Bakalář v oboru Ekonometrie a Operační výzkum

University of Groningen

Popis programu

Read the Official Description

Bakalář v oboru Ekonometrie a Operační výzkum

University of Groningen

Ekonometrie a operační výzkum v Groningenu vás učí o ekonometrickém modelování. Síla programu spočívá v kombinaci čtyř oblastí: ekonometrie, operační výzkum, pojistné matematika a matematická ekonomie. Důležitými rysy programu jsou výuka malých skupin, osobní kontakt s přednášejícími a kombinace teorie a empirických aplikací.

Ekonometrie se týká statistických metod potřebných pro odhad ekonometrických modelů. Operační výzkum se zaměřuje na optimální rozhodování a nalezení přibližných řešení velmi složitých problémů. Aktualizační studie se týkají modelování rizik, kterým čelí pojišťovny a penzijní fondy. Matematická ekonomika zkoumá fungování trhů a stanovení cen. Kombinace těchto čtyř polí poskytuje rozsáhlou modelovou sadu nástrojů pro řešení široké škály ekonomických problémů. Mnoho kurzových jednotek v našem programu poskytuje příležitost procvičit ekonometrické modelování na základě údajů z reálného života, a tak poskytnout volitelnou přípravu pro vaši budoucí kariéru jako ekonometrician.

Pokud se rozhodnete pro studium ekonometrie a operačního výzkumu (EOR), naučíte se vytvářet matematické modely pro analýzu ekonomických dat. Pomocí těchto modelů budete moci vypočítat míru nezaměstnanosti země, hrubého národního produktu, cenu akcií společnosti nebo budoucího kurzu eura.

Studijní program

Kurzy propaedeutické fáze slouží jako základ pro zbytek programu. Absolvujete kurzy v oblasti modelování, statistiky, matematiky, ekonomiky, financí, marketingu a angličtiny.

Poté budete pokračovat v povinných kurzech. Vychází z propaedeutic kurzu, prohloubíte a rozšíříte své znalosti ve čtyřech hlavních tématech: matematické ekonomie, ekonometrie, operační výzkum a pojistné matematika.
Po absolvování bakalářského studia splňujete požadavky na vstupní pozice, ale téměř všichni studenti se rozhodnou pokračovat v magisterském studiu.

Pracovní perspektivy

Absolventi s vysokoškolským vzděláním se nacházejí v širokém spektru povolání, kde jsou potřeba znalosti z oblasti IT, matematiky a řešení problémů. Svět obchodu nabízí pracovní místa v oblasti financí, pojišťovnictví, logistiky, výroby a marketingu. Neziskové organizace, jako jsou federace zaměstnavatelů a organizace spotřebitelů, rovněž najaly ekonometry. Vlády potřebují různé dovednosti, které tvoří váš soubor nástrojů. Konečně, akademický výzkum je další možnou kariérou.

Vaše vyhlídky na práci budou dobré. Přestože bakalářský titul může splňovat požadavky na vstupní pozice, téměř všichni studenti se rozhodnou pokračovat v magisterském studiu. Získání titulu magisterského studia bude ještě více rozšiřovat vaše kariérní příležitosti v krátkodobém i dlouhodobém horizontu doma iv zahraničí.


Požadavky na přijetí

Jazykové požadavky

Pokud jste ukončili své středoškolské vzdělání v zemi EU / EHP, nebo pokud jste rodilý mluvčí angličtiny, nebudete muset poskytnout doklad o znalosti anglického jazyka.

Pokud nejste osvobozeni, jsou jazykové požadavky následující:

 • IELTS celkem: 6,
 • IELTS psaní 5.5, IELTS mluvení 6,
 • TOEFL na papíře 550,
 • TOEFL internetový systém 80,
 • CAE / CPE: C, B nebo A,
 • CEFR: B2 / C1.

Předchozí vzdělání

Budete potřebovat středoškolské vzdělání s kvalifikací pro vstup do vysokoškolského studia na univerzitě. To zahrnuje:

 • UK - 3 úrovně
 • Německo - Abitur
 • Mezinárodní diplom z maturitní zkoušky - 24 bodů a více.

Pokud chcete vědět, zda je váš diplom přijat, kontaktujte nás nebo se podívejte na naše webové stránky.

Další požadavek

Pokud matematika není / nebyla jedním z vašich předmětů v posledním ročníku během vašeho předškolního vzdělání (nebo jste získali nejnižší úroveň, např. Matematické studie), pak budete muset prokázat vaši úroveň matematické odbornosti.

Lhůty pro podání žádosti

 • Studenti EU / EEA: 1. května 2019
 • Studenti, kteří nejsou členy EU / EEA: 1. května 2019

Školné

 • Studenti EU / EEA: 2083 EUR
 • studenti mimo EU / EEA: € 8900
This school offers programs in:
 • Angličtina


Poslední aktualizace October 21, 2018
Doba a cena
This course is Studium v kampusu
Start Date
Datum začátku
Sept. 2019
Duration
Délka trvání
3 let
Denní studium
Price
Cena
2,083 EUR
- EU, 9 500 EUR. - mimo EU za rok
Information
Deadline
Locations
Nizozemsko - Groningen, Groningen
Datum začátku : Sept. 2019
Termín odevzdání přihlášek Kontaktuj školu
Datum ukončení Kontaktuj školu
Dates
Sept. 2019
Nizozemsko - Groningen, Groningen
Termín odevzdání přihlášek Kontaktuj školu
Datum ukončení Kontaktuj školu