Bakalář v matematice

Všeobecné informace

Popis programu

Bakalář v matematice

Oddělení zajišťuje kurzy pro studenty, kteří předpokládají zaměstnání nebo absolvují práci v oblasti matematiky, statistiky nebo matematiky. Kromě toho nabízíme kurzy pro studenty, kteří chtějí použít matematiku nebo statistiky pro podporu dalšího významného nebo jednoduše se naučit něco nového a kvantitativního.

O majore

Velitel začíná s počtem a pohybuje se na středně pokročilé předměty, které položí základ pro další zkoumání matematiky. Jeden z nich musí absolvovat teoretický kurz v analýze nebo algebře a také kurz (nebo dokáže prokázat znalost) v počítačovém programování. Odtud nabízí oddělení bohatou sbírku pokročilých matematických kurzů, které připravují studenty na různé možnosti kariéry.

Statistika koncentrace

Matematika může být navržena tak, aby obsahovala soustředění ve statistice. To připravuje studenty na kariéru v několika odborných oborech a je prospěšné pro studenty, kteří hodlají pokračovat v pokročilých stupních v oblastech, jako je podnikání, ekonomika a statistiky sám. Kromě kurzů v aplikované statistice, pravděpodobnosti a matematické statistiky, studenti dokončí koncentraci tím, že pořádá semináře, kurzy speciálních témat a nezávislé studie.

Hlavní matematika

Katedra nabízí obory v oblasti výpočetní techniky a matematiky. Kromě toho může být hlavní matematika navržena tak, aby obsahovala soustředění ve statistice. Oddělení také nabízí možnost informatiky 3-2 pro studenty, kteří hodlají absolvovat kombinovaný stupeň předprojektového programu.

Oddělení poskytuje celou škálu kurzů pro studenty, kteří očekávají absolventské práce v oblasti výpočetní techniky, matematiky nebo statistiky. Tam jsou také k dispozici kurzy pro příbuzné velké, kde jsou vyžadovány silné matematické nebo počítačové dovednosti. Nakonec, oddělení poskytuje servisní kurzy na podporu mnoha velkých společností v areálu, zejména těch, které vyžadují statistiky nebo počet.

Majors často absolvují pokročilé kurzy v jiných odděleních, které přímo doplňují své studium matematiky nebo informatiky. Dvojité kapituly s matematikou nebo informatikou a příbuzná oblast, jako je ekonomie nebo fyzika, jsou často prováděny. Po ukončení studia získali poslední velké zaměstnance zaměstnání v oblasti obchodu, managementu, statistického výzkumu, výpočetní techniky, pojistně matematiky, výzkumu životního prostředí a výuky. Navíc se specializací dostalo přijetí k absolventům nebo profesionálním programům v oblasti výpočetní techniky, matematiky, filozofie, fyziky, ekonomie, obchodu, práva a medicíny. Potenciální velcí a další zájemci by měli konzultovat s jakýmkoli členem oddělení při plánování své práce.

Studenti dvojí specializace v matematice a informatiky jsou omezeny na 17 kurzů v rámci oddělení mezi ty, které se počítá k 34 jednotek potřebných pro promoci.

Studenti, kteří se chtějí soustředit na informatiku, by se měli obrátit na profesory McCulloch, Wiebe nebo Zaring. Ti, kteří se chtějí soustředit do statistik, by měli vidět profesora Lindera. Ti, kteří se chtějí soustředit na středoškolské vzdělávání, by se měli obrátit na oddělení a ti, kteří se chtějí připravit na studium matematiky, by se měli obrátit na profesory Jackson, Nunemacher, Schwartz nebo Pyzza.

Kurzy pro nezadatele

Oddělení nabízí řadu kurzů specificky jako službu pro nezaměstnané, kteří hledají výuku v matematických vědách. Mezi ně patří MATH 105, kurz základních pravděpodobností a statistiky, který zahrnuje zkušenosti s počítačem a který připravuje studenty ke čtení stále více kvantitativních časopisů společenských a biologických věd. Výzkum informatiky (CS 103) nabízí široký aplikačně orientovaný úvod do výpočetní techniky pro studenty bez předchozích zkušeností s výpočetní technikou. Velké myšlenky v matematice (MATH 104) poskytuje úvod do moderních matematických myšlenek pro studenty, kteří nebudou studovat žádnou další matematiku. Precalculus (MATH 108) je určen studentům, kteří mají středně pokročilé matematické zázemí, ale nikdo není dostatečný k tomu, aby okamžitě začali sčítat. Mateřské obory (MATH 110, MATH 111 a MATH 210) jsou doporučeny pro studenty, kteří chtějí pokračovat ve studiu matematiky na vysoké škole po silné střední škole. Jsou zvláště důležité pro všechny vědy a ekonomiku. Úvod do počítačové vědy a programování (CS 110) poskytuje pečlivý vstup do oboru informatiky a učí programování v jazyce na vysoké úrovni.

