Keystone logo
© ©Syiah Kuala University
Universitas Syiah Kuala

Universitas Syiah Kuala

Universitas Syiah Kuala

Úvod

Universitas Syiah Kuala nebo zkráceně USK je veřejná univerzita, která se nachází v Banda Aceh, hlavním městě provincie Aceh. Provincie je známá jako islám Bumi Syariat a nachází se na nejzápadnějším bodě ostrova Sumatera s bohatými přírodními zdroji, tradicemi, kulturami a jazyky. Univerzita je také známá jako Srdce Acehnese nebo jantong Hatee Rakyat Aceh a je nejstarší univerzitou v Acehu, která byla oficiálně založena 2. září 1961. Název Universitas Syiah Kuala byl převzat ze jména islámského učence z Acehu, Abdurraufa bin Ali Aljawi Assingkili, který je dobře známý jako Tengku Syiah Kuala. Založil islámskou školu v ústí řeky a odkázal ji a poté se stala oficiální institucí vysokoškolského vzdělávání. Během této doby významně přispěl ke vzdělání a islámským hodnotám v Acehu.

Kromě hlavního kampusu Universitas Syiah Kuala , který se nachází v Darussalamu, město Banda Aceh, univerzita vyvinula druhý kampus, kterým je Studijní program mimo hlavní kampus (PSDKU), který se nachází v okrese Gayo Lues. Oficiálně byla založena 2. září 2014.

Universitas Syiah Kuala má 12 fakult a postgraduální školu. Fakultami jsou Ekonomicko-ekonomická fakulta, Fakulta veterinárního lékařství, Právnická fakulta, Technická fakulta, Agronomická fakulta, Pedagogicko-pedagogická fakulta, Lékařská fakulta, Matematicko-přírodovědecká fakulta, Fakulta sociálně-politická Přírodovědecká fakulta, Fakulta rybářství a moří, Fakulta ošetřovatelství a Fakulta zubního lékařství.

V současné době Universitas Syiah Kuala poskytuje 135 studijních programů, které pokrývají diplomový program, bakalářský program, profesní program, odborný program, magisterský program a doktorský program.

Díky různým dostupným zařízením a programům má Universitas Syiah Kuala více než 32 000 studentů z různých regionů v Indonésii a dalších zemích.

Universitas Syiah Kuala úspěšně dosáhla úspěchů na národní i mezinárodní úrovni, jedním z nich je Malem Diwa Electric Car, který soutěžil v soutěži Shell Eco-Marathon Asia a úspěšně se stal druhým nejrychlejším týmem, který dokončil technickou kontrolu v elektrické třídě.

V oblasti výzkumu má univerzita také dobrou pověst na národní a mezinárodní úrovni prostřednictvím svých vynikajících výzkumů a úspěchů, jako jsou Výzkumné centrum pro zmírňování následků katastrof tsunami a Výzkumné centrum Atsiri.

Universitas Syiah Kuala spravuje vědecké časopisy. Některé z nich byly uznány a akreditovány Indonéským citačním indexem (SINTA) jako časopisy kvartilu 1 a 2. Kromě toho byl Scopus indexován jeden z univerzitních časopisů, časopis Studies in English Language and Education (SiELE).

Universitas Syiah Kuala aktivně účastní několika programů spolupráce s několika zeměmi v Asii a Evropě, včetně programu Erasmus Mobility and Capacity Building Program, IMT-GT (Indonésie-Malajsie-Thajsko Growth Triangle) univerzitního síťového programu a programu Erasmus+.

Universitas Syiah Kuala má velký počet národních a mezinárodních spoluprací s některými univerzitami a společnostmi po celém světě. Díky této spolupráci univerzita úspěšně pořádala různé akademické i neakademické akce, které zvyšují prestiž univerzity a budují její potenciál v Indonésii i v zahraničí. Jen několik známých programů je Společný výzkumný a publikační program, Výměnný program, Program stáží, Letní tábor pro katastrofy a kulturu a Humanitární program, spolu s mnoha dalšími.

Universitas Syiah Kuala se nemůže soustředit pouze na zlepšování kvality své nabídky vzdělávání a je hrdá na to, že může komunitě nabídnout přístup k vyššímu vzdělání. Tyto záležitosti jsou podporovány třemi pracovními jednotkami Unsyiah, které spojují studenty nebo absolventy s univerzitou prostřednictvím Úřadu pro mezinárodní záležitosti, Centra pro rozvoj kariéry a Centra pro podnikání. Tyto jednotky pomáhají studentům, zaměstnancům a absolventům rozšířit své zkušenosti v akademicích, podnikání a mimo ně.

Universitas Syiah Kuala proto zdraví všechny, kteří společně pracují na tom, aby se univerzita stala tím, čím je dnes, srdcem Acehnese. Univerzita neustále usiluje o zdokonalování své akademické činnosti, rozvoje výzkumu, humanitárních projektů a kvality a množství vědeckých publikací, aby naplnila své poslání stát se přední univerzitou v Asii a Evropě a dosáhnout úrovně World Class University.

Mise univerzity Syiah Kuala

  1. Implementovat "Tri Dharma - tři názvy" vyšších vzdělávacích institucí, které podporují místní, národní a mezinárodní rozvoj využitím dostupných místních, národních a mezinárodních zdrojů.
  2. Zvýšit akademickou kvalitu za účelem získání vysoce konkurenčních absolventů.
  3. Uplatňovat integrované řízení kvality v oblasti vzdělávání uplatňováním transparentních, participativních, efektivních a produktivních principů.
  4. Neustále posilovat a rozšiřovat síť institucionální spolupráce v úsilí o rozvoj a uchování poznatků věd, technologií, humanitních věd, sportu a umění.

Místa

  • Banda Aceh

    Banda Aceh, Indonésie

Otázky