Keystone logo
© European School of Economics
European School of Economics

European School of Economics

European School of Economics

Úvod

European School of Economics ( ESE ) je soukromá obchodní škola bez hranic, multikulturní a pragmatická, plně akreditovaná ve Spojeném království a schválená v Registru poskytovatelů vzdělávání.

ESE nabízí bakalářské, magisterské nebo MBA programy ve svých centrech v Londýně, Madridu, Římě, Miláně a Florencii.

Absolventi ESE patří mezi nejkonkurenceschopnější obchodní profesionály na trhu, připraveni na vedoucí role v mezinárodním marketingu , financích , komunikaci a managementu . Studenti ESE se schopností individuálně přizpůsobit svůj studijní program:

 • studium v zahraničí s centry ESE po celém světě
 • plynule přecházet mezi kampusy na základě semestru
 • souběžně studovat titul ve svých domovských zemích
 • převést až 240 britských kreditů do bakalářských programů a až 90 britských kreditů do postgraduálních programů
 • začít studovat v září, lednu nebo dubnu a absolvovat roční studium i od zimního data nástupu
 • specializujeme se na špičkové obchodní sektory, jako je móda, akce, hudba, sport, umění, média a lidské zdroje mimo jiné
 • absolvujte stáže online nebo offline a vyberte si z více než 1500 předních organizací z celého světa

Škola bez hranic, European School of Economics je novým pojmem ve vysokoškolském vzdělávání. Kombinací akademické excelence, mezinárodnosti a pragmatismu jsou studijní a certifikační programy ESE navrženy tak, aby připravily novou generaci vůdců a podnikatelů.

O zakladateli a prezidentovi ESE

Elio D'Anna je skvělý řečník, který jedinečným způsobem vyjadřuje svou filozofii vzdělávání. Jeho slova povzbuzují posluchače, aby si zachoval proaktivní přístup a neustále usiloval o integritu a jednotu bytí. Posluchači z celého světa jsou okouzleni jeho inovativní filozofií a jako odpovědní jedinci jsou povzbuzováni k udržování zdravého těla, inspirovaného principy (blahobytu a) bohatství. Slova, která Elio říká během svých setkání se světovými autoritami, nositeli Nobelovy ceny, politiky, ekonomy, profesory a studenty na fórech a univerzitách, jsou noty hrané na kouzelnou flétnu. Snílci z celého světa poslouchají slova ESE a drží je blízko jako průvodce skvělým místem.

Přijímací řízení

ESE nabízí přímý vstup na prezenční tříleté britské studijní programy

Studenti s úspěšnou úrovní A, IB 24 nebo kteroukoli z řady alternativních kvalifikací s minimálně 12letým americkým diplomem ze střední školy mohou být přijati bez požadovaného GPA. Kromě toho ESE umožňuje 90denní období odkladu od začátku kurzu pro předložení odpovídajících výsledků jazykových testů.

Jako soukromý subjekt zapsaný na burze ve Spojeném království je ESE oprávněna spravovat své zápisy mimo UCAS, což studentům dává svobodu přihlásit se, kdykoli chtějí, přímo a bezpodmínečně.

Vízové požadavky

Všichni zahraniční studenti, kteří chtějí studovat na European School of Economics v Itálii, musí prokázat, že mají zákonné právo nebo zákonné povolení od italské vlády studovat v Itálii.

Potřebujete vízum?

Pokud jste evropským občanem, nemusíte žádat ani o studijní vízum, ani o povolení k pobytu, ale musíte předložit platnou kopii pasu nebo občanského průkazu.

Pokud jste neevropským občanem, musíte mít studijní vízum a do 8 dnů požádat o povolení k pobytu.

Během procesu zápisu vám naše oddělení Student Service poskytne důležité informace o vašem pobytu v Itálii.
Pomohou všem našim mezinárodním studentům porozumět tomu, jaké dokumenty je třeba shromáždit před podáním žádosti o vízum podle oficiální webové stránky Visa „Visto Per L'Italia“.
Vezměte prosím na vědomí, že je povinností studenta zahájit proces udělování víz včas. Vzhledem k tomu, že to může být zdlouhavý proces, doporučujeme studentům, aby se přihlásili včas.
Občané následujících zemí, kteří žádají o program Short Course, nepotřebují studijní vízum, protože studenti mohou v Itálii bez víza pobývat méně než 90 dní.

Povolení k pobytu

Do 8 dnů od příjezdu studenta do Itálie je prvním krokem žádost o povolení k pobytu (Permesso di Soggiorno). Toto povolení k pobytu umožňuje studentům legálně studovat a žít v Itálii po určitou dobu.

Žádost o povolení k pobytu v Itálii je velmi jednoduchá:

Studenti musí jít na poštu a požádat o „Permesso di Soggiorno Kit“, bílou obálku s několika formuláři. Najdete zde dva formuláře: zahraniční studenti budou muset vyplnit pouze Modulo 1 a poskytnout kopii:

 • pas (všechny stránky),
 • zdravotní pojištění pokrývající dobu pobytu (totéž je uvedeno při žádosti o vízum),
 • kopii přihlášky,
 • doklad o finanční podpoře (můžete předložit stejný dokument, který jste použili k získání víza).

Naše oddělení studentských služeb vám pomůže s vyplněním formuláře a poskytne všechny potřebné informace, aby bylo zajištěno, že je podání řádně připraveno.

Alternativně se mohou studenti také obrátit na Sportello Amico na vyhrazený stůl na poště, kde mohou získat pomoc od odpovědného úředníka.

Jakmile jsou kroky ESE dokončeny, pošta vydá potvrzení o povolení k pobytu spolu s dopisem o jmenování otisků prstů.

Vezměte prosím na vědomí: obdržení žádosti o povolení k pobytu je právním důkazem toho, že se žádost zpracovává. Studenti si s sebou musí vzít účtenku a je jim připomenuto, že je nezbytné dostavit se na schůzku s otisky prstů na centrální imigrační policejní stanici (Řím, Florencie, Milán).

Ohlasy studentů

Místa

 • London

  Mandeville Place, 11-13, W1U 3AJ, London

  • Madrid

   Calle Antonio Maura 12, 28014, Madrid

   • Rome

    Corso Vittorio Emanuele II, 154, 00186, Rome

    • Milan

     Via Paolo Lomazzo, 19, 20154, Milan

     • Florence

      Borgo Santi Apostoli, 19, 50123, Florence

      Otázky