Keystone logo
Corvinus University of Budapest

Corvinus University of Budapest

Corvinus University of Budapest

Úvod

Corvinus v kostce

Univerzita Corvinus je nejvýznamnější maďarskou vzdělávací institucí v oborech ekonomie, managementu a sociálních věd. Vysokoškolské vzdělání, stejně jako v nejvyspělejších zemích světa, začalo v Budapešti ve 20. letech 20. století na autonomní ekonomické fakultě Maďarské královské univerzity věd.

Věříme v neustálý rozvoj. Neměli bychom se spokojit s dosud dosaženými výsledky. Proto bylo rozhodnuto, že od července 2019 bude Corvinus udržovat státní nadace spíše samotný stát. Přestože tento model umožňuje flexibilnější provoz, zajišťuje také dlouhodobé a předvídatelné plánování.

Náš cíl je celkem ambiciózní: proměnit se v mezinárodní univerzitu, stát se do roku 2030 vedoucí institucí střední Evropy v oblasti ekonomických, manažerských a sociálních věd.

Časová osa

1899: Je zřízen přímý předchůdce Corvinusu, východní obchodní akademie

1917: Na návrh generálního ředitele Eleméra Balogha nabízí Hangya Szövetkezet (producentské, distributorské a spotřebitelské družstvo) fond ve výši jednoho milionu maďarských korun ve prospěch budoucí ekonomické univerzity.

1920: 5. října vstupuje v platnost zákon XXXI z roku 1920 o zřízení Ekonomické fakulty Maďarské královské univerzity věd. První slavnostní zahájení se koná 31. října.

1934: Ekonomická fakulta se stává součástí Univerzity Palatina Josepha University of Technology and Economics

1948: Narodila se autonomní maďarská ekonomická univerzita

1950: Univerzita se přestěhuje do bývalého hlavního celního paláce na Fővám tér

1953: Univerzita je přejmenována na Univerzitu hospodářských věd Karla Marxe

1956: Konají se shromáždění za účasti akademických pracovníků a studentů, kteří přijímají 22bodový seznam obsahující klíčové požadavky národní politiky. Dne 23. října se studenti účastní důstojného pochodu k památníku Bem. Vzdělávání je pozastaveno do 1. února 1957.

1968: Kálmán Szabó se stává rektorem a realizuje zásadní reformu studijních programů.

1970: Jako první svého druhu v Maďarsku byla založena Vysoká škola pokročilých studií Rajka László pod vedením Attily Chikánové

1989: V důsledku restrukturalizace fakulty vznikají Obchodní škola, Ekonomická škola a Fakulta sociálních věd.

1990: Univerzita je přejmenována na Budapešťskou univerzitu ekonomických věd

1996: Univerzita se připojuje k CEMS Alliance předních obchodních škol a společností na světě.

2007: Byla zahájena výstavba budovy „C“ na rohu ulic Közraktár a Czuczor. Areál na straně Pest nyní zahrnuje tři budovy spolu s hlavním celním palácem a solným domem

2019: Byl vytvořen společný program MBA s jednou z nejlepších univerzit na světě, Fudan University v Šanghaji

137097_pexels-photo-1438072.jpeg

Akreditace

EQUIS Akreditace EFMD

Corvinus Business School akreditována po dobu 3 let poprvé, 2018.

Díky této akreditaci vstoupila CBS do kruhu nejlepších 2% obchodních škol na světě, které vlastní tuto prestižní akreditaci

Akreditace EPAS od EFMD

Executive MBA program 4. čas na 3 roky

Bakalář v oboru podnikání a management, třetí čas po dobu 5 let

Štítek BSIS

Corvinus Business School, BSIS označené, 2018 podruhé

Schéma systému Business School Impact System (BSIS) je určeno k určení rozsahu dopadu školy na její místní prostředí - město nebo region, ve kterém se nachází.

Akreditace EAPAA

Certifikace je držitelem pouze asi dvou desítek univerzit v Evropě a pouze čtyř z centrálních vyznamenání ze střední a východní Evropy, včetně Corvinus.

Mistr V Veřejné Politice A řízení - poprvé na 7 let

Hodnocení, ocenění

Jsme zvláště hrdí na četné akademické úspěchy.

Úspěch v Maďarsku

Na základě počtu uchazečů o první místo byla opět nejoblíbenější školou Corvinus Business School. Má také vedoucí postavení, pokud jde o excelenci přijatých studentů.

Podle časopisu HVG je Corvinus School of Social Sciences and International Relations první v Student Excellence. Dokonalost studentů je také naznačena tím, že téměř 98% přijatých studentů má alespoň jednu jazykovou zkoušku a fakulta je také 10. v hodnocení národních fakult. V žebříčku ekonomických škol získala Corvinus Business School 1. místo v kategorii Student Excellence, zatímco Corvinus School of Economics získala 1. místo v kategorii Excellence Teacher.

Na Sekce společenských věd OTDK získali studenti Fakulty sociálních věd a mezinárodních vztahů v roce 2019 všech 20 1., 2. a 3. místa. V ekonomické sekci OTDK získal Corvinus více než 50% z 1. místa místo. Ph.D. kandidát společnosti Corvinus byl odměněn nově zřízenou cenou Roska Tamás Award.

Mezinárodní úspěch

Podle Eduniversalu získala Corvinus Business School první místo mezi nejlepšími obchodními školami ve východní Evropě a na výroční konferenci EFMD získala také akreditaci EQUIS.

Corvinus Business School byla také zařazena mezi prvních 100 nejlepších obchodních škol podle žebříčku Financial Times Business Schools Ranking.

Na základě hodnocení studentů a hlasů akademických ředitelů byl Corvinus v roce 2019 v kategorii Škola roku CEMS jmenován 3. nejlepším z 32 členů CEMS.

Corvinus Science Shop vyústil v mezinárodně uznávaný nárůst v roce 2019: v rámci kurzů řízených 29 profesory dostalo 765 studentů příležitost podrobněji se zabývat otázkami vznesenými našimi 40 partnery a v důsledku toho vytvořili významný pozitivní sociální dopad.

Magisterský program z pojistné matematiky a finanční matematiky na Corvinus School of Economics získal 31. místo mezi 40 nejlepšími magisterskými programy světa v žebříčku Eduniversal v kategorii Pojišťovnictví, rizika a pojistně-matematické vědy.

V roce 2019 získal magisterský program Veřejná politika a management mezinárodní akreditaci Evropské asociace pro akreditaci veřejné správy (EAPAA) na období 2019-2026, což bylo podruhé v případě maďarského programu a poprvé v případ anglického programu. Kromě toho se počet studentů, kteří se ucházejí o stipendia bakalářského programu Aplikovaná ekonomika, zvýšil o 30 procent, včetně počtu uchazečů o první místo.

Ředitel regionální a environmentální ekonomie School of Social Sciences and International Relations získal v globálním žebříčku Eduniversal ušlechtilé místo mezi více než 1000 univerzit: 36. místo ze 100 nejlepších programů v oblasti udržitelného rozvoje a environmentálního managementu.

Místa

  • Budapest

    Budapest, Fővám tér 8., 1093 Hungria, , Budapest

Otázky