Keystone logo
University of Sussex School of Mathematical and Physical Sciences

University of Sussex School of Mathematical and Physical Sciences

University of Sussex School of Mathematical and Physical Sciences

Mistrovský den otevřených dveří

Sobota 25. listopadu (online), od 10:30 do 14:30

Úvod

Jsme škola s intenzivním výzkumem, která současně poskytuje našim studentům vynikající výuku. Jako takoví se snažíme být trvale uznáváni jako skutečně světová špička v klíčových oblastech naší vědy tím, že rozšíříme mezinárodní dokonalost, dopad a viditelnost našeho výzkumu. Naším cílem je být mezi 10-15 nejlepšími britskými univerzitami v našich disciplínách a přitahovat vysoce kvalitní studenty na pregraduální i postgraduální úrovni. Vytvoříme si reputaci jako mimořádně otevřené, stimulující, spolupracující a podpůrné pracovní prostředí pro zaměstnance i studenty, které umožňuje nejlepší možné výsledky pro výzkum, výuku a učení. Budeme dále posilovat naše vazby s neakademickými subjekty na místní, národní a mezinárodní úrovni a maximalizovat dopad naší práce.

Podporujeme kritické myšlení

Jsme zde, abychom vytvářeli a vyměňovali si znalosti, které mění svět, ve kterém žijeme. Povzbuzujeme a podporujeme každého, aby utvářel své vlastní učení a podílel se na něm. Naše výuka se vyznačuje flexibilní pedagogikou, interdisciplinaritou a spoluprací.

Zapojujeme se s úctou

Vítáme a oslavujeme různé názory. Když se zapojujeme do intelektuálního dialogu ve třídě nebo mimo ni, děláme to se vzájemným respektem. Jsme inkluzivní ve způsobu, jakým spolu pracujeme ve třídě i mimo ni. Odmítáme jakoukoli formu diskriminace, ať už na základě pohlaví, věku, etnické příslušnosti, třídy, sexuality, stavu manželského nebo občanského partnerství, změny pohlaví, těhotenství nebo rodičovství, náboženství nebo přesvědčení, zdravotního postižení nebo jakéhokoli jiného rozlišení.

Vážíme si účasti a odpovědnosti

Přispíváme k rozhodování a zabýváme se identifikací problémů, diskusí, výběrem a implementací řešení. Očekáváme, že rozhodnutí, která se nás týkají, budou činěna transparentně a že ti, kdo rozhodují, budou vůči nám jako součásti komunity odpovědní.

Přispíváme k vytváření prostředí, které je bezpečné pro všechny

Jsme aktivní v tom, abychom z kampusu udělali místo, které je bezpečné pro všechny, ve kterém má každý právo být prostý jakékoli formy násilí nebo výhružného chování. Náš závazek přenášíme do našich interakcí mimo kampus, v Brightonu a Hove a jinde.

Statistika

Fakta a čísla

University of Sussex je přední vysokoškolská a výzkumná instituce poblíž Brightonu na jihu Anglie. Sussex byl první z nové vlny britských univerzit založených v 60. letech 20. století a v roce 1961 obdržel svou královskou chartu.

Inovativní výzkum a stipendium

Sussex je přední výzkumnou univerzitou, jak se odráží v rámci Research Excellence Framework (REF) z roku 2014.

Více než 75 % výzkumné činnosti v Sussexu je kategorizováno jako přední světová (4*) nebo mezinárodně vynikající (3*), pokud jde o originalitu, význam a přísnost.

Mezi jednotlivé vrcholy výsledků REF 2014 patří:

 • Sussex History byl za kvalitu svých výzkumných výstupů nejlépe hodnoceným příspěvkem History ve Spojeném království
 • Angličtina v Sussexu vzrostla z 31. na 9. místo ve Spojeném království od posledního hodnocení výzkumu v roce 2008
 • 84 % výzkumného dopadu univerzity v psychologii bylo hodnoceno jako nejvyšší možný stupeň, 4*
 • Sussex Geography měl nejvíce 4* hodnocený výzkumný dopad ze všech příspěvků Geography ve Spojeném království.

Celkově se univerzita umístila na 36. místě (multidisciplinárních institucí) podle průměru známek (GPA).

Učení a učení

University of Sussex má 18 510 studentů (v přepočtu 2019–20 na plný úvazek), z nichž přibližně jedna pětina jsou postgraduální studenti. 65 % naší studentské populace jsou studenti ze Spojeného království a 35 % jsou zahraniční studenti.

Kreativní myšlení, rozmanitost v naší výuce, intelektuální náročnost a interdisciplinarita byly vždy základem vzdělávání v Sussexu.

