Keystone logo
University College Cork BA (Hons) v divadle a performativní praxi
University College Cork

BA (Hons) v divadle a performativní praxi

Cork, Irsko

3 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Sep 2024

EUR 3 130 / per year *

Na kampusu

* příspěvek studenta + kapitace

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

Divadlo v UCC vás vezme na vzrušující dobrodružství, které prozkoumává divadlo a široké spektrum představení: například tanec, venkovní představení a hudební divadlo. Naše výuka se zaměřuje na tři klíčová témata:

  1. Výroba divadla
  2. Divadlo pro změnu
  3. Divadelní a produkční produkce

Děláte práci: ve skutečnosti obvykle vymýšlíte, provádíte a hodnotíte svůj vlastní materiál, než abyste pouštěli stávající hry. Naučíte se porozumět tomu, jak se divadlo dokáže zapojit do kulturní změny a reagovat na ni. Prostřednictvím studia a stáží se také můžete seznámit s divadlem, produkcí a širším světem představení.

Tyto základní směry výuky jsou podpořeny vzrušující cestou do dějin divadla, druhů myšlenek a teorií a základem divadla a toho, co může divadlo udělat pro vás, pro společnost a pro kulturu. Jedná se o široce založený, široce sahající stupeň, jehož cílem je využít vaši kreativitu a podnikatelského ducha, je vyučován výzkumnými pracovníky, tvůrci a odborníky z praxe. Praktické workshopy a hodiny, vedle akademického studia a vášnivých hádek, jsou jádrem vašeho učení. Budete mít možnost hrát, tvořit, řídit, podílet se na technickém vývoji inscenací, debatovat a zkoumat myšlenky a teorie.

Naši studenti po tomto studiu pokračují v nejširším spektru profesí. Od divadelního představení a produkce po tvorbu videa; od pódia a obrazovky po správu umění; od výuky na primární a sekundární úrovni po pořádání workshopů v komunitě; od sociálních služeb a divadla pro mladé až po digitální umění a kódování: naši studenti uspěli. Mnoho studentů pokračuje v postgraduálním studiu.

Budete mít příležitost rozhodnout se studovat naše mezinárodní Pathways a strávit třetí rok v zahraničí. Naše partnerství otevírá příležitosti v Dánsku, Německu, na Maltě, ve Francii, Kanadě, USA, Mexiku a mimo ni, v angličtině nebo v jiných jazycích.

Proč UCC?

Tady v UCC věříme ve váš umělecký potenciál. Naše výuka vás vyzývá k prozkoumání, rozšíření a zdokonalení vašich dovedností, znalostí, vkusu a kritického myšlení. Dědictví UCC jako špičkové globální univerzity a její odvážný postoj k budoucnosti tvoří perfektní integrovanou kulisu toho, jak učíme a zkoumáme, a toho, jak s námi budete trávit čas a představovat si pro nás všechny novou budoucnost.

Naše fakulta zahrnuje plodné představení a interdisciplinární umělce; zkušení projektoví manažeři; režiséři a producenti castingu; specialisté aplikovaného, mládežnického a vzdělávacího divadla; teoretici hlubokého myšlení; a učitelé rafinovaných dovedností. Máme úzké vztahy s předními divadly v zahraničí a na místní úrovni mimo jiné s divadlem Everyman Theatre, Triskel Arts Center a Firkin Crane. Divadlo Granary se nachází hned vedle oddělení a naše jedinečné partnerství s operou v Corku poskytuje řadu příležitostí pro dynamické představení a možnosti učení a stáží. Jsme také neobvykle interdisciplinární oddělení, kde budete moci studovat od řady uměleckých předmětů po úroveň studia.

Prostřednictvím našeho interdisciplinárního výzkumného centra můžete studovat jeden nebo společný předmět a zapojit se do veřejných akcí, představení a výzkumných spoluprací s kreativními umělci.

Proč si vybrat tento kurz

Titul v oboru Divadlo a performativní praxe:

  • nabízí společná vyznamenání a jeden diplom z divadelních a interpretačních praxí a dalších uměleckých předmětů, jako je angličtina, hudba, jazyky, matematika atd.
  • usiluje o dokonalost ve výuce a národním a mezinárodním výzkumu a poskytuje interdisciplinární výzkumné centrum v oblasti výkonových postupů
  • se věnuje výuce divadla a performativních postupů vedle teoretických a kritických přístupů v této oblasti
  • má vynikající vybavení vedle hlavního kampusu UCC (zahrnující divadlo Granary, prostor studia, dramatickou laboratoř a seminární místnosti)
  • má úzké spojení s místními, národními a mezinárodními divadly i národními a mezinárodními kulturními organizacemi. Naši absolventi se věnují kariéře v divadelním, televizním a filmovém průmyslu a také v oblasti aplikovaného divadla, včetně komunitního divadla a vzdělávání.

Informace o umístění nebo studiu v zahraničí

Studium v zahraničí: Pokud zvolíte možnost BA Theatre & Performative Practices (International), strávíte 3. rok studiem na jedné z našich mnoha partnerských univerzit v Evropě, Severní Americe a Asii.

Pracovní stáž: Existuje řada možností pro pracovní stáže jak v létě před závěrečným rokem, tak během závěrečného roku. K dispozici jsou také podporované možnosti prostřednictvím CACSSS Professional Work Experience

Přijímací řízení

Osnovy

Poplatek za studium programu

Kariérní možnosti

Ohlasy studentů

O Škole

Otázky

Podobné kurzy