Keystone logo
© The University of Milan La Statale
University of Milan

University of Milan

University of Milan

Úvod

Milánská univerzita, známá také jako „La Statale“, je sto let stará multi-kampusová, multidisciplinární veřejná univerzita v samém srdci Milána, italského hlavního města inovací, kultury a designu. La Statale, největší univerzita v regionu Lombardie, jeden z nejbohatších a nejvyspělejších okresů v Evropě, je velmi dobře hodnocena na národní i mezinárodní úrovni díky vysoké kvalitě výuky a akademického výzkumu. Se svými 8 fakultami a 2 školami (Humanitní, Škola cvičení a sportu, Farmacie, Medicína, Veterinární lékařství, Právo, Politické, ekonomické a sociální vědy, Zemědělské a potravinářské vědy, Věda a technologie, Škola jazykové zprostředkování a mezikulturní komunikace) La Statale nabízí 157stupňové kurzy na bakalářské a postgraduální úrovni, 36 doktorandských programů, 65 postgraduálních škol a několik odborných magisterských, letních a zimních škol.

Když se k nám připojíte, zažijete skutečné mezinárodní, náročné a špičkové akademické prostředí! La Statale je ve skutečnosti jediným italským členem LERU, prestižní sítě, která sdružuje pouze na pozvání 25 evropských univerzit s intenzivním výzkumem. Je také hrdým členem aliance 4EU+, jejímž cílem je rozvoj integrovaného evropského univerzitního systému. V blízké budoucnosti budou naše vědecké fakulty přestěhovány do kampusu MIND (Milano Innovation District), ambiciózního projektu, jehož cílem je nabídnout studentům z celého světa nejpokročilejší, nejatraktivnější a nejfunkčnější infrastruktury, zařízení a laboratoře v těsném spojení. s laboratořemi Human Technopole.

Budete studovat v moderním městském kampusu v ekosystému silně založeném na inovacích. Zahraniční studenti jsou na naší univerzitě velmi vítáni. Nabízíme více než 40 programů vyučovaných v angličtině na všech úrovních (bakalářský, magisterský a doktorandský), více než 20 programů Double Degree, bezplatné kurzy italského jazyka a kultury, vyhrazenou finanční pomoc a pevné výhodné školné. Přidejte se k nám a buďte součástí naší vzrušující budoucnosti!

Těšíme se na vás v Miláně.

Organizace

Lidé, rady a plánovací dokumenty zapojené do akademického řízení: od rektora po správní radu. Vedení a správní úřady, knihovny, katedry, fakulty a školy, kulturní střediska a instituce, univerzitní statky.

  • Řízení a strategie
  • Kanceláře a zařízení

Zajištění kvality

Procesy, lidé a nástroje zajišťují kvalitu výuky, výzkumu a třetí mise, kalendář školících akcí.

Výzkum

University of Milan je přední italská univerzita pro investice do výzkumné infrastruktury a lidského kapitálu: dva základní prvky pro řešení složitých výzev znalostí v rychle se měnícím sociálním a průmyslovém kontextu.

Jako veřejná instituce zabývající se rozvojem a pokrokem vědění se univerzita vždy zavázala k výzkumným projektům, které ovlivňují kvalitu života občanů. Výzkum na univerzitě v Miláně se většinou provádí na katedrách a v mnoha specializovaných strukturách, což podporuje vytváření a růst sítí spolupráce na místní, národní a mezinárodní úrovni.

Vědecká činnost zapojuje celou akademickou obec od profesorů, výzkumných pracovníků, doktorandů, stipendistů a stipendistů až po vysokoškoláky do ideálního hledání nových nápadů.

Třetí mise

Kromě svých dvou klíčových funkcí – vědeckého výzkumu a vzdělávání – se univerzita zapojuje do aktivit Třetí mise zaměřených na šíření kultury a znalostí a přenos výsledků výzkumu mimo akademickou komunitu, přispívá tak ke společenskému a kulturnímu růstu.

Univerzita má v úmyslu být ekonomickým a kulturním motorem pro místní oblast , podporovat pokrok a inovace a podporovat dialog a interakci s občany, ekonomickým systémem a veřejnými a soukromými institucemi.

Ve „znalostní společnosti“ využijeme naše multidisciplinární dovednosti k vytváření součinnosti a podpoře spolupráce a výměn jak interně, tak externě.

Místa

  • Milan

    Via Festa del Perdono, 7, 20122, Milan

  • Milan

    Milan, Itálie

Otázky