Keystone logo
Gdansk University of Physical Education and Sport

Gdansk University of Physical Education and Sport

Gdansk University of Physical Education and Sport

Úvod

Proč GUPES?

Gdansk University of Physical Education and Sport je jedinou sportovní univerzitou v Pomořansku, kde teoretické a praktické kurzy vedou jak uznávaní vědci, tak vysoce kvalifikovaní specialisté v oblastech relevantních pro jednotlivé studijní obory, stejně jako trenéři olympijských a národních týmů a vynikající sportovců.

Didaktická nabídka Gdansk University of Physical Education and Sport je moderní, široká a pestrá. V rámci studijního oboru si student může vybrat specializaci z široké nabídky specializací přizpůsobených potřebám trhu práce a doplnit ji o další specializace nabízené univerzitou.

Gdansk University of Physical Education and Sport vzkvétá studentský život a své vášně a zájmy mohou studenti rozvíjet mimo jiné ve výzkumných klubech, v Radě studentské samosprávy, ve sportovním klubu ASA GUPES nebo v „Neptun“ Folk. Taneční soubor.

Gdansk University of Physical Education and Sport je jednou z nejlepších sportovních univerzit ve střední a východní Evropě podle Shanghai Ranking's Global Ranking of Sport Science Schools and Departments, 2020. V žebříčku časopisu Perspektywy za rok 2019 se GUPES umístil na 2. místě mezi všemi sportovními univerzitami v Polsku; obor Fyzioterapie se také umístil na 2. místě a obor Tělesná výchova byl uznán jako nejlepší v Polsku.

Lidový taneční soubor "Neptun"

Bylo založeno v roce 1984 z lásky k tanci a potřeby srdce. Více než 35 let zanechalo svá srdce v souboru více než 500 hudebníků, tanečníků a studentů. Účast na tak velkém počinu, jakým je pěstování národních tradic zapojením do Ensemble, byla a je motivována touhou reprezentovat město Gdaňsk, Pomořanský region a především Polsko na různých festivalech, koncertech a setkáních propagujících naši zemi. .

Akademický sportovní svaz

ASA je největší sportovní asociace v Polsku, která nepřetržitě funguje již více než sto let. Díky své bohaté historii se stala nejpočetnější studentskou organizací působící na polských univerzitách. Největšími hvězdami byli v minulosti mimo jiné Halina Konopacka, Waldemar Baszanowski a Jacek Wszoła, dále naši vynikající olympijští medailisté jako Leszek Blanik, Adam Korol, Tomasz Tomiak, Maciej Łasicki, Ania Rybicka, Sylwia Gruchała, Magda Mroczkiewicz, Ryszard Sobczak nebo Cezary Siess.

Rada studentské samosprávy (RSS)

RSS obecně představuje všechny studenty GUPES. Studentská rada se snaží řešit všechny problémy, se kterými se studenti setkávají, a také pořádá mnoho akcí, aby každý absolvent vzpomínal na studium na GUPES jako na nejlepší a jedinečné období ve svém životě.

Careers Center (ACK)

GUPES ACK poskytuje poradenství, které umožňuje odborně diagnostikovat optimální cesty kariérního rozvoje, nabízí praktické znalosti a rozvíjí dovednosti zajišťující vhodné chování na trhu práce tak, aby se zvýšila šance absolventů vysokých škol na uplatnění u vybraného zaměstnavatele.

Statistika

 • 8 studijních programů
 • 50 profesionálních trenérů
 • 100 profesorů, výzkumů
 • 9 sportovních oddílů sportovního klubu ASA GUPES
 • 174 akademických učitelů
 • 5 venkovních sportovišť
 • 13 tělocvičen
 • 2 sportovní haly
 • 1 bazén
 • 5 laboratoří

  Místa

  • Gdańsk

   ul. Kazimierza Górskiego 1, 80-336, Gdańsk

   Otázky