Keystone logo
Aquinas College Bakalář v Divadle sociální změny
Aquinas College

Bakalář v Divadle sociální změny

Grand Rapids, Spojené státy americké

Request duration

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

USD 25 000 / per year

Na kampusu

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

Novinkou programu Aquinas 'Fine Arts je na jaře nové hlavní divadlo Theatre for Social Change . To činí Aquinas jedním z mála vysokých škol v regionu, aby nabídl tento jedinečný hlavní.

Cílem vzdělávacího programu Divadlo pro sociální změny je pomoci absolventům objevit a překlenout empatické mezery, které existují v komunitách. Členové divadla se stávají aktivisty, kteří pracují s komunitou, aby našli živé a dynamické způsoby, jak pomoci disenfranchised vyprávět své příběhy.

Produkce mohou zahrnovat málo chápaná nebo dělící témata, jako jsou otázky duševního zdraví, rozdíly mezi pohlavími, závislost nebo sexuální napadení. Divadlo se tak stává platformou pro personalizované vyprávění příběhů mezi konkrétními demografiemi, které mají zřídka své perspektivy definované v mainstreamovém divadle.

V roce 2003, Aquinas College se sešla s Circle divadlem a ligou katolických středních škol dělat Aquinas College umělecké centrum přijde k životu, dovolovat paletu výkonu, vyučování a technické vzdělávací příležitosti. V té době se začalo zakládat Divadlo pro sociální změnu.

"Tento druh spolupráce je v národě jedinečný," řekl Randy Wyatt, režisér divadelního programu a docent divadla, jehož kariéra zahrnuje režii více než 60 produkcí a prací, které byly publikovány a produkovány po celém světě. “Tam jsou jiné školy na Středozápadě s divadlem pro sociální změnu hlavní, ale Aquinas program je první svého druhu, protože jeho spolupráce komunitní struktury.

"Divadlo pro sociální změny nabízí živou budoucnost pro malé vysokoškolské programy," pokračoval Wyatt. "V akademických kruzích je toho spousta bzučení ... ale Aquinas je před námi, když jde o divadlo pro společenské změny, když jsme ho začali začleňovat do učebních osnov programu na počátku dvacátých let."

Divadelní program AQ sdružuje studenty středních a vysokých škol, kteří pracují v zařízení světové třídy, vedle divadelních profesionálů z komunity.

"Takhle se vrátíme komunitě - je to kruhový," řekl Wyatt. "Divadlo pro sociální změny je součástí evoluce divadelního programu Aquinas."

S vášeň pro mentoring děti, Wyatt věří, že vysoká škola je čas, kdy každý student zjistí, co se bude motivovat individuálně.

"Mám rád, když jsem součástí života žáků, když přijdou na to, co chtějí dělat, a jak mohou změnit svět, který je pro ně zvlášť vhodný," řekl Wyatt. "Když studenti odcházejí, přemýšlejí o tom, jak vytvořit divadelní umění, které ovlivňuje svět, ve kterém žijí."

Zoe Gipson '16, seniorka, dvojí specializace v angličtině a komunikace s divadelním důrazem, právě zmeškali nový sociální změny. Nicméně, protože Wyatt má tkané divadlo pro společenské změny skrz jeho vyučování, Gipson cítí, že ona už dostala výborné vzdělání v tématu, stejně jako velký zážitek.

"Je vzrušující vidět, že tento major přišel do Aquinas," řekl Gipson. "Úroveň divadla, co tady děláme, je mnohem vyšší než na většině škol, a dokonce i na mnoha divadelních sálech v mnoha městech. Nemusíte chodit do Broadwaye, Hollywoodu nebo Chicaga. tady v AQ. "

Hlavní, důležitý

Divadlo pro sociální změnu (TFSC) na Aquinas College je jedním z mála celostátních. Tento hybridní major se skládá z přednášek z divadla, sociologie a komunitního vedení. Bakalářský titul v TFSC je zakořeněn v teorii (Augusto Boal, Keith Johnstone), historie a ateliérová praxe výkonu spolu s hodinami praktického servisního učení s komunitními partnery, studium neziskových manažerských dovedností včetně psaní grantů a interkulturní komunikace. a návrh původního projektu. Studenti aplikují své estetické a vyprávěné talenty na aktuální otázky sociální spravedlnosti, deklarují pravdu problémů a zkoumají nové přístupy k řešení - v reálných životních situacích, nejen ve třídě. Studenti budou připraveni na nesčetné množství reálných příležitostí ve výkonu, nebo budou pokračovat v dalším studiu v oblastech, jako je klinická terapie, veřejná správa, sociální práce, vzdělávání nebo studium výkonu.

Tento význam je zvláště vhodný pro poslání a silné stránky AQ jako instituce. To přímo zahrnuje dva základní charismata AQ - služba a komunita. Studenti se budou intenzivně zabývat servisním učením tím, že budou zkoumat a následně propojovat místní komunitní skupiny - etnické, služební, institucionální, občanské, sociální práce atd. - identifikují příběhy nebo výzvy v rámci této komunity a poté vymýšlejí práci pro toto publikum nebo obecné publikum založené na jejich primárním primárním výzkumu.

English Language Requirements

Ověřte svou znalost angličtiny pomocí testu Duolingo English Test! DET je pohodlný, rychlý a cenově dostupný online test angličtiny akceptovaný více než 4 000 univerzitami (jako je tato) po celém světě.

O Škole

Otázky

Podobné kurzy