Keystone logo
Lithuanian University of Health Sciences

Lithuanian University of Health Sciences

Lithuanian University of Health Sciences

Úvod

Univerzita dnes

Lithuanian University of Health Sciences (LSMU, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas) je největší institucí vysokoškolského vzdělávání pro biomedicínské vědy v Litvě, která úspěšně integruje studium, výzkum a klinickou praxi. LSMU se skládá ze dvou hlavních akademií: a .

Studenti medicíny, odontologie a ošetřovatelství získávají své praktické dovednosti v nemocnici LSMU Kauno Klinikos , která je největším zdravotnickým zařízením v regionu pobaltských států. Více než 1 200 vysoce kvalifikovaných lékařů a 2 400 ošetřujícího personálu se v nemocnici LSMU ročně stará o více než 78 000 pacientů. Celý zdravotnický personál oceňuje inovativní a progresivní metody léčby a diagnostiky, které splňují světové standardy.

Studenti farmacie získávají praktické dovednosti v Univerzitní lékárně, která poskytuje služby nejen místní komunitě, ale slouží také jako školicí zařízení Farmaceutické fakulty, nabízí studentům široké spektrum praktických znalostí a dovedností a poskytuje jim praktické zkušenosti z první ruky. . Studenti veterinární medicíny rozvíjejí své klinické dovednosti na klinikách velkých a malých zvířat. Studenti fyzioterapie a ergoterapie získávají praktické dovednosti v Kulautuva Hospital of Rehabilitation and Palanga Clinic Ústavu neurověd.

LSMU je aktivním účastníkem výměnného programu ERASMUS+ . Studenti mohou studovat na zahraničních univerzitách nebo vyjet na praxi do zahraničí na dobu až jednoho roku. Smlouvy o akademické výměně byly podepsány s univerzitami ve 49 zemích. Většina partnerů programu ERASMUS+ je v Německu, Španělsku, Francii, Finsku a dalších členských státech EU.

128626_dr-2157993_1920.jpg

Naše vize

Přední evropská univerzita zdravotnických věd pro prosperitu společnosti. Budeme se snažit prostřednictvím celé naší komunity stát se jednou z 701 nejlepších univerzit v žebříčku QS World University Rankings.

Naše mise

Vize bude uskutečňována prostřednictvím naší MISE - vytvářet, shromažďovat, systematizovat a šířit vědecké znalosti a nejnovější úspěchy ve studiích a vědě, učit a rozvíjet kreativní, čestné, iniciativní, vzdělané, nezávislé a podnikavé osobnosti, podporovat demokracii a blahobyt, rozvíjet zdravou a vzdělanou společnost. Zásadní úlohou LSMU v tomto procesu vzdělávání je snaha o zdravou společnost, která zaručuje sociální a ekonomický pokrok země, její civilizační identitu, jakož i vytváření, podporu a rozvoj národních a globálních kulturních tradic. Nedílnou součástí tohoto cíle je zdraví a dobré životní podmínky zvířat.

Inovativní prostředí

Knihovnické a informační středisko univerzity je jednou z nejmodernějších knihoven v EU, která je členem Asociace evropských výzkumných knihoven, LIBER, hlavní sítě výzkumných knihoven v Evropě. Knihovna má virtuální i RFID technologie a je velmi oblíbená mezi vědci a studenty nejen v Litvě, ale i v zahraničí díky jedinečné architektuře a informačním systémům.

LSMU se podílí na rozvoji projektů, jejichž výsledkem jsou nové technologie, rozšířený vědecký výzkum a vývoj i obnovená a modernizovaná infrastruktura univerzity.

Volba pro zahraniční studenty

Od roku 1990 je LSMU Alma Mater mnoha zahraničních studentů a v současné době je zde zapsáno více než 1600 zahraničních studentů na plný úvazek z 87 zemí (hlavně ze Švédska, Izraele, Německa, Španělska, Spojeného království, Libanonu, Indie, Jižní Koreje). . Tvořilo téměř 26 % z celkové studentské populace na LSMU.

