Keystone logo
McMaster University Faculty of Humanities

McMaster University Faculty of Humanities

McMaster University Faculty of Humanities

Úvod

O humanitních oborech

Kdo jsme? Fakulta humanitních studií zahrnuje více než 125 vědeckých a pedagogických pracovišť fakulty na devíti katedrách. Více než 3 000 vysokoškolských studentů, magisterských a doktorských programů do našich programů se zapisují studenti z celé Kanady a z celého světa. Připojují se k mnoha tisícům lidí, kteří absolvovali humanitní programy v McMaster od svého založení v roce 1887.

Deklarovaná vize instituce je dobrým ukazatelem jejích nejhlubších hodnot a nejsilnějších ambicí. Vize naší fakulty je zaměřena na excelenci ve výzkumu, inovacích a výuce. Vize samozřejmě nejsou nic bez úspěchů. Úspěchy společnosti McMaster Humanities jsou všude: od výzkumných projektů a inovativního vyučování naší fakulty po intelektuální a sociální angažovanost našich studentů v McMaster a ve světě.

Naše historie

Fakulta humanitních věd vznikla poprvé na základě zákona o univerzitě McMaster University z roku 1976. Tento akt oficiálně zahájil moderní éru vytváření fakult podnikání, strojírenství, zdravotnictví, humanitních věd, vědy a sociálních věd. Všechny odkazy na humanitní obory před rokem 1976 spadaly do kontextu umění, od roku 1968 do roku 1976, a jako fakulta umění a vědy od roku 1930 (když univerzita otevřela své dveře v Hamiltonu, Ontario) do roku 1968.

Humanitní vize

Shrnutí

Liberální umění leží v srdci jakékoli velké univerzity. Na McMaster University věříme v liberální uměleckou misi, která staví na silných stránkách našich různých disciplín.

Naše fakulta se zavazuje:

 • Hledání excelence ve výzkumu, inovací ve výuce a kreativity v divadelním umění.
 • Podpora kritické reflexe a logického myšlení prostřednictvím písemného a verbálního vyjádření.
 • Uznání kulturní rozmanitosti naší univerzity, národa a světa.
 • Vzděláváním našich studentů důležitost zodpovědného a citlivého globálního občanství prostřednictvím kulturní sebereflexe, etického uvažování a historického porozumění.
 • Znalost hodnoty jazyků a nových médií jako prostředku k otevření naší mysli novým způsobům komunikace a novým způsobům porozumění.
 • Vydávat se do nových oblastí výzkumu, včetně kognitivních dimenzí hudby, jazyka a komunikace.
 • Definování liberálního uměleckého vzdělávání v 21. století, které připravuje naše studenty na hlavní výzvy další generace.
126286_test-image.jpg

Vidění

Fakulta humanitních věd se věnuje kultivaci výuky a výzkumu, které odráží nejvyšší standardy našich disciplín, a podniká v nových oblastech interdisciplinárního výzkumu a pedagogiky. V oblasti umění se nadále snažíme o rovnováhu mezi nejlepšími tradicemi humanitní výchovy a novými formami znalostí, které se objevují uvnitř a na křižovatkách disciplín. Tím, že se poučíme z minulosti a naléhavých problémů, kterým dnes čelíme v našem globálním světě, podporujeme pokrok ve znalostech, které vytvářejí inovativní a pozitivní rozdíly v rozmanitých životech našich studentů.

Mise

Posláním Akademické poradny je pomáhat studentům Fakulty humanitních věd při realizaci jejich plného potenciálu. Akademický poradce spolupracuje se studenty v různých prostředích, hodnotí jejich potřeby a učí je, jak se orientovat v systému vysokoškolského vzdělávání. Spolupracujeme se studenty na vývoji a realizaci individuálních plánů za účelem dosažení jak akademických, tak osobních cílů.

Po vstupu na fakultu jsou studenti spárováni s poradcem, který je bude podporovat od prvního roku po ukončení studia se všemi jejich akademickými potřebami.

Akademičtí poradci poskytují podporu v následujících oblastech:

 • Identifikace jednotlivých vzdělávacích cílů.
 • Program a registrace kurzu.
 • Interpretace akademických předpisů.
 • Akademické pracovní ubytování.
 • Zkoumání dalších zdrojů na akademické půdě podle potřeby.

Hlavní nové iniciativy a brány

Fakulta navrhla pět nových iniciativ, aby pokročila v této vzrušující agendě v liberálním umění. Na základě našich silných stránek představují iniciativy nové významné brány k učení a objevování. Některé z těchto iniciativ najdou svůj domov v nové budově Liberal Arts: jiné budou umístěny jinde. Všichni se protínají a vzájemně se podporují, každý z nich souhlasí s pokyny uvedenými v dokumentech kampaně a s naším vlastním vizionářským cvičením.

 • Centrum pro globální občanství a kulturu.
 • Jazykové učení Commons.
 • Wilsonův institut pro kanadskou historii.
 • Centrum múzických umění
 • Výzkumný ústav humanitních a sociálních věd.

Místa

 • Hamilton

  1280 Main Street West Hamilton, , Hamilton

Otázky