Keystone logo
NHL Stenden University of Applied Sciences

NHL Stenden University of Applied Sciences

NHL Stenden University of Applied Sciences

Úvod

Rozšiřování svých hranic je to, o čem to všechno je, to je to, co věříme. Svět je u tvých nohou a všechno dokážeš. Neustále vyzýváme naše studenty, zaměstnance a partnery, aby objevili a rozvíjeli svůj talent. Je to cesta, která vede k inovaci tím, že spolupracuje s profesní oblastí a bezprostředním prostředím.

Všechny studijní programy na NHL Stenden University of Applied Sciences jsou akreditovány nizozemsko-vlámskou akreditační organizací (NVAO). Tímto způsobem máte zajištěno vysoce kvalitní vzdělání, které splňuje mezinárodní vzdělávací standardy.

Jsme multi-kampusová univerzita aplikovaných věd, s holandskými kořeny, ale se silným mezinárodním zaměřením. Proto v rámci naší "Grand Tour" máme mezinárodní pobočky v Bali, Kataru, Jižní Africe a Thajsku. Snažíme se najít nové způsoby, jak integrovat vzdělání, výzkum a nejnovější vývoj v profesionálním světě. Naši studenti, lektoři a výzkumní pracovníci spolupracují v malých týmech na případech v reálném životě. Testují své inovativní myšlenky v praxi. Naše kurzy zahrnují trendy a vývoj ve všech odvětvích a na národní i mezinárodní úrovni.

Budoucí výzvy pro podnikatelské a vynalézavé profesionály. Profesionálové, kteří vědí, jak překládat své znalosti do inovativních řešení. Budou mít vizi a odvahu, které potřebují, aby se dívali za hranice své profesní oblasti.

79685_NHLStendenGebouwLeeuwarden-1044-copy.jpg

Důvody č. 6

Život je o překonávání hranic. Na naší mezinárodní univerzitě aplikovaných věd vás chceme každý den povzbudit, abyste objevili a rozvíjeli svůj talent. Abychom vás provedli na cestě, která vás zavede za hranice vašeho vzdělání, pomohou vám podívat se za svůj vlastní obor a rozvíjet se ve spolupráci s ostatními.

Proč NHL Stenden : 6 důvodů proč si vybrat NHL Stenden

 1. Špičkové vzdělání: získání titulu, který opravdu funguje!
 2. Dynamická globální síť: nabízí dynamickou globální síť, která vás zavede na místa.
 3. Inovativní vzdělávací koncept: naučíte proměnit nápady v praktická řešení.
 4. Vynikající kariérní vyhlídky: získání kvalifikace pro náskok.
 5. Skvělý studentský život: být různorodý, otevřený a společenský. Takže můžete být vy.
 6. Dostupné vzdělání: pomůže vám ze studia vytěžit maximum.

Vzdělávací koncept: Design-Based Education

Díky Design-Based Education (DBE) se nápady proměňují v praktická řešení. V malých interdisciplinárních týmech pracují studenti na úkolech od skutečných klientů. To je nejlepší způsob, jak se připravit na své budoucí pole. Tento způsob práce se silně zaměřuje na osobní rozvoj našich studentů; jsou zodpovědní za svou vlastní cestu učení. Náš nový vzdělávací koncept bude od září 2018 používán ve 32 našich kurzech. Bude implementován i do zbývajících studijních programů v následujících letech.

Proč Holandsko?

Musí existovat důvod, proč v Nizozemsku studuje 90 000 zahraničních studentů ze 160 různých zemí. Níže si můžete přečíst, proč je Nizozemsko ideálním místem pro zahájení mezinárodní kariéry.

Vynikající vzdělání

Vysokoškolské vzdělávání v Nizozemsku je celosvětově známé svou vysokou kvalitou a mezinárodním studijním prostředím. Nizozemské vzdělávací instituty mezinárodně dosahují dobrých výsledků a například NHL Stenden University of Applied Sciences je vysoce ceněna za kvalitu svého vzdělávání. Podle nizozemského Průvodce pro vysokoškolské vzdělávání do roku 2021 jsme již třetí rok po sobě zařazeni mezi jednu z nejlepších 3 'nejlepších velkých univerzit aplikovaných věd v Nizozemsku.