Naším cílem je poskytovat výukové a vzdělávací programy založené na aktuálním výzkumu, atraktivní pro studenty ze všech socioekonomických a kulturních prostředí a které poskytují dovednosti pro život.

Naše věc

Sussex si vybudoval reputaci pro inovace a inspiraci a přitahuje přední myslitele a výzkumníky.

V roce 2019/20 univerzita zaměstnávala 3 395 zaměstnanců, což odpovídá 2 615 zaměstnancům na plný úvazek. To zahrnovalo 1 610 zaměstnanců ve výuce nebo výuce a výzkumu (ekvivalent 1 070 zaměstnanců na plný úvazek). Ostatní zaměstnanci byli zaměstnáni na pozicích Pouze výzkum nebo Odborné služby (HESA 2019/20).

V týmu máme tři nositele Nobelovy ceny, 12 členů Britské akademie a vítěze prestižní Crafoordovy ceny.

Mezinárodní Sussex

Od svého založení má Sussex mezinárodní pohled na své akademické aktivity a svůj výhled.

Do našeho kampusu přitahujeme zaměstnance a studenty z více než 100 zemí a téměř třetina zaměstnanců pochází ze zemí mimo Spojené království.

Náš výzkum se zabývá hlavními světovými problémy s předními oblastmi odborných znalostí, jako jsou klimatické změny a rozvojové studie.

Máme rozsáhlé vazby s institucemi po celém světě.

  Vlastnosti kampusu

  Sussex má jedno z nejkrásnějších kampusů ve Velké Británii.

  Areál se nachází ve zvlněném parku na okraji Brightonu a kombinuje oceňovanou architekturu se zelenými otevřenými prostory.

  Areál je obklopen národním parkem South Downs, ale jen pár minut od živého města Brighton & Hove.

  Budovy, které tvoří srdce kampusu, byly navrženy Sirem Basilem Spencem a získaly status památkově chráněné budovy v roce 1993. Falmer House je jednou z pouhých dvou vzdělávacích budov ve Spojeném království, které byly zapsány do I. stupně jako uznání za svůj výjimečný zájem.

  Studijní prostor

  • Knihovna

  Obchody, kavárny a bary

  V kampusu máme řadu obchodů a maloobchodních prodejen a také:

  • Kavárny, restaurace
  • Studentské bary spravované Unií.
  • Družstevní jídlo
   • In-store pekárna, off-licence, trafiky, potřeby pro domácnost a osobní péči, autobusové jízdenky, kopírování, placení účtů a cash back.
  • Trh
   • Různé stánky s knihami, oblečením, čerstvým ovocem a zeleninou, pouličním jídlem, pečivem, rostlinami, plakáty a uměleckými díly.
  • Pošta
   • Služby zahrnují poštovné, drop and go, licence, daň z vozidla, cestovní pojištění, jízdenky National Express, cizí měnu (pouze eura a americké dolary – studentská sazba k dispozici).
  • Odborový obchod
   • Nabídka jídel a mražených potravin, off-licence, papírnictví, karty, oblečení a další.

  Sport

  • Sussexsport

  Zdraví

  • Centrum zdraví
  • Zubař
  • Lékárna
   • Předpisy, léky, kosmetika a toaletní potřeby.

  Služby a podpora

  • Bankomaty
  • York dům
  • Dům kaplanství a setkávání
  • Péče o děti
   • Univerzitní zařízení péče o děti je k dispozici zaměstnancům a studentům pro děti ve věku od čtyř měsíců do pěti let.
  • prádelna

  Konference a akce

  • Konferenční centrum
   • V našem moderním konferenčním centru si můžete rezervovat řadu akcí pro 10 až 250 delegátů.
  • Attenborough centrum pro kreativní umění

   Přijímací řízení

   Jak se přihlásit do magisterského studia

   Hledáme ambiciózní, nadšené a motivované studenty. Budete mít vášeň uspět, nezávislost, abyste se chopili svých vlastních projektů, a schopnost jít nad rámec.

   Přihlaste se do Sussexu

   Na většinu našich magisterských kurzů se přihlašujete pomocí našeho systému postgraduálních přihlášek. Zkontrolujte, které kurzy mají různé aplikační cesty.

   Vyberte si svůj kurz

   Vyberte si z více než 200 magisterských titulů, postgraduálních diplomů a kurzů PGCE (Postgraduate Certificate in Education).

   Nabízíme kurzy na plný i částečný úvazek a některé kurzy zahrnují integrovanou stáž.

