Keystone logo
Carroll University Bakalář v oboru divadelní umění
Carroll University

Bakalář v oboru divadelní umění

Waukesha, Spojené státy americké

4 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

USD 36 400 / per year *

Na kampusu

* mohou být účtovány další poplatky

Úvod

Živé divadlo je jednou z nejsilnějších forem komunikace. Spojuje nás jeden s druhým tím, že nám připomíná sdílenou lidskou zkušenost. Prostřednictvím uměleckého vyjádření zapojuje a vybízí ke konverzaci, oslavuje naši lidskost a zkoumá otázky – nadčasové i aktuální –, které se dotýkají našich emocí a zpochybňují naše stávající přesvědčení. Divadlo má schopnost inspirovat, informovat a transformovat. Ať už vás vaše vášeň zavede do centra jeviště nebo do zákulisí, v Carroll najdete přívětivou komunitu.

Carroll Universityobor divadelní umění vám poskytuje znalosti potřebné k úspěšnému fungování umělecké organizace nebo místa a zároveň získává dovednosti pro účinkování v inscenacích. Získáte ucelenou představu o tom, jak se divadelní inscenace spojuje od koncepce až po zavolání opony, a také získáte důležité dovednosti v oblasti komunikace, spolupráce, vedení, mentorství, projektového řízení, vytváření sítí, přesvědčování a vyjednávání. Studenti mohou také studovat hudební divadlo. Cílem nového magisterského studia s 48 kredity je vyškolit studenty Carrolla v jedinečném a náročném umění hudebního divadla vytvářením úspěšných „trojitých hrozeb“ (ty s výjimečnými schopnostmi v oblasti herectví, zpěvu a tance.)

Náš program kombinuje studium ve třídě s příležitostmi podílet se na plně produkovaných jevištních produkcích. Produkce zahrnují širokou škálu žánrů, od muzikálů a komedií až po satiru a tragédii. Naším cílem je poskytnout studentům širokou škálu zkušeností při práci na inscenacích, které sahají od historických po současnou, od Broadwaye po off-Broadway až po původní tvorbu. Dozvíte se, jak režírovat, stavět scénu, navrhovat zvuk a osvětlení a vyrábět kostýmy. Budete mít také možnost psát, režírovat a provozovat své vlastní dílo. Naši studenti mají alespoň jednou za semestr příležitost pracovat po boku profesionálních, akciových herců.

Komunitní partnerství s místními uměleckými organizacemi vám představí skutečný svět provozování místa – a jaké strategie jsou nezbytné k řešení výzev a úspěšnému dosažení cílů. Získáte znalosti o tom, jak řídit a podporovat podnikání v oblastech, jako jsou finance, lidské zdroje a marketing.

A když zrovna nezkoušíte v Carrollu, užijete si tamní pulzující uměleckou scénu a širokou škálu uměleckých organizací.

Pracujte a učte se na kampusu

Nabízíme pozice ve všech oblastech, které podporují divadlo a umění pro studenty, kteří hledají zaměstnání v kampusu během školního roku, včetně:

  • Prodejna kostýmů
  • Prodejna rekvizit
  • Scénický obchod
  • Technická laboratoř
  • Divadelní kancelář/tým pro styk s veřejností studentů

Seriál Letní repertoár

Získejte kurzový kredit a získejte zkušenosti z reálného světa v 6-8 týdenním „letním skladu“ pro získání kurzového kreditu, zatímco budete rozvíjet dovednosti, které budete potřebovat k udržení úspěšné kariéry v divadelním a uměleckém managementu.

Bohatá historie divadla ve Wisconsinu

První divadelní organizace ve Wisconsinu, která se věnuje nové a inovativní divadelní produkci, byla slavnostně otevřena v červnu 1896 produkcí Bulwera Lytona „Richelieu“, kterou nastudovala May N. Rankinová, dcera bývalého prezidenta Carrolla Waltera Rankina. Slečna Rankinová vyvinula kurikulární program v roce 1901 a nakonec produkovala absolventy včetně Alfreda Lunta, který má s manželkou Lynne Fontanne na jeho počest pojmenované divadlo na Broadwayi. Muzeum a divadelní centrum bylo založeno na jejich bývalém panství, Ten Chimneys, v Genesee Depot, Wisconsin.

Nezletilí

Kromě hlavního studia nabízí Carroll nezletilým v divadle, které doplňují mnoho oblastí studia:

  • Arts Management Minor
  • Film a televize minor
  • Divadelní umění Minor

Přijímací řízení

Poplatek za studium programu

Stipendia a financování

Ohlasy studentů

O Škole

Otázky