Keystone logo
Fontbonne University - College of Arts and Sciences

Fontbonne University - College of Arts and Sciences

Fontbonne University - College of Arts and Sciences

Úvod

Univerzita Fontbonne je pojmenována po matce St. John Fontbonne, která v roce 1808 po francouzské revoluci založila Kongregaci sester svatého Josefa (CSJ). Před více než stoletím a půl, v roce 1650, byly ve francouzském DePuy založeny sestry svatého Josefa. Během francouzské revoluce byly sestry nuceny vrátit se do svých domovů a komunita byla rozptýlena. Asi 28 let po refoundingu přišlo v roce 1836 do USA šest sester svatého Josefa a založilo americké kořeny v Carondelet, malé komunitě na jihu St. Louis, Missouri. O pět let později, v roce 1841, otevřeli dívčí akademii svatého Josefa.

Sestry by nakonec založily vysokou školu, která by ženám zajišťovala přístup k vyššímu vzdělání - potřeba na počátku 20. století. První třídy Fontbonne College se konaly v roce 1923 v Carondelet v South St. Louis a o dva roky později se škola přestěhovala do současného kampusu v Claytonu.

Síla a stabilita CSJ vychází z hodnot nalezených v původních dokumentech řádu a opakovaných v dalších záznamech v následujících staletích. V této dlouhé historii CSJ lze identifikovat nejméně osm hodnot: kvalitu, respekt, rozmanitost, komunitu, spravedlnost, službu, víru a katolickou přítomnost.

Univerzita Fontbonne byla založena na tradici služby a na základě hodnot Kongregace svatého Josefa. Oddanost tradici nadále posouvá Fontbonne dopředu do budoucnosti.

Místa

  • St. Louis

    Wydown Boulevard,6800, 63105, St. Louis

    Otázky