Bakalář v médiích a kultuře

University of Amsterdam

Popis programu

Read the Official Description

Bakalář v médiích a kultuře

University of Amsterdam

Bakalářský program v médiích a kultuře přináší rychle se měnící globální mediální krajinnou scénu a cvičí studenty k tomu, aby se k němu více kriticky postavili, připravovali je na kariéru v médiích, v kulturních institucích av akademické sféře.

Kultury médií

Svět, ve kterém žijeme, je hluboce zprostředkován. Mnoho aspektů našeho každodenního života je nyní zásadně strukturováno a informováno médii, jako jsou televize, film a nová média - od umění, politiky, ekonomie až po naše kolektivní vzpomínky. To se v posledních letech výrazně změnilo kvůli naší neustálé angažovanosti v médiích díky používání smartphonů, aplikací a sociálních médií včetně YouTube, Instagram, Facebook, Netflix, WeChat, Whatsapp a Snapchat. Neustále konzumujeme a věnujeme se celovečerním filmům, televizním pořadům, dokumentům a mnoha jiným typům audiovizuálních "textů". Potřeba porozumět a analyzovat audiovizuální diskurzu je proto naléhavější než kdy jindy - ve všech mediálních platformách.

Jako studentka médií a kultury prozkoumáte, jak a proč určité média mají určité role v různých kulturních souvislostech. Budete zkoumat, jak přitahují a nasměrují naši pozornost a formují naše zkušenosti ze světa. Program vás zve k rozvoji kritického vztahu s médii tím, že vás učí o historii a teorii filmové, televizní a multimediální kultury. Studium toho, jak jsou určité příběhy nebo fakta prezentovány a šířeny médii, jejichž zájmy slouží a jaké světy vytvářejí, je pro tento program stěžejní. Dozvíte se také, jak jsou média vytvářeny, umístěny a používány ve světě, a také je vytvářet a používat sami.

Je pro vás média a kultura správná?

Média a kultura jsou ideální program, pokud:

 • Máte zájem o kulturu a média v nejširším slova smyslu.
 • Máte kulturní a tvůrčí zájmy, stejně jako kritický a vyšetřovací postoj.
 • Máte velkou vášeň a intelektuální zvědavost na film, televizi, populární kulturu, globální kulturu, křížové mediální praktiky a / nebo umění.
 • Chtěli byste se stát výzkumníkem, poradit nebo dohlížet na mediální tvůrce, pracovat v mediální výzkumné agentuře, v kreativním průmyslu, v médiích, v kulturních organizacích nebo v akademické sféře.

Proč studovat média a kulturu na UvA?

 • Poskytuje vzdělání světové úrovně: UvA se umístila na prvním místě ve světě pro mediální studia na QS World University Rankings 2018.
 • Chcete se zapojit do programu nabízejícího nejmodernější vývoj v oboru, a zároveň vám umožní proniknout do vlastních oblastí specializace a akademických zájmů.
 • Chcete získat široký přehled o všech kulturních aspektech médií a - od prvního roku - dále se specializovat na film, televizi nebo nová média.
 • Chcete studovat širokou, rychle se rozvíjející oblast médií z kulturní a interdisciplinární perspektivy, a to z mediálních výzkumných metodologií; včetně kognitivní analýzy, politické a filozofické analýzy.
 • Myslíte si, že patříte k ambicióznímu, mezinárodnímu intelektuálnímu prostředí: ve skupinách a nezávisle budete diskutovat o globální mediální scéně s předními odborníky z celého světa a také s mezinárodní studentskou komunitou.
 • Program nabízí mnoho spojení s městem Amsterdam, které je centrem kin, televizních studií, nových médií, muzeí, festivalů a kulturních institucí.
 • Program nabízí inspirativní kariérní vyhlídky: vedle kariéry v akademické oblasti, absolventi pokračují v práci ve výrobních společnostech pro film, televizi, nová média, reklamu a tvůrčí průmysl, jako výzkumní pracovníci, producenti, režiséři, tvůrčí redaktoři a novinářům. Mohou také zastávat posty jako projektoví manažeři, poradci, kurátoři a programátoři u distributorů, vysílacích sítí, festivalů, muzeí, knihoven, archivů a dalších kulturních institucí nebo obchodních společností.
 • Program Média a kultura často spolupracuje s předními mediálními institucemi v Nizozemsku, jako je například filmové muzeum EYE, Mezinárodní festival dokumentárních filmů Amsterdam (IDFA), Nizozemský institut pro zvuk a vize, muzeum Stedelijk a televizní stanice a výrobní společnosti.
 • Program také podporuje intenzivní kontakt s novými mediálními institucemi, jako je společnost Waag, Nizozemský institut pro mediální umění Montevideo, Mediamatic, Institut znalostí o e-kulturách virtuální platformy a další kulturní instituce pracující s (novými) médii, jako jsou Paradiso, De Balie a De Melkweg.
 • Po absolvování bakalářského studia můžete požádat o některý z mnoha magisterských programů UvA, včetně jejich programu v pokročilých studiích médií a kultury.

Osvědčení o vzdělání

Média a kultura je akreditovaný studijní program. Po dokončení tohoto programu obdržíte bakalářský titul právoplatně akreditovaný a titul bakalář umění (BA).

Kariérní vyhlídky

Jako absolventka oboru Média a kultura jste vyvinuli jedinečné akademické schopnosti týkající se kariéry ve vaší konkrétní oblasti, stejně jako řadu pracovních příležitostí, u nichž je zásadní kritická, zvědavá a nezávislá dispozice.

This school offers programs in:
 • Angličtina


Poslední aktualizace October 9, 2018
Doba a cena
This course is Studium v kampusu
Start Date
Datum začátku
Sept. 2019
Duration
Délka trvání
36 měsíců
Denní studium
Price
Cena
2,060 EUR
Information
Deadline
Dub. 1, 2019
Non-EU nationals: 1 April 2019; EU nationals: 1 May 2019
Locations
Nizozemsko - Amsterdam, North Holland
Datum začátku : Sept. 2019
Termín odevzdání přihlášek Dub. 1, 2019
Non-EU nationals: 1 April 2019; EU nationals: 1 May 2019
Datum ukončení Kontaktuj školu
Dates
Sept. 2019
Nizozemsko - Amsterdam, North Holland
Termín odevzdání přihlášek Dub. 1, 2019
Non-EU nationals: 1 April 2019; EU nationals: 1 May 2019
Datum ukončení Kontaktuj školu