Keystone logo
Instituto Politécnico de Viseu

Instituto Politécnico de Viseu

Instituto Politécnico de Viseu

Úvod

Vytvoření Polytechnického institutu ve Viseu, 26. prosince 1979, prostřednictvím vládního zákona č. 513-T / 7, je jasně rámováno širší filozofií, která podporovala úspěšnou implementaci polytechnického vysokoškolského vzdělávání v naší zemi. Rozšíření vysokoškolského vzdělávání na celé území, v logice boje proti koncentraci v hlavních pobřežních městech a inovace umožněné užším kontaktem mezi vzdělávacími institucemi a okolní komunitou, se zdají být dvěma z faktorů, které podpořili vytváření polytechnického vysokoškolského vzdělávání v Portugalsku a zejména v regionu Viseu.

Ze všech obecných cílů Polytechnického institutu ve Viseu bychom měli zdůraznit spolupráci s okolní komunitou na základě vzájemnosti, zaměřenou na podporu povědomí o regionálních problémech a implementaci správných řešení. Dále je třeba vzít v úvahu další cíle: technické, humanistické a osobní školení jejích studentů, aby byli schopni přispívat k rozvoji portugalské společnosti; rozvoj výzkumných činností s ohledem na potřeby okolního kontextu; a kulturní výměna a spolupráce s jinými státními / soukromými institucemi na národní a mezinárodní úrovni.

V posledních dvou desetiletích se Polytechnický institut ve Viseu neustále rozrůstal a nyní zahrnuje 6 jednotek: 5 vysokých škol - Škola vzdělání, Škola technologie, Agrární škola, Škola technologie a managementu (ve městě Lamego), The Health School; a sociální služby. V současné době má tato instituce přes 7 000 studentů a 400 učitelů.

V současné době nabízí vyšší vzdělání v mnoha oblastech, jako je vzdělávání učitelů, mediální studia, kulturní studia, sociální služby, sport, multimédia, strojírenství (v mnoha oblastech), management, marketing, cestovní ruch, agrární vědy a ošetřovatelství.

Místa

 • Viseu

  Av. Cor. José Maria Vale de Andrade,s/n,Campus Politécnico, 3504-510, Viseu

  Programy

   Instituce také nabízí:

   Otázky