Keystone logo
Luleå University of Technology

Luleå University of Technology

Luleå University of Technology

Úvod

Luleå University of Technology

Luleå University of Technology zažívá v několika oblastech výzkumu silný růst a vedoucí postavení ve světě. Náš výzkum probíhá v úzké spolupráci s průmyslovými odvětvími, jako jsou Bosch, Ericsson, Scania, LKAB, SKF a přední mezinárodní univerzity. Luleå University of Technology má celkový obrat 1,7 miliardy SEK ročně. V současné době máme 1650 zaměstnanců a 15 500 studentů.

Luleå University of Technology je nejsevernější technická univerzita ve Skandinávii, která se nachází na východním pobřeží severního Švédska, pouhých 100 km jižně od polárního kruhu, s dramatickými rozdíly mezi letem a zimou. Od velkolepého severního světla, spousty sněhu a zamrzlého moře po teplé letní dny na některých plážích a 24 hodin denního světla umožňují velkorysé možnosti pro outdoorové aktivity po celý rok.

Tato lokalita je v krátké vzdálenosti od některých z nejaktivnějších oblastí těžby a průzkumu v Evropě. Univerzita má silné postavení ve vzdělávání a výzkumu v oblasti průzkumu, těžby, metalurgie a životního prostředí. To se odráží v dlouhé tradici interakce s průzkumným a těžebním průmyslem a průmyslovým financováním výzkumu.

Luleå University of Technology"}" />

123680_170518-ltu2-046.jpg
/ photo courtesy of Luleå University of Technology

foto s laskavým svolením Luleå University of Technology

Vize a strategie 2030

Vize 2030

Luleå University of Technology - Vision 2030:

 • Budoucnost formujeme prostřednictvím inovativního vzdělávání a průlomových výsledků výzkumu. Na základě naší polohy v arktickém regionu vytváříme globální společenský prospěch.

Celkové cíle

Dva celkové cíle Luleå University of Technology pro rok 2030 jsou:

 • Jsme univerzita zaměřená na výzvy, která byla uznána za její přínos pro konkurenceschopnou a udržitelnou společnost.
 • Vyznačujeme se interdisciplinárním a vysoce kvalitním vzděláváním a výzkumem.

Hlavní strategie

Abychom uvedli naši vizi a naše celkové cíle do praxe, zaměřujeme se na šest hlavních strategií.

 • Díky solidní a dlouhodobé spolupráci zajišťujeme kvalitu, relevanci a viditelnost.
 • Prostřednictvím strategických sítí a aliancí se postavíme a ovlivňujeme společenský rozvoj.
 • Díky vysoce kvalitní infrastruktuře potvrzujeme náš profil a posilujeme spolupráci.
 • Internacionalizací posilujeme a rozšiřujeme naše aktivity a přispíváme k celosvětovému společenskému prospěchu.
 • Prostřednictvím digitalizace a nových technologií podporujeme inovativní prostředí výuky a učení, jakož i efektivní a dostupné služby.
 • Díky inkluzivní kultuře tvořené odvahou, otevřeností a důvěrou vytváříme vývoj a inovace.

Luleå University of Technology"}" />

123682_170518-ltu2-041.jpg
/ photo courtesy of Luleå University of Technology

foto s laskavým svolením Luleå University of Technology

Udržitelnost

Luleå University of Technology rozvíjí atraktivní udržitelnou společnost prostřednictvím výzkumu a vzdělávání. Mnoho našich výzkumných témat se týkalo různých aspektů udržitelnosti, jako je správa přírodních zdrojů, udržitelný rozvoj měst, nakládání s odpady a recyklace. Udržitelnost je také klíčovým tématem naší práce na vývoji nejlepšího švédského vzdělávacího prostředí.

Staňte se studentem na Luleå University of Technology

Když se stanete studentem na Luleå University of Technology , získáte prvotřídní vzdělání.

Máme sníh!

Ať už hledáte čerstvě upravené sjezdovky, nádherné expedice na vrcholky hor nebo heliiskiing, Luleå University of Technology nabízí nejlepší švédské lyžování. Od října do léta je tu něco pro každého, pod půlnočním sluncem nebo uprostřed zimní tmy.

Světový výzkum

Luleå University of Technology je v popředí několika oblastí výzkumu, které mají pro společnost zásadní význam. Někteří z našich vědců jsou bývalí studenti univerzity a dnes jsou mezinárodně uznáváni. Například nástroj brzy přistane na Marsu, aby hledal vodu a možná najde život na planetě.

Průmyslová univerzita

Společnosti mají rádi nás, a to jak ve výzkumné spolupráci, tak pokud jde o pomoc našich studentů v kurzech a diplomových projektech.

Jako student na Luleå University of Technology můžete těžit z naší úzké spolupráce se společnostmi a společností.

Bez ohledu na to, který program si vyberete, budete mít během vzdělávání příležitost navázat kontakt se zaměstnavateli. Mnoho z našich kurzů je poskytováno v projektové formě, kde v ostrém projektu pracujete na řešení úkolu pro společnost nebo organizaci. Může to být také váš vstup do budoucí práce, příležitost, kterou využilo mnoho našich bývalých studentů. Některé inovace vyvinuté v našich projektových kurzech se staly tak úspěšnými, že vyústily v patenty.

Studijní prostředí na Luleå University of Technology

Na Luleå University of Technology jsou v každé budově světlé a svěží zařízení s mnoha společenskými prostory pro studenty, kavárny a restaurace.

Místa

 • Luleå

  Lulea university of technology, 97187, Luleå

Otázky