May 18, 2018
This course is Campus based
Start Date
Říj. 2019
Duration
4 let
Denní studium
Price
270 EUR
měsíčně, studenti mimo EU. Studenti EU, školné je 3000 RON ročně.
Deadline
By locations
By date
Start Date
Říj. 2019
End Date
Application deadline

Říj. 2019

Location
Application deadline
End Date