Keystone logo
Kauno Kolegija

Kauno Kolegija

Kauno Kolegija

Úvod

Vysokoškolská instituce Kauno Kolegija (v litevštině – Kauno Kolegija , dále jen KK) je velká a neustále se rozvíjející akreditovaná veřejná vysoká škola v pobaltském regionu. Jako multidisciplinární univerzita aplikovaných věd nabízí široké spektrum bakalářských studijních programů s praktickým zaměřením. Zavázali jsme se vychovávat vysoce kvalifikované odborníky v oblasti strojírenství, technologie, sociálních věd, humanitních věd, umění, lékařství a zdravotnických věd.

Mezi strategické aspirace KK patří interakce vědeckých a vzdělávacích aktivit, integrace výzkumu do studijního procesu, zavádění inovací, péče o potřeby studentů a rozvoj kompetencí. Zodpovědnost, profesionalita, otevřenost, respekt a smysl pro komunitu jsou základními hodnotami, kterými se univerzita zabývá všemi aktivitami. Kvalitní studium a pozornost k potřebám studentů při snaze stát se přední institucí s úspěšným dopadem na socioekonomické změny v regionu i zemi jsou hlavními cíli naší univerzity.

Hlavní fakta a čísla

 • Asi 5500 studentů
 • Více než 600 akademických pracovníků
 • Kolem 200 příchozích studentů a více než 350 odcházejících studentů ročně
 • Více než 250 zahraničních partnerů
 • Nejlepší pozice v hodnocení litevských vysokých škol
 • Studenti jsou vyučováni na 4 fakultách umístěných v Kaunas City a regionálním oddělení v Tauragė
 • K dispozici jsou kurzy v hybridním modelu, což znamená kombinaci kurzů uspořádaných jak vzdáleně, tak v učebnách
 • Možnost získat dvojí diplom prostřednictvím mezinárodního programu mobility

Naše instituce dnes

Dnes je KK jednou z největších odborných vysokoškolských institucí v Litvě s komunitou přibližně 5 500 studentů, přibližně 1 000 zaměstnanců a více než 30 000 absolventů, kteří úspěšně založili svou kariéru v litevských a zahraničních společnostech. Univerzita poskytuje první cyklus studia vedoucí k získání odborného bakalářského titulu. Má čtyři fakulty a jedno regionální oddělení.

Průměrný věk studentů je 22-23 let. Výuka téměř dvou třetin budoucích profesionálů je hrazena státem, zatímco zbývající studenti platí školné. Univerzitu každoročně absolvuje přes 1.600 studentů.

Místa

 • Kaunas

  Pramonės prospektas, 20, 50468, Kaunas

Otázky