Keystone logo
© © Università di Bologna
University of Bologna

University of Bologna

University of Bologna

Přijímací řízení

Bakalářské a magisterské studium: jak se připravit na zápis

Zjistěte více o krocích, které musíte udělat, abyste se mohli zapsat, a o možnostech finanční pomoci, které nabízí University of Bologna .

Postupy a požadavky na přijetí se mohou lišit program od programu. Podrobné informace naleznete na webových stránkách každého programu v záložce Vstupné .

Zjistit více

Úvod

Alma Mater Studiorum - Università di Bologna, nejstarší univerzita v západním světě, připravuje cestu pro inovace prostřednictvím stále bohatšího programového katalogu, špičkového výzkumu, stálé a stále širší mezinárodní perspektivy a silné třetí mise.

Od svého založení v roce 1088 je Alma Mater Studiorum zaměřeno na studenty a hostí významné osobnosti z vědeckých a uměleckých komunit. S pěti kampusy (Bologna, Cesena, Forlì, Ravenna, Rimini) a pobočkou v Buenos Aires nabízí rozmanitý katalog kurzů, který je přizpůsoben potřebám současné společnosti: více než 200stupňové programy mezi 32 odděleními a 5 školy. Její komunita více než 90 000 studentů dělá z University of Bologna jednu z největších italských univerzit , která se řadí na první místo v Itálii, pokud jde o počet jejích studentů ve výměnných programech v zahraničí, a mezi 5 nejlepších univerzit v Evropě, pokud jde o počet výměnných studentů. . University of Bologna navíc patří mezi 5 nejlepších italských univerzit v hlavních mezinárodních žebříčcích (Shanghai, Times Higher Education, GreenMetric ).

University of Bologna je hluboce oddána udržitelnému rozvoji a aktivně přispívá k dosažení 17 cílů udržitelného rozvoje Agendy OSN 2030. University of Bologna jako komplexní výzkumná univerzita investuje do multidisciplinárního mezikulturního přístupu k výzkumu a výuce. V evropském prostředí výzkumu a akademické spolupráce patří University of Bologna jistě mezi nejaktivnější instituce. Ve skutečnosti formovala a udržuje spojenectví s průmyslovými odvětvími i veřejnými/soukromými organizacemi a také představuje klíčové centrum pro mezinárodní sítě se svými živými vztahy s Amerikou, Afrikou, Asií a Austrálií, které přispívají k jejím skvělým sítím v Evropě. Ve skutečnosti je jedním ze zakladatelů prestižní aliance Una Europa, která usiluje o vybudování integrované univerzity budoucnosti.

Žebříčky

 • Zařadil se mezi 5 nejlepších italských univerzit, #167 na světě - QS World University
 • Nejlepší univerzita v Itálii - QS World University (Hodnocení podle předmětu)
 • Nejlepší univerzita v Itálii, #161 na světě - Times Higher Education
 • 11. nejudržitelnější univerzita na světě — GreenMetric
 • „Dosažení komplexní internacionalizace“ učení odznak — Mezinárodní asociace univerzit (IAU)

Ohlasy studentů

Místa

 • Bologna

  Via Zamboni, 33, 40126, Bologna

 • Cesena

  Piazza Aldo Moro, 90, , Cesena

 • Forli

  Piazzale Sante Solieri,1, 47121, Forli

 • Ravenna

  Ravenna, Itálie

 • Rimini

  Rimini, Itálie

 • Buenos Aires

  Buenos Aires, Argentina

  Otázky