Keystone logo
Turiba University Bakalářský titul v oboru Management cestovního ruchu a pohostinství
Turiba University

Bakalářský titul v oboru Management cestovního ruchu a pohostinství

Riga, Lotyšsko

4 Years

Angličtina

Plný úvazek

31 Jul 2024

29 Sep 2024

EUR 3 550 / per year *

Na kampusu

* pro občany EU/EHP, Švýcarska, zemí SNS, Gruzie a Ukrajiny; 3330 EUR/rok pro občany jiných zemí

Úvod

tur
  • Udělený titul: Profesionální bakalářský titul v oboru Business Administration
  • Udělená kvalifikace: Manažer společnosti a instituce
  • Stáž: Lotyšské nebo zahraniční společnosti cestovního ruchu a pohostinství
  • Délka studia: 4 akademické roky
  • Jazyk studia: angličtina

Cestovní ruch je jedním z nejdynamičtějších, nejglobálnějších a nejnáročnějších odvětví na světě. Studium v tomto oboru znamená naučit se organizovat a řídit výlety a cesty, principy managementu hotelových a jiných ubytovacích služeb, principy stravování, logistiky cestovního ruchu, samotnou podstatu podnikání a jeho základní kameny. Cestovní ruch je dnes nepředstavitelný bez technologií, a tak se studenti učí, jak používat technologie při řízení podniku a poskytování služeb. To vše zajišťuje, že ti, kteří studují management pohostinství na univerzitě Turība, získají titul, který je ceněný kdekoli v Evropě.

Studijní program „Manažerství cestovního ruchu a hotelnictví“ nabízí znalosti potřebné v oblasti cestovního ruchu a pohostinství a zároveň poskytuje příležitost prakticky rozvíjet dovednosti jak v týmové práci, tak v multikult="turálním prostředí, které se stává nezbytností v dnešní globalizace. Během studia se studenti učí porozumět různým kulturám a způsobům myšlení, rozvíjejí kritické myšlení a schopnost vyjadřovat své názory strukturovaným způsobem. To jsou hodnoty, které absolventi Absolventi studijního programu získávají nejen diplom o vysokoškolském vzdělání, ale také osvědčení o účasti na doplňkových aktivitách.

Během studia studenti poznají „zákulisí“ práce mnoha pohostinských a turistických společností v Lotyšsku i v zahraničí. Jedním z nejcennějších benefitů je studijní návštěva přední světové výstavy cestovního ruchu ITB Berlín. Díky tomu mají studenti možnost seznámit se s nejnovějšími trendy v oblasti hotelového managementu v Evropě i ve světě.

Bakalářský studijní program Cestovní ruch a hotelnictví již počtvrté získal prestižní akreditaci UNWTO – Světové organizace cestovního ruchu OSN TedQual na maximální dobu – čtyři roky, do roku 2022.

Výhody programu

  • Každý rok ~ 200 studentů cestovního ruchu tráví svá léta mimo Lotyšsko tím, že mají stáže v turistických společnostech v různých zemích.
  • Jediný studijní program v severní Evropě, který je hodnocen WTO OSN, získal nejvyšší hodnocení kvality ve světě vzdělávání v cestovním ruchu – certifikát TedQual.

Akreditace

162963_162933_unwto_logo_11.jpg

Programy cestovního ruchu byly oceněny prestižní akreditací UNWTO – Světové turistické organizace Spojených národů TedQual. Turiba University je jedinou univerzitou v pobaltských státech a severní Evropě, která je držitelem této prestižní akreditace.

Přijímací řízení

Osnovy

Výsledek programu

Kariérní možnosti

Poplatek za studium programu

O Škole

Otázky