Keystone logo
University Bocconi

University Bocconi

University Bocconi

Úvod

Università Bocconi, založená v roce 1902, byla první italskou univerzitou, která udělovala titul ekonomie.

Po celé století hraje Bocconi vedoucí úlohu v sociální a ekonomické modernizaci Itálie. Zůstala věrná svým zakládajícím hodnotám, že je významnou výzkumnou univerzitou s demokratickými hodnotami a je otevřená světu, stejně jako finančně a politicky nezávislá.

Università Bocconi se domnívá, že dokonalost může být založena pouze na akademickém profilu člověka, na jeho hodnotách a kulturním a etickém pozadí. Proto univerzita nabízí četné aktivity, zvláštní příležitosti pro lidi, aby obohatili své znalosti.

Po celé generace přicházeli studenti do Bocconiho něco většího. Nabízíme vysokoškolské, absolventské, Ph.D. a výkonné programy budoucím vůdcům a podnikatelům, kteří chtějí silný základ a transformační síť.

Proč Bocconi

Bocconi není jen vzděláním. Je to odrazový můstek pro vaše ambice.

Po celé generace jsme formovali znalosti a hodnoty inovátorů a budoucích vůdců. Chápeme, že velcí úspěchy zítřka potřebují víc než kvalifikace. Potřebují důvěru, vizi a silný soubor hodnot.

Byli jsme založeni v roce 1902, abychom pomohli posílit společenský a hospodářský pokrok v celé Evropě i mimo ni. Je to poslání, které sdílí naše společenství více než 100 000 absolventů v průmyslových odvětvích po celém světě.

Mnoho škol se bude snažit vás formovat, aby se vešly do světa. Bocconi vás připraví na změnu.

Naše ekonomické, manažerské a finanční programy patří mezi nejlepší na světě. QS World University Rankings nás řadí mezi deset nejlepších institucí v Evropě v těchto oblastech, zatímco Financial Times řadí naše magisterské tituly v oblasti financí a managementu mezi první desítku po celém světě.

Kvalitní vzdělání ve světě

V oblasti mezinárodního vysokoškolského vzdělávání se publikuje řada pořadí s velmi různou úrovní kvality, metodickou rigorózností a autoritou. Univerzita Bocconi se pravidelně objevuje v nejvýznamnějších žebříčcích, které pokrývají své odborné znalosti v oboru ekonomie a managementu a obecněji v oblasti společenských věd.
Kvůli své povaze specializované instituce se Bocconi neobjevuje v žebříčcích kvalifikovaných jako "celkové" - tj. QS, THE a Shanghai -, které zahrnují univerzity pokrývající široké spektrum předmětů a oborů.

Zde uvádíme aktualizované výsledky některých z nejdůležitějších a nejrozšířenějších z nich. Více informací o našem postavení v dalších specializovaných nebo sektorových žebříčcích bude zveřejněno v sekcích o jednotlivých programech.

1. QS (Quacquarelli Symonds)

Na QS World University Ranking, publikovaném londýnskou QS, byl Bocconi celosvětový výkon v segmentu Social Science za poslední tři roky následující:

 • 2018, Společenské vědy

 • 2017, Společenské vědy

 • 2016, Společenské vědy

QS sami uvádějí Bocconiho na prezentačních stránkách žebříčku a vysvětlují, proč Bocconi není uveden v komplexním pořadí, ale pouze v konkrétnější podskupině "Společenské vědy". Viz článek Getting Specific.

Bocconi je také uveden v hodnocení předmětů, které vydává samostatně společnost QS:

Poznámka: "Reputace zaměstnavatele" je jedním z ukazatelů hodnocení a měří názory společností na absolventy jednotlivých univerzit. Nahoře má konvenční skóre 100.

2. Financial Times

Bocconi je také v mnoha hodinách přítomen v časopise Financial Times. Přesněji řečeno, škola managementu společnosti SDA Bocconi (Bocconi's Business School) je v následujících kategoriích: MBA, Executive MBA (EMBA), Výkonné vzdělávací programy, Výkonné vzdělávací programy a Evropské obchodní školy. MSc kurzy nabízené Bocconi je postgraduální škola jsou uvedeny v magisterském managementu a financí žebříčku. Zde jsou aktualizované pozice na evropské a světové úrovni.

3. U-Multirank

Nedávno zahájený projekt U-Multirank, stejně jako ostatní žebříčky, si klade za cíl pomáhat při výběru univerzity, ale s velmi odlišným přístupem od ostatních. Po nastavení požadovaných kritérií získá uživatel seznam univerzit s údajem o výkonu každého univerzity pro každý vybraný parametr ve srovnání s průměrem skupiny. U-Multirank tak posunuje hlavní zaměření z jednoduché pozice v žebříčku na kombinaci charakteristik dané univerzity.

4. Šanghajské hodnocení

Globální hodnocení akademických předmětů, které vydává ShanghaiRanking Consultancy, uvádí nejlepší univerzity na světě v konkrétních oblastech výzkumu. Akademické předměty jsou rozděleny do pěti makroekonomických oblastí (přírodní vědy, inženýrství, vědy o životě, lékařské vědy a společenské vědy). V oblasti společenských věd je Bocconi přítomen v pěti akademických oborech:Místa

 • Milan

  Via Roberto Sarfatti,25, 20100, Milan

 • Los Angeles

  Los Angeles, Spojené státy americké

  Otázky