We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

European University of Post-Industrial Cities (UNIC)

European University of Post-Industrial Cities (UNIC)

European University of Post-Industrial Cities (UNIC)

Úvod

European University of Post-Industrial Cities (UNIC)Byla založena v roce 2020 s cílem nabídnout inkluzivní vzdělávání pro novou generaci studentů. Spojenectví deseti evropských univerzit se sídlem v postindustriálních městech a financované Evropskou komisí spolupracuje s městskými institucemi, aby zajistila, že městské otázky budou vplývat do výuky a výzkumu způsobem, který bude přístupný a inkluzivní pro všechny studenty. Aliance zahajuje svůj první společný magisterský titul v roce 2023 a hledá studenty, kteří budou prosazovat postindustriální transformace svých měst a stanou se vysoce kvalifikovanými absolventy nových vědeckých oborů, které reagují na potřeby měnící se ekonomiky v Evropě a po celém světě.

Vlastnosti kampusu

European University of Post-Industrial Cities (UNIC) se skládá z deseti univerzit v různých zemích Evropy, které představují deset různých postindustriálních měst.

Všech deset partnerů sdílí identitu UNIC. Vznikli jsme v dobách postindustriálních změn, jako je uzavření závodu Opel Fabric v Bochumi, konec automobilky Ford v Corku, škrty v Nokia Industry v Oulu nebo rychlá digitalizace přístav ve světovém přístavním městě Rotterdam a další důležité sociální, ekonomické a kulturní transformace. Přechod od výroby ke službám také vede k široké škále sociálních, ekonomických, kulturních a demografických transformací. Naše postindustriální města jsou ohniskem takových širších transformací v sociální krajině Evropy. To zahrnuje transformace na trhu práce a v zaměstnanosti (mládeže), v migračních vzorcích a rozmanitosti související s migrací, ve starých a nových nerovnostech, v dopadu nových technologií, v nových zdravotních změnách atd.

  Místa

  • Rotterdam

   Burgemeester Oudlaan,50, 3062 PA, Rotterdam

  • Rotterdam

   Burgemeester Oudlaan,50, 3062 PA, Rotterdam

   • Bilbao

    Unibertsitate Etorbidea,24, 48007, Bilbao

    • Bochum

     Am Einkaufszentrum,1, 44791, Bochum

     • Istanbul

      Sarıyer Rumeli Feneri Yolu, 34450, Istanbul

      • Liège

       Place du 20 Août,7, 4000, Liège

       • Oulu

        Yliopistokatu,9, 90570, Oulu

        • Zagreb

         Unska ulica,3, 10000, Zagreb

         Programy

          Instituce také nabízí:

          Otázky