Učební cíle

Prohlášení mise pro majitele matematiky

Při přijímání kurzů k matematice, student se setká s některými skvělými matematickými myšlenkami posledních několika staletí, rozvíjí dovednosti v používání matematických nástrojů, získává ocenění úlohy abstrakce a teorie v matematice a naučí se používat matematiku modelovat aspekty reálného světa. Snažíme se připravit studenty na postgraduální studium matematiky nebo statistiky; hledat zaměstnání v soukromém sektoru, např. jako statistici, aplikovaní matematici nebo pojistné matematiky; vyučovat matematiku v sekundárním vzdělávání; nebo vykonávat kariéru v příbuzném oboru, např. fyziky, chemii, biologii nebo ekonomii.

Cíle předmětu

Student by měl mít úvodní znalosti o následujících oblastech:

  1. Základní kontinuální matematika (jednoduchý a variabilní počet);
  2. Základní diskrétní matematika (lineární algebra a diskrétní struktury);
  3. Vyšší abstraktní matematika (abstraktní algebra, analýza, topologie, logika);
  4. Vyšší aplikovaná matematika (pravděpodobnost, statistika, diferenciální rovnice, numerická analýza).

Naše požadavky na kurz zajišťují určitou expozici v každé z těchto čtyř oblastí, stupeň a rigornost expozice závisí na plánech a schopnostech studenta po konzultaci s akademickým poradcem.

Hlavní požadavky

MATH 111, MATH 210, MATH 250, MATH 270, MATH 340 nebo MATH 370 a minimálně čtyři další matematické kurzy očíslované 230 nebo vyšší. Také CS 110 nebo ekvivalentní znalosti programování. Předpokládá se, že MATH 250 a CS 110 budou dokončeny do konce druhého ročníku.

Je možné soustředit se do statistiky v rámci matematiky. Chcete-li získat hlavní označení Matematika major (Statistika koncentrace) , je třeba vyplnit matematické major, který zahrnuje MATH 230, MATH 340, MATH 350, a buď MATH 360 nebo MATH 365 (nejlépe oba).

Někteří studenti dokončí maturitu s cílem získat licenci pro výuku matematiky na střední škole. Aby splnili požadavky licencí v Ohiu, musí tito studenti vybrat mezi matematiky MATH 230 a MATH 320 a také MATH 370.

Doporučené kurzy pro přípravu na maturitní maturitu zahrnují MATH 330, MATH 340, MATH 370, MATH 440 a MATH 470. Zejména silná příprava na absolventskou školu bude zahrnovat více než minimální počet kurzů potřebných pro dokončení matematiky .

Mysli ve velkém

Studenti pracují jeden na jednoho s fakultou v nezávislých studiích a řízenými četbami, aby studovali témata mimo pravidelné učební osnovy. Výzkumné příležitosti jsou k dispozici také prostřednictvím programu Letní vědecký výzkum a NSF-financovaného REU (Výzkumné zážitky pro vysokoškoláky).

Nedávné témata nezávislých studií zahrnují operační výzkum, počítačovou grafiku, neuronové sítě, kontrolu kvality, návrh experimentů, multivariační statistickou analýzu, objektově orientované programovací jazyky, variační počet, parciální diferenciální rovnice a pokročilou lineární algebra.

Pojď Global

Od vašeho prvního ročníku na kampusu se můžete dostat z kampusu pomocí kurzů Travel-Learning a dalších příležitostí pro připojení OWU. Cesta do vzdálené země a ponořte se do jiné krajiny a kultury.

Studenti matematiky nedávno provedli výzkum v Číně, Aljašce a na Virginských ostrovech prostřednictvím grantových propojení a cestování.

Poslední aktualizace Srp 2018

Informace o škole

Ohio Wesleyan University is a community of people who have an insatiable appetite for life and learning. We are passionate and eager to make connections with the world around us and the world within. ... Čtěte více

Ohio Wesleyan University is a community of people who have an insatiable appetite for life and learning. We are passionate and eager to make connections with the world around us and the world within. Why? Because connecting disparate ideas, perspectives, and experiences fuels innovation and discovery. Our 200-acre campus offers endless opportunities to explore. Pursue them all. Dream up new ideas. Seize mind-blowing and future-shaping opportunities. Fully experience the richness and connectedness of a liberal arts education. Méně