Keystone logo
Edward Waters College

Edward Waters College

Edward Waters College

Úvod

Edward Waters College (EWC) je jednoznačně nejstarší nezávislou floridskou institucí vysokoškolského vzdělávání a první státní institucí zřízenou pro vzdělávání afroameričanů.

Edward Waters College začala jako instituce založená černochy pro černochy.

V roce 1865, po občanské válce, byl reverend Charles H. Pearce, předsedající starší africké metodistické episkopální církve (AME), poslán na Floridu biskupem Danielem Alexanderem Paynem. Když pozoroval rychlé sociální a politické změny doby rekonstrukce, reverend Pearce okamžitě uznal potřebu ministerstva školství, protože dosud nebylo učiněno žádné opatření pro veřejné vzdělávání nově emancipovaných černochů na Floridě. S pomocí reverenda Williama G. Stewarda, prvního pastora AME ve státě, začal Pearce získávat finanční prostředky na vybudování školy.

S historií začínající v temných, ale nadějných dnech rekonstrukce, dnes žije Edward Waters College , prosperující důkaz síly vzdělávání a odolnosti hluboce zakořeněných vzdělávacích institucí. Akademie nadále zažívá triumfy a výzvy charakteristické pro svou bohatou historii a odvážnou dynamickou budoucnost, ke které směřuje.

Místa

  • Jacksonville

    Kings Road,1658, 32209, Jacksonville

    Otázky