Keystone logo
© The Sheffield College
The Sheffield College

The Sheffield College

The Sheffield College

Úvod

Jsme jednou z největších vysokých škol dalšího vzdělávání ve Velké Británii, která nabízí vzrušující výběr angličtiny a mnoho dalších prezenčních akademických a odborných kurzů pro zahraniční studenty. Nabízíme také vysokoškolské kurzy v různých oborech. Každý rok u nás studují stovky studentů z více než 40 zemí a vybírají si z naší široké nabídky kurzů. Máme silnou a důvěryhodnou pověst. Máme skvělou síť hostitelských rodin, které každý rok vítají zahraniční studenty ve svých domovech.

Proč si vybrat Sheffield?

Sheffield je hlavní město jižního Yorkshiru, kde se město setkává s Peak District – naším národním parkem. Sheffield je skvělé místo k prozkoumání přírody a je nejzelenějším městem ve Spojeném království; nabízí dechberoucí výhledy a fantastické možnosti pro cyklistiku, procházky a pozorování divoké zvěře.

Fantastická hodnota za peníze, Sheffield je národními novinami hodnocen jako skrytý klenot Spojeného království a nejlepší dovolená na dovolenou. Město je známé svou fantastickou řadou restaurací a jídelen; od útulných Italů, stánků s burritem, nápaditých burgerových podniků, svérázných kaváren, lahůdek pekáren, tureckých grilů a kuchyně Dálného východu.

Sheffield má bohaté kulturní dědictví, od hudby a divadla po řemesla a příbory. Podívejte se na živou hudbu na ikonických místech, jako je The Leadmill, nebo se podívejte na některé vycházející hvězdy na místních místech a na náš vlastní hudební festival Tramlines. Vždy je na co se dívat v Showroom, nezávislém kině v Sheffieldu, nebo si zajít na představení v divadlech Sheffield Theatres. K dispozici jsou také živá historická muzea, umělecké galerie, řemeslné veletrhy a průmyslové dílny!

Jedna z věcí, kterou jsme tady v Sheffieldu nejznámější, je naše sportovní dokonalost. Máme dva obrovské fotbalové týmy – Sheffield United a Sheffield Wednesday – a navíc jsme vychovali některé z nejlepších sportovních talentů Spojeného království; včetně sedmibojařky Jessicy Ennis-Hillové; golfový šampion Danny Willet a fotbalista Premiership Kyle Walker.

Sheffield má skvělou polohu pro návštěvu dalších měst po celé Velké Británii, do Manchesteru, Leedsu, Yorku a Nottinghamu dojedete za hodinu; a velká města jako Londýn, Edinburgh a Glasgow jsou snadno dostupná vlakem.

Ohlasy studentů

Proč studovat na The Sheffield College

Na Sheffield College jsme hrdí na naše silné vztahy se zahraničními studenty a školami z celého světa.

Our teaching staff all have a wealth of experience both as academics and from working in their industries, so you can feel confident that you're always being taught the most relevant information for your chosen subject.

Každý z našich čtyř kampusů má svou vlastní jedinečnou identitu a pocit, ale jedna věc, která je společná na všech našich stránkách, je přátelská a přívětivá atmosféra, kterou je Sheffield známý.

Sheffield is home to over 60,000 students and many of them maintain a connection with the city for life, something that we hope will be true for our international students as well!

Život v kampusu a vybavení

Na Sheffield College pracujeme na tom, aby byl pobyt každého studenta co nejpřínosnější a nejpříjemnější – to zahrnuje ubytování, které je pohodlné, příjemné a bezpečné.

Kde mohu zůstat?

Během studia v Sheffieldu si můžete vybrat z různých stylů ubytování, abyste našli ten, který vám nejlépe vyhovuje. Obvykle se jedná o ubytování v rodině s místní domácností nebo o soukromě pronajaté studentské ubytování.

Pobyt v hostitelské rodině

Většina našich mezinárodních studentů se při své první návštěvě Sheffieldu rozhodne zůstat v místní rodině - známé jako homestay -, protože jim to umožňuje dozvědět se více o městě a britském způsobu života a také mají šanci procvičit si Angličtina.

Studenti, kteří se rozhodnou pro ubytování v rodině, budou mít svou ložnici a někdy budou sdílet koupelnu s hostitelskou rodinou.

Při bydlení v ubytování v rodině jsou k dispozici dvě možnosti:

Polopenze (160 GBP za týden)

 • Bed
 • Breakfast
 • Večerní jídlo
 • Všechna jídla o víkendech

Plná penze (180 GBP za týden)

 • Bed
 • Breakfast
 • Oběd (obvykle obědový balíček, který si vezmete s sebou na vysokou školu)
 • Večerní jídlo
 • Všechna jídla o víkendech

Sheffield College se setkává se všemi hostitelskými rodinami, než se studenti nastěhují, a informuje je, co se od nich očekává, když studenta ubytuje.

Mezinárodní kancelář vám před příjezdem do Sheffieldu zajistí ubytování v rodině. Při přihlašování do kurzu musíte vyplnit ubytovací formulář a odeslat jej na International Office.

Pronajaté ubytování

Pokud vám ubytování v rodině nevyhovuje, existuje mnoho možností samostatného bydlení pro studenty (nevhodné pro studenty mladší 18 let).

 • Studentské ubytování s vlastním stravováním
 • Studentské koleje

V tomto typu ubytování si studenti běžně pronajímají pokoj ve společném domě nebo bytě se společnou kuchyní/koupelnou a očekává se, že si jídlo/jídlo zajistíte sami. Pronajmout si můžete přímo od soukromého pronajímatele nebo prostřednictvím studentské ubytovací agentury.

V Sheffieldu existuje mnoho ubytovacích agentur pro studenty (např. Unite Students) s ubytováním na různých místech po městě.

Please note:

 • Pokud se rozhodnete pronajmout soukromě (ať už prostřednictvím pronajímatele nebo agentury), budete zodpovědní za zajištění a zaplacení ubytování během vašeho pobytu v Sheffieldu.
 • Smlouvy o pobytu v pronajatém ubytování jsou obvykle minimálně na šest měsíců, nebo častěji na celý akademický rok (10 měsíců)
 • Pro zajištění ubytování můžete být požádáni o zaplacení zálohy/nájmu předem

Místa

 • Sheffield

  City Campus, Granville Road, S2 2RL, Sheffield

Otázky