Keystone logo
Al-Ahliyya Amman University

Al-Ahliyya Amman University

Al-Ahliyya Amman University

Úvod

Al-Ahliyya Amman University je první soukromou univerzitou založenou v jordánském hášimovském království vyhláškou ministerstva vysokého školství a vědeckého výzkumu v roce 1989. Univerzita otevřela své brány v roce 1990 třemi fakultami, konkrétně Právnickou fakultou umění a věd a Fakulta administrativních a finančních věd. V následujícím roce byla zřízena Fakulta farmacie a lékařských věd a Fakulta strojní. V roce 2001 založila AAU Fakultu informačních technologií a v roce 2005 slavnostně otevřela Fakultu ošetřovatelství.

V roce 2010 AAU představila Fakultu architektury a designu, která byla schválena tak, aby zahrnovala specializace Architektura, grafický a interiérový design. Tím se zvýšil počet fakult na osm, které nabízejí 29 bakalářských programů. Kromě toho univerzita nabídla osm magisterských programů, z nichž první byl magisterský program v právu, který byl v roce 2005 součástí postgraduálního studia. AAU poskytuje studentům vynikající programy postgraduálního studia a charakteristické členy fakulty.

Pro splnění administrativních, finančních a technických pracovních potřeb v prostředí univerzity poskytla AAU kvalifikované administrativní kádry v různých správách a odděleních, jejichž cílem je poskytovat nejlepší služby univerzitní komunitě studentů a jejich rodičů i akademickým pracovníkům.

Od založení AAU tedy uplynulo dvacet sedm let, kdy pokračovala v poskytování místních a regionálních trhů elitním absolventům, kteří zastávali významné pozice v místních a regionálních institucích, ať už ve veřejném nebo soukromém sektoru. Řada absolventů AAU navíc pokračovala v postgraduálním studiu na nejprestižnějších evropských a amerických univerzitách. Řada z nich navíc pracuje na AAU a na dalších jordánských, regionálních a mezinárodních univerzitách. Za zmínku stojí, že počet absolventů různých specializací, které AAU nabízí, dosáhl (24 338) studentů a studentek.

Místa

  • Balqa Governorate

    Balqa Governorate, Jordánsko

    Otázky