Keystone logo
© CU Marketing Department
Kutaisi International University

Kutaisi International University

Kutaisi International University

Úvod

Kutaisi International University (KIU) je nejlépe hodnocená veřejná univerzita v Gruzii a vůbec první ultramoderní vysokoškolská instituce založená na kampusu v kavkazském regionu. Univerzita poskytuje moderní, široce založené, rezidenční vzdělávání na stejné úrovni jako přední instituce v USA a Evropě. Mezi učitele KIU patří národní a mezinárodní profesoři, špičkoví odborníci ve svých oborech. Zaměstnaní mezinárodní profesoři jsou převážně z Německa, a to díky strategickému partnerství mezi KIU a TUM International (dceřiná společnost Technické univerzity v Mnichově (TUM)). Naším čestným prezidentem je bývalý prezident TUM prof. Wolfgang Herrmann. KIU je podporována Mezinárodní charitativní nadací - CARTU darem ve výši 1 miliardy eur. Cílem univerzity je být mezinárodním centrem vzdělávání, vědy a techniky v regionu.

Kampus KIU se nachází ve městě Kutaisi, třetím největším městě Gruzie (Sakartvelo). Kampus KIU se rozkládá na krásných 150 hektarech půdy v ekologicky čistém lese, kterým protéká řeka.

Klíčovou součástí strategického plánu KIU je otevření předních světových lékařských a vědeckých výzkumných center. Mezi ně bude patřit KU Hadron Therapy Center (HTC), ve kterém jsou umístěny dva cyklotrony, Protonová klinika pro léčbu rakoviny a Cyclotron Research Lab pro podporu mezinárodního kolaborativního výzkumu v lékařské a experimentální fyzice, radiační biologii, chemii a multidisciplinárních projektech. Zařízení v Kutaisi International University Campus bude poskytovat IBA (Ion Beam Applications SA).

Inovace a technologie

Cílem Kutaisi International University (KIU) je postupně se vyvinout v centrum inovací a technologií v regionu. Posláním univerzity je budovat lidský kapitál, který bude podporovat rozvoj inovací a nových technologií. Studenti KIU budou vybaveni dovednostmi, které uspokojí poptávku trhu práce. Kurikulum KIU poskytuje svým studentům příležitosti zapsat se do programů stáží vyvinutých a realizovaných na podporu soukromého sektoru a zaměstnavatelů.

Posílení inovací a podpory podnikání v regionu bude dosaženo prostřednictvím klastrového centra, které KIU v budoucnu rozvíjí. Činnosti na podporu inovačního ekosystému KIU jsou zaměřeny na:

 • Poskytovat strukturální podporu inovací podporou start-upů
 • Podporujte dlouhodobou tvorbu hodnot pro vytváření budoucích podniků
 • Inspirujte firemní kulturu

Cílem KIU prostřednictvím své podnikatelské strategie a činností zahrnujících výzkum, školení a přenos technologií je přispět k vytvoření udržitelného inovačního ekosystému v Gruzii a širším regionu prostřednictvím propojení lidí, oborů, organizací a sektorů.

V roce 2021 KIU založila KIU Innovate – platformu ekosystému inovací, jejímž cílem je podporovat zapojení KIU do průmyslu.

KIU Innovate pokrývá tři směry

 • Průmyslová poradní rada KIU – Tato poradní rada na vysoké úrovni radí KIU, jak úspěšně zapojit průmysl a stát se centrem inovací a technologií v regionu. Členy rady jsou zástupci obchodních komor, podnikatelských asociací a představitelé průmyslu.
 • KIU Corporate Partners – průmyslové a vládní subjekty, které mají zájem spolupracovat s KIU na konkrétních projektech a mají nápady na partnerství, které jsou vzájemně výhodné a na společných cílech.
 • Platforma inovačního ekosystému – má za cíl podporovat start-upy studentů a absolventů KIU, organizovat transfery technologií, vytvářet podnikatelské inkubátory a realizovat další projekty a aktivity podporující inovace.

Vlastnosti kampusu

Kampus Kutaisi International University se nachází v ekologicky čisté oblasti poblíž Kutaisi (druhé největší město v Gruzii), rozprostírající se na krásném pozemku o rozloze 150 hektarů, obklopeném lesem, kterým protéká řeka.

Campus je dobře propojený a snadno dostupný. Nachází se 25 km od mezinárodního letiště Kutaisi a pouhé 3 hodiny jízdy od hlavního města Gruzie - Tbilisi. Mezinárodní letiště Kutaisi je spojeno s významnými evropskými a světovými destinacemi. Kutaisi má autobusové a vlakové nádraží s pravidelnými autobusovými a vlakovými spoji.

KIU poskytuje pohodlné a plně zařízené bydlení pro studenty a akademické pracovníky. Univerzita nabízí moderní a nejmodernější laboratoře, studentská zařízení, bufety, knihovny, co-workingové prostory, interaktivní systém řízení výuky, to vše vytvoří pokrokový technologicky orientovaný vzdělávací ekosystém.

KIU nabízí koleje a ubytování pro své studenty a zaměstnance v kampusu spolu s veškerým nezbytným vybavením pro studium, výzkum a bohatý studentský život.

20-24m2 apartmán typu studio s autonomním vytápěním, teplá voda, klimatizace, balkon, sprcha, WC, kuchyňský kout s mikrovlnnou troubou a dřezem, nábytek (dvě samostatné postele nebo jedna manželská postel, skříň, stůl se 2 židlemi, stůl s 1 židlí , knihovny atd.), Wi-Fi, ostraha, úklidové služby.

 • Dvoulůžkový pokoj – 250 USD (měsíčně)
 • Jednolůžkový pokoj – 500 USD (měsíčně)

  Přijímací řízení

  Místa

  • Kutaisi

   ახალგაზრდობის გამზირი შესახვევი 5/7 4600 Chognari, Imereti, Georgia, , Kutaisi

   Otázky