Počet studijních pobytů v zahraničí každoročně roste. Německo, Itálie, Francie, Turecko, Česká republika, Finsko a Norsko jsou mezi studenty LSMU nejoblíbenějšími partnerskými zeměmi programu Erasmus. Zahraniční studenti, kteří se rozhodnou studovat na LSMU, pocházejí nejčastěji ze Španělska, Itálie, Lotyšska, Belgie a Polska.

128627_medicine-91754_1920.jpg

Mezinárodní zkušenosti a uznání

LSMU spolupracuje s více než 140 evropskými, americkými a asijskými univerzitami pro účely studia a výzkumu.

Univerzita je členem řady mezinárodních organizací, jako jsou Evropská univerzitní asociace (EUA), Asociace škol veřejného zdraví v evropském regionu (ASPHER), Asociace lékařských škol v Evropě (AMSE), Asociace pro lékařské vzdělávání v Evropě (AMEE), Univerzitní síť pro region Baltského moře (BSRUN), Organizace pro Ph.D. Vzdělávání v biomedicíně a zdravotních vědách v evropském systému (ORPHEUS), Evropská asociace zařízení pro veterinární vzdělávání (EAEVE), Světová veterinární asociace atd.

LSMU je také členem Světové zdravotnické organizace (WHO), kde plní roli kolaborativního centra pro výzkum a výcvik v epidemiologii a pro prevenci kardiovaskulárních a jiných chronických nepřenosných nemocí.

Studijní programy na LSMU splňují standardy vysokoškolského vzdělávání uplatňované v zemích EU a absolventi jsou oprávněni absolvovat americkou lékařskou licenční zkoušku (USMLE) a zkoušku PLAB na Všeobecné lékařské radě ve Velké Británii.

Studujte na LSMU

LSMU vítá zahraniční studenty v následujících studijních programech:

Program Trvání Jazyk Stupeň a kvalifikace
Oceněno
Integrovaná studia
Lék 6 let Angličtina MSc ve zdravotních vědách, lékař
Odontologie (zubní lékařství) 5 let Angličtina MSc ve zdravotních vědách, doktor odontolog
LÉKÁRNA 5 let EN MSc ve zdravotních vědách, farmaceut
Veterinární medicína 6 let EN MSc ve veterinárních vědách, veterinární lékař
Bakalářské studium
Ošetřovatelství 4 roky Angličtina BSc ve zdravotnických vědách, praktická sestra
Pracovní lékařství 4 roky Angličtina BSc ve zdravotních vědách, ergoterapeut
Psychologie zdraví 4 roky Angličtina BSc v sociálních vědách
Fyzioterapie 4 roky Angličtina BSc ve zdravotních vědách, fyzioterapeut
Lékařská a veterinární genetika 3,5 roku Angličtina BSc ve zdravotnických vědách, biomedicínský technolog
Dentální hygiena 4 roky Angličtina BSc v oboru zdravotnictví a kvalifikace dentální hygienistky
magisterské studium
Klinická psychologie zdraví 2 roky Angličtina MSc v oboru sociální vědy
Laboratorní medicína biologie 2 roky Angličtina MSc v oboru zdravotnictví
Lékařská chemie 2 roky Angličtina MSc ve fyzikálních vědách
Aplikované veřejné zdraví 2 roky Angličtina MSc ve zdravotních vědách
Medicína životního stylu
(smíšené)
2 roky Angličtina MSc ve zdravotních vědách
Pokročilá ošetřovatelská praxe 2 roky Angličtina MSc ve zdravotních vědách, pokročilá praktická sestra
Věda o jídle 2 roky Angličtina MSc v zemědělských vědách
Věda o zvířatech 2 roky Angličtina MSc v zemědělských vědách
Interakce zvířat a lidí 2 roky Angličtina MSc v zemědělských vědách
Krátké kurzy
Předlékařský kurz 10 týdnů Angličtina
Postgraduální stipendia Angličtina

Místa

  • Kaunas

    A. Mickevičiaus g. 9, LT 44307 Kaunas, , Kaunas

Otázky