Světová politika se neustále vyvíjí. Předpoklady pro mezinárodní mír a bezpečnost a lidská bezpečnost se mění. Na regionální i celosvětové úrovni se vyvíjejí nové vzorce spolupráce a konfliktů. Bakalářský program Mezinárodní vztahy rozvíjí vaše dovednosti v analýze a reflexi ústředních otázek v současných mezinárodních vztazích.
Během programu se dozvíte o současném fungování mezinárodních vztahů i nejnovějších klíčových trendech. Dozvíte se také o převládajících teoretických perspektivách a ústředních konceptech, na nichž spočívá disciplína mezinárodních vztahů, a rozvíjíte svou schopnost používat je pro nezávislou analýzu.
Kromě povinných kurzů budete mít také příležitost absolvovat stáž nebo absolvovat volitelné kurzy ve Švédsku nebo v zahraničí. To znamená, že jste schopni získat cenné praktické zkušenosti v mezinárodních vztazích i možnost rozvíjet a vytvářet sítě a kontakty s příslušnými organizacemi. Bývalí studenti internovali na ambasádách, OSN a nevládních organizacích.Kariérní možnostiTento program poskytuje dobrý základ pro další studium na magisterské úrovni. Budete také schopni pracovat s celou řadou otázek souvisejících s mezinárodními vztahy, jako je zahraniční politika, mezinárodní pomoc, rozvoj, mezinárodní spolupráce, předcházení konfliktům a lidská práva. Potenciálními zaměstnavateli mohou být diplomatická služba, místní a národní správa, nevládní organizace a mezinárodní organizace.
Na Katedře globálních politických studií mají studenti možnost absolvovat stáž během jednoho semestru.Vstupní požadavkyObecné vstupní požadavky English B.OrganizaceTermín 1: Mezinárodní vztahy 1. Tento termín je založen na teoreticky pluralistickém charakteru disciplíny, tj. Zabývá se různými pohledy na IR a poskytuje základ pro další studium. Tento kurs také studentům představí aktuální problémy a trendy v globální politice a jejich historické pozadí a vývoj. Dále je uveden úvod do vědeckých metod a akademického psaní.
Termín 2: Konflikty a vývoj v globální politice. Cílem kurzu je, aby si studenti v projektové práci samostatně vyvinuli prohloubené porozumění a znalosti a schopnost studovat složitost globální politiky. Tento kurz se zaměřuje na teorie globální politiky se zvláštním zaměřením na problémy a aktéry globální politické ekonomiky a globálních / regionálních konfliktů.
Termín 3: Mezinárodní vztahy 2. Tento kurz navazuje na teoretické a empirické znalosti získané v prvním semestru, ale zaměřuje se na specifické procesy a struktury, které jsou klíčové pro vývoj a fungování současného mezinárodního systému, jakož i na otázky související s metodologií a výzkumem. mezinárodních vztahů. Ten zahrnuje psaní výzkumné práce.
Termín 4: Volitelný. Tento semestr umožňuje studentům absolvovat stáž, kterou koordinátor programu považuje za relevantní pro studijní program, nebo se zapsat na volitelné předměty, ale doporučuje se studentům studovat na univerzitě v zahraničí.
Termín 5: Hloubkové studium v globální politice. Cílem tohoto kurzu je poskytnout studentům hlubší porozumění teorii v rámci oboru a rozšířit jejich znalosti o empirickém rozsahu globální politiky. Zvláštní pozornost je věnována strategiím globálního řízení a zahraniční politiky. Alternativně může student použít tento semestr pro výměnné studium. Vybrané kurzy by měly být na podobné úrovni v oblasti související s IR.
Termín 6: Mezinárodní vztahy 3. V posledním semestru se zaměřujeme na analýzu současných výzev v globální politice ve vztahu k pokročilejšímu studiu metodologie a filozofie vědy. Zvláštní pozornost je věnována výzkumnému procesu a návrhu a dokončení výzkumného projektu. Předmět končí bakalářskou prací (15 kreditů).Výsledky učeníPo dokončení programu budou studenti schopni:Identifikovat a popsat, porovnat a analyzovat, stejně jako kriticky posoudit a zhodnotit teoretické perspektivy, výzkumné problémy a oblasti studia, které jsou v souladu s disciplínou mezinárodních vztahů
Prostřednictvím použití vědeckých metod nezávisle identifikovat, vyhledávat, shromažďovat a kriticky sestavovat a interpretovat materiál a informace týkající se daného předmětu.
Ústně i písemně se účastní dialogu s různými respondenty v rámci akademie a ve společnosti obecně o problémech, argumentech a řešeních souvisejících s tématem.
V rámci stanovených časových rámců formulovat a provádět nezávislou analýzu výzkumných problémů v rámci mezinárodních vztahů, jednotlivě i ve skupinách.
Zhodnoťte relevantní vědecké, společenské a etické aspekty svých vlastních a nezávislých výzkumných produktů ostatních.
Nezávisle navrhujte, provádějte a prezentujte výzkumný projekt.