Keystone logo
© Credits to Ameena Athab
The University of Iowa

The University of Iowa

The University of Iowa

Úvod

The University of Iowa je jednou z předních amerických veřejných výzkumných univerzit.

Společnost byla založena v roce 1847 a je nejstarší vysokoškolskou institucí státu a nachází se podél malebné řeky Iowa v Iowě.

The University of Iowa , člen Asociace amerických univerzit od roku 1909 a Big Ten Conference od roku 1899, je domovem jednoho z nejuznávanějších akademických lékařských center v zemi, stejně jako celosvětově uznávaného lídra ve studiu a řemeslech. psaní. Iowa je známá pro dokonalost v umění i vědě a nabízí prvotřídní vysokoškolské, postgraduální a profesionální akademické programy v široké škále oborů.

Mise

Při svém založení v roce 1847 byla The University of Iowa státním zákonodárcem pověřena trojím posláním výuky, výzkumu a veřejné služby. Při plnění tohoto poslání dnes univerzita poskytuje výjimečné výukové a transformativní vzdělávací zkušenosti, které připravují studenty na úspěch a naplnění ve stále rozmanitějším a globálním prostředí; podporuje vědecké a tvůrčí úsilí prostřednictvím špičkového výzkumu a umělecké produkce; a přináší učení a objevování do služeb lidí státu Iowa, národa a světa, zlepšuje životy prostřednictvím vzdělávání, zdravotní péče, umění a kultury a komunitní a ekonomické vitality.

Vidění

The University of Iowa bude cílem první volby pro rozmanitý a talentovaný soubor studentů, vyučujících a zaměstnanců, kteří budou vytvářet nové kapitoly zkoumání, objevování, tvoření a zapojení. Společně posouváme postavení univerzity jako jedné z nejvýznamnějších veřejných vysokých škol v zemi.

Základní hodnoty

Naše základní hodnoty tvoří rámec toho, kým jsme a kým jako univerzitní komunita toužíme být. Při plánování, stanovování priorit a každodenních rozhodnutích o tom, jak plnit naše poslání, se řídíme těmito pěti vzájemně závislými závazky:

Tvořivost

Objevujeme nové způsoby, jak vidět svět a dělat ho lepším.

Jsme odhodláni prosazovat nové znalosti a uměleckou tvorbu a využívat tyto objevy k transformačnímu dopadu na náš stát a na naše místní, národní a globální komunity.

Společenství

Zavázali jsme se ke spolupráci a aktivnímu zapojení.

Ceníme si přínosu každého jednotlivce a zároveň si uvědomujeme, že naše největší úspěchy přicházejí, když pracujeme společně na kreativních přínosech – často napříč obory a odděleními a často s partnery z komunity.

Dokonalost

Očekáváme od sebe to nejlepší ve všem, co děláme.

Měříme se přesnými standardy, ctíme vysoké aspirace a úspěchy a očekáváme, že všichni členové univerzitní komunity budou usilovat o dokonalost.

Zařazení

Potvrzujeme a oslavujeme všechny původy a identity.

Dosahujeme dokonalosti tím, že přitahujeme a udržujeme různorodou, talentovanou populaci studentů, vyučujících a zaměstnanců a vytváříme příjemné a dostupné prostředí, ve kterém se jednotlivci cítí ceněni a respektováni a mají příležitost prosperovat.

Integrita

Jsme čestní, spravedliví, ohleduplní a etičtí.

Držíme se nejvyšších standardů profesionální a vědecké etiky, neseme odpovědnost za svá rozhodnutí a činy, vykonáváme odpovědné hospodaření se zdroji, které nám byly svěřeny, a jednáme k sobě čestně a férově.

Statistika

 • Celkem 31 206 registrací, podzim 2021
 • 23-29 střední 50% rozsah skóre ACT
 • 3,81 medián GPA, třída roku 2025

Zápis, podzim 2021

Typ studentaZápis
Vysokoškolák21,608
Absolvovat6,415
profesionál (doktorát)1,886
Postgraduální školení1,297
Celkový31,206

Zápis podle rasy/etnického původu

Rasa/etnická příslušnostPočet zápisů% z celku
Afroameričan nebo černoch9713,1 %
Aljašský domorodec nebo americký Indián540,2 %
Asijská americká1,5194,8 %
Hispánec nebo Latinx2,3497,4 %
Mezinárodní2,1037,8 %
Rodilý Havajec nebo jiný obyvatel tichomořského ostrova200,1 %
Dvě nebo více ras1,0293,2 %
Bílá (nehispánská) nebo neznámá rasa23,68574,6 %
 • 18,3 % studentů první generace
 • 1. veřejná škola přijímat muže a ženy na rovném základě
 • První škola oficiálně podpořila LGBT studentskou skupinu (v roce 1970)

  Místa

  • Iowa City

   Iowa City, Spojené státy americké

  Programy

   Instituce také nabízí:

   Otázky