"Miluji princip výuky a to, jak zdůrazňuje osobní vztah." Důraz je kladen na koučování a podporu studentů a protože učitelé na mě dávají pozor, mohu se soustředit na učení. “ - Kyra Bar hovoří o vzdělávací koncepci NHL Stenden

Inovativní vzdělávací systém

Nizozemský vzdělávací systém je interaktivní a zaměřuje se na týmovou práci, což znamená, že pomáhá zahraničním studentům setkat se navzájem. Během studia získáte a rozvíjíte dovednosti, jako je analýza problémů a řešení problémů a kreativní myšlení. Naučíte se, jak si utvořit vlastní názor, zachovat otevřenou mysl a zlepšit svoji mezinárodní orientaci. NHL Stenden je jedním z # 6 důvodů, proč si mezinárodní studenti volí NHL Stenden . Říká se tomu Design-Based Education a znamená to, že studenti pracují na úkolech ze skutečného světa a transformují své nápady do praktických řešení. Více informací o tom, co si naši studenti myslí o našem vzdělávacím konceptu a proč je důvodem ke studiu na NHL Stenden najdete zde a jak to funguje zde.

Nejlepší nepůvodní znalosti angličtiny

Nizozemsko má největší anglicky mluvící populaci ze všech zemí v kontinentální Evropě. Ve skutečnosti jsou Holanďané nejlepšími rodilými mluvčími angličtiny! Ve velkých městech mohou cizí státní příslušníci dokonce najít práci, aniž by museli mluvit holandsky, zvláště pokud je v jedné z mnoha větších nadnárodních společností. Naše země je také největším dodavatelem studijních programů vyučovaných v angličtině v Evropě. NHL Stenden nabízí jak bakalářské, tak magisterské programy vyučované v angličtině.

Otevřený, bezpečný a přívětivý

Pokud se rozhodnete studovat v Nizozemsku, stanete se součástí mezinárodního společenství s více než 200 národnostmi. Holanďané jsou považováni za vnímavé a přímé, což znamená, že je celkem snadné se s nimi setkat a vyměňovat si nápady. Nizozemsko je podle indexu globálního míru také jednou z nejbezpečnějších zemí na světě a je v top 10 nejšťastnějších zemí na světě. Celkově vzato je Nizozemsko prostě skvělým místem pro studium.

Dostupné vzdělání

Život v Nizozemsku není ve srovnání s anglicky mluvícími zeměmi drahý. Nizozemské vysoké školství je dotováno vládou, což znamená, že školné je relativně nízké. Můžete mít také nárok na půjčku na pokrytí školného nebo na stipendium od nizozemské vlády. Dostupné vzdělání je ve skutečnosti jedním z # 6 důvodů, proč studenti přicházejí studovat na NHL Stenden . Zde se můžete dozvědět více o tom, co si naši studenti myslí o tomto předmětu.

Malá, ale pulzující země

Nizozemsko je malá, ale pulzující země. Veřejná doprava vás vezme téměř kamkoli chcete, ale kolo je nejlevnější a nejjednodušší způsob, jak se dostat - zejména pokud žijete ve městě. V Nizozemsku je spousta práce a vše možné v rámci studentského rozpočtu. Vydejte se na jednodenní výlet do Amsterdamu, pronajměte si loď v malebném městečku Giethoorn u kanálu, vydejte se na jeden z velkých festivalů nebo se projeďte na kole a koupejte se na jednom z Waddenských ostrovů. Nizozemsko má co nabídnout.

Centrální poloha na mapě

Nizozemsko má co nabídnout, ale možná budete chtít roztáhnout křídla ještě dále a o víkendech nebo o prázdninách vyrazit na mezinárodní výlety. Stačí se podívat na mapu Evropy a uvidíte, jak centrálně se Nizozemsko nachází. Díky tomu je opravdu snadné vyrazit na prohlídku památek v zemích, jako je Německo, Belgie, Francie a Velká Británie, a let z Amsterdamu do Paříže, Berlína, Bruselu nebo Londýna trvá jen asi 45 minut. Nizozemsko má také skvělé vlakové spojení prakticky se všemi významnými evropskými městy.

