Keystone logo
Kühne Logistics University

Kühne Logistics University

Kühne Logistics University

Úvod

Kühne Logistics University – Wissenschaftliche Hochschule für Logistik und Unternehmensführung ( KLU ) – je soukromá univerzita se sídlem v HafenCity v Hamburku. KLU je jednou z mála soukromých univerzit v Německu oprávněných udělovat své vlastní doktorské tituly.

Hlavními výzkumnými oblastmi nezávislé, státem certifikované univerzity jsou udržitelnost, digitální transformace a vytváření hodnot v oblastech dopravy, globální logistiky a řízení dodavatelského řetězce. 2020 KLU slaví své 10. výročí pod heslem „10 let oceňované výuky a výzkumu“.

Žebříček Wirtschaftswoche za rok 2019 označuje KLU za jednu z nejsilnějších výzkumných univerzit v oblasti Business Administration v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Z 200 soutěžících univerzit se KLU dostává do top 20 v celkovém hodnocení a boduje č. 2 mezi všemi soukromými univerzitami. Z hlediska výzkumného výkonu na profesora je fakulta KLU na 7. místě v celkovém hodnocení a na 1. místě ze všech soukromých vysokých škol. V nejnovějším žebříčku CHE University získala KLU nejvyšší známky pro všechna hlavní kritéria. Více o výsledcích našeho hodnocení se dozvíte zde.

S jedním bakalářským a třemi magisterskými studijními programy, strukturovaným doktorským programem a MBA na částečný úvazek nabízí KLU svým 400 studentům na plný úvazek vysokou úroveň specializace a vynikající podmínky pro studium. KLU má mezinárodní tým 24 profesorů, kteří vyučují v angličtině. V otevřených, na míru šitých sériích manažerských seminářů profitují specialisté z oboru i manažeři z aplikace akademických poznatků v praktických otázkách.

Přijímací řízení

Níže naleznete 6 kroků, které vás vedou ke studiu na KLU .

 1. Podáte žádost online.
 2. Dostanete přijímací balíček.
 3. Vrátíte podepsanou smlouvu o studiu.
 4. Obdržíte uvítací e-mail od Student Services včetně odkazu na náš studentský intranet.
 5. Postupujte podle průvodce zápisem na intranetu pro studenty a odešlete požadované dokumenty Studentským službám.
 6. Začínáte v KLU . V kampusu obdržíte studentský průkaz a potvrzení o zápisu.

Vítejte na palubě! Už se moc těšíme, až vás poznáme.

Vízové požadavky

Jako mezinárodní student budete muset získat vízum a povolení k pobytu na dobu studia v Německu. Všichni noví obyvatelé Hamburku se musí zaregistrovat do jednoho týdne po nastěhování – nezáleží na tom, zda jste mezinárodní nebo německý student.

Žádost o povolení k pobytu zabere poměrně dost času a přípravy. Abychom vám usnadnili plánování a poskytli určitou orientaci, najděte níže náš přehled toho, co musíte udělat, když vstoupíte do země za účelem studia. Ne všechny kroky platí pro všechny, ale závisí mimo jiné na vaší národnosti.

Níže uvedené podrobné informace vám pomohou s procesem žádosti o vízum, registrace a žádosti o povolení k pobytu v Hamburku.

Přehled vízového procesu

Upozorňujeme žadatele ze zemí mimo EU: Vyřízení víza trvá až dva měsíce, počínaje dnem přijetí do KLU . Mějte prosím na paměti, že při plánování studia v zahraničí je potřeba řešit spoustu dalších organizačních záležitostí. Žadatelům ze zemí mimo EU doporučujeme, aby požádali KLU pět měsíců před zahájením studia a požádali o vízum poté, co obdrží souhlas do KLU .

KrokyCoKdyž
1Požádejte o studentské vízum/studentské vízum ve své domovské zemi, je-li žádost podána.Ihned po obdržení přijetí od KLU
2Zaregistrujte se v Hamburku (všichni studenti/rezidenti, bez ohledu na vaši národnost)Zahájení studia
3Požádejte o povolení k pobytu, pokudMax. 90 dní po příjezdu do Německa
4Prodlužte si povolení k pobytu do konce studia, pokud podáte žádost.Během studia na KLU
5V případě, že se přestěhujete v rámci Hamburku nebo Německa: vždy si zaregistrujte svou novou adresu (všichni studenti/rezidenti, bez ohledu na vaši národnost)Během studia na KLU

Podrobnosti o vízech

Obecně platí, že žadatelé o vysokoškolské studium musí požádat o studentské vízum, aby mohli vstoupit do Německa a studovat v Německu.

To neplatí pro:

 • občané EU,
 • Občané jiných evropských zemí (Island, Norsko, Lichtenštejnsko, Švýcarsko),
 • Občané Andorry, Austrálie, Brazílie, Kanady, Salvadoru, Hondurasu, Izraele, Japonska, Monaka, Nového Zélandu, San Marina, Jižní Korejské republiky a Spojených států amerických mohou požádat o povolení k pobytu ("Aufenthaltstitel") po přijíždějící do Německa.

Státní příslušníci výše uvedených zemí nepotřebují ke vstupu do Německa vízum. Žadatelé ze všech ostatních zemí potřebují vízum pro vstup do Německa a studium v Německu. Turistické vízum neopravňuje držitele k registraci jako student. Žádosti o vízum je třeba podat s dostatečným předstihem na místním německém velvyslanectví nebo německém konzulátu.

Existují dva druhy použitelných víz:

 • Studentské žadatelské vízum,
 • Studentské vízum.

Je třeba předložit následující dokumenty:

 • Žádost o vízum,
 • Platný pas,
 • 1 biometrická fotografie pasového formátu,
 • KLU přijímací dopis,
 • Doklad o dostatečném financování (např. výpis z účtu),
 • Doklad o zdravotním pojištění platný v Německu.

Pro podrobnosti o vízech kontaktujte německé velvyslanectví nebo konzulát ve vaší zemi.

Registrace & spol.

Po příletu do Hamburku se budete muset zaregistrovat v jakémkoli servisním středisku v Hamburku nebo v Hamburg Welcome Center (HWC). Nezáleží na tom, zda jste mezinárodní nebo německý student – všichni noví obyvatelé Hamburku se musí zaregistrovat do jednoho týdne po přestěhování do nového bytu nebo pokoje.

KLU studenti najdou všechny relevantní informace a formuláře na studentském intranetu od KLU .

Povolení k pobytu

Aby byl povolen prodloužený pobyt v Německu, musí občané mimo EU požádat o povolení k pobytu ihned po migraci do Německa. Je nezbytné, abyste během svého pobytu v Německu měli vždy platné povolení k pobytu. Toto povolení lze zpravidla prodloužit, dokud je stále platný účel vašeho pobytu.

Německá akademická výměnná služba (DAAD) poskytuje podrobné informace o povoleních k pobytu.

KLU studenti najdou všechny relevantní informace a formuláře na studentském intranetu od KLU .

Místa

 • Hamburg

  Kühne Logistics University - KLU Grosser Grasbrook 17

Otázky