NHL Stenden sídlí na severu Nizozemska, v těsné blízkosti Německa i mezinárodního letiště v Amsterdamu, takže je snadné odjet do zahraničí. Jakkoli lákavé to může být, zůstat blíže kampusu je také skvělé. Města kampusu mohou být relativně malá, ale je tu spousta práce se skvělými studentskými zařízeními, sportovními kluby, aktivitami organizovanými studentskými sdruženími a jezery, lesy a ostrovy pro poznávání. Kliknutím sem zjistíte, proč si studenti myslí, že skvělý studentský život #reason 5 je jedním z # 6 důvodů pro studium na NHL Stenden .

Orientační rok

V rámci iniciativy nizozemské vlády k přilákání mezinárodních talentů mohou absolventi nizozemských vysokých škol ze zemí mimo EU po ukončení studia požádat o povolení „roku orientace“. Toto povolení umožňuje absolventům hledat si práci nebo zahájit vlastní podnikání po dobu jednoho roku, aniž by museli žádat o pracovní povolení. Mnoho absolventů se drží ještě déle; nedávný výzkum ukázal, že čtvrtina všech mezinárodních studentů zůstává po ukončení studia v Nizozemsku po zbytek svého života (Nuffic, 2016).

Bydlení

Hledání ubytování v Nizozemsku

Najít místo k životu na severu Nizozemska, kde NHL Stenden je poměrně snadné.

Jakmile budete přijati a zaregistrujete se na studijní program v NHL Stenden , měli byste začít hledat ubytování. Doporučujeme začít brzy s hledáním vhodného ubytování. Tímto způsobem můžete zajistit, že během studia najdete to správné místo pro život.

Druhy ubytování

V Nizozemsku je běžné, že si studenti pronajímají pokoj ve sdíleném domě nebo bytě s ostatními studenty. Existují také možnosti pronajmout si byt s jednou ložnicí nebo studio. Studentské ubytování obvykle poskytují realitní agenti nebo soukromí pronajímatelé, kteří inzerují své pokoje na různých platformách.

Nájemní smlouvy a náklady

V Nizozemsku budete obecně požádáni, abyste podepsali nájemní smlouvu na nejméně 12 měsíců a zaplatili alespoň měsíční nájem jako kauci. Většina pronajímatelů nabízí nezařízené pokoje s kompletní kuchyní a koupelnou, které sdílíte se svými spolubydlícími. StudentStay je výjimkou; nabízejí kompletně zařízené pokoje. Nájemné se obvykle platí měsíčně.

Obecná informace

Přijímací řízení

Žebříčky

Vynikající vzdělání

Vysokoškolské vzdělávání v Nizozemsku je celosvětově známé svou vysokou kvalitou a mezinárodním studijním prostředím. Nizozemské vzdělávací instituty bodují mezinárodně dobře a například NHL Stenden University of Applied Sciences je vysoce ceněna pro kvalitu svého vzdělání. Již třetí rok po sobě jsme byli zařazeni mezi 3 nejlepší velké univerzity aplikovaných věd v Nizozemsku podle Dutch Higher Education Guide 2021.

Ohlasy studentů

Místa

 • Leeuwarden

  NHL Stenden Leeuwarden Rengerslaan 8, 8917 DD, Leeuwarden

  • Groningen

   NHL Stenden Groningen (Dutch programs) Phebensstraat 1, 9711 BL, Groningen

   • Emmen

    NHL Stenden Emmen Van Schaikweg 94, 7811 KL , Emmen

    • Meppel

     NHL Stenden Meppel (PABO-course, in English) Van der Duyn van Maasdamstraat 1, 7942 AT , Meppel

     • Assen

      NHL Stenden Assen (Dutch programs) Zeemanstraat 1, 9406 BZ , Assen

      Chat with students

      Otázky