   Pokud jste mezinárodní student se studentským vízem (studenti mimo Spojené království), můžete studovat pouze magisterské kurzy prezenční.

   Jak se přihlásit

   Většina žádostí o magisterské kurzy se podává přímo do Sussexu prostřednictvím postgraduálního aplikačního systému.

   Medicína a zdraví

   Pokud se ucházíte o studium lékařského kurzu, musíte se přihlásit na Brighton and Sussex Medical School prostřednictvím University of Brighton.

   kurzy PGCE

   Pro postgraduální primární, sekundární a School Direct kurzy byste se měli přihlásit prostřednictvím UCAS Teacher Training (UTT).

   Částečný úvazek Master of Business Administration (MBA)

   Pokud se hlásíte na částečný úvazek MBA, který začíná v jinou dobu než v září, musíte použít naši přihlášku na obchodní školu.

   Pokud se ucházíte o prezenční nebo částečný úvazek MBA, který začíná v září, musíte použít náš postgraduální aplikační systém.

   Sociální práce MA/PGDip

   Pokud žádáte o sociální práci MA nebo PGDip, musíte se přihlásit prostřednictvím UCAS.

   Online kurzy

   U našich online kurzů byste měli následovat odkaz pro přihlášení na příslušném záznamu kurzu.

   Vstupní požadavky

   Chcete-li zjistit konkrétní vstupní požadavky pro váš kurz, podívejte se na naše magisterské kurzy.

   Musíte také splnit naše obecné vstupní požadavky: alespoň vysokoškolský diplom vyšší druhé třídy (2:1) nebo nižší druhé třídy (2:2) (nebo ekvivalent) v závislosti na kurzu, o který se ucházíte.

   Pokud jste mezinárodní student, musíte splnit naše požadavky na anglický jazyk nebo úspěšně absolvovat náš předsekční kurz angličtiny.

   Pokud ke studiu ve Spojeném království potřebujete vízum, poskytneme vám Potvrzení o přijetí ke studiu (CAS). Svůj výpis CAS si můžete prohlédnout a stáhnout prostřednictvím postgraduálního aplikačního systému.

   Předmagisterské programy

   Pre-magisterské programy jsou navrženy tak, aby zlepšily vaši úroveň angličtiny, studijní dovednosti a akademické znalosti před postgraduálním studiem. Zjistit více.

   Kdy podat žádost

   Přihlášku musíte odeslat do:

   • Žadatelé ve Velké Británii: Jeden měsíc před datem zahájení kurzu
   • Mezinárodní žadatelé: Dva měsíce před datem zahájení kurzu.

   Toto jsou nejnovější data, u kterých garantujeme zvážení přihlášek, a měli byste se přihlásit dříve, protože některé kurzy jsou velmi žádané a mohou být uzavřeny před výše uvedenými termíny.

   Existují také některé kurzy s dřívějšími termíny. Konkrétní termíny naleznete v našich magisterských kurzech.

   Přihlášku musíte také podat dříve, pokud se přihlásíte:

   • Bez formální akademické kvalifikace
   • S odbornou kvalifikací
   • Na základě relevantních zkušeností.

   Termíny mají zajistit, že od obdržení nabídky bude dostatek času na to, abyste se dostavili včas na zapracování a zahájení výuky.

   Dřívější lhůta pro podání žádostí pro zahraniční studenty je poskytnout více času na dokončení procesu žádosti o vízum a, je-li to pro kurz vyžadováno, získat povolení od britského vládního programu Academic Technology Approval Scheme (ATAS).

   Vízové požadavky

   Přehled

   O studentské vízum ke studiu ve Spojeném království můžete požádat, pokud je vám 16 nebo více let a jste:

   • Bylo jim nabídnuto místo v kurzu od licencovaného studentského sponzora;
   • Mějte dostatek peněz, abyste se uživili a zaplatili kurz – částka se bude lišit v závislosti na vašich okolnostech;
   • Umí mluvit, číst, psát a rozumět anglicky;
   • Pokud je vám 16 nebo 17 let, mějte souhlas od rodičů – budete o tom potřebovat důkaz, když budete podávat žádost.

   Pokud je vám 16 nebo 17 a chcete studovat na nezávislé škole ve Spojeném království, můžete mít místo toho nárok na vízum Child Student.

   Toto vízum nahradilo studentské vízum Tier 4 (General).

   Pokud jste vy nebo vaše rodina z EU, Švýcarska, Norska, Islandu nebo Lichtenštejnska

   Pokud jste vy nebo váš rodinný příslušník začali žít ve Spojeném království do 31. prosince 2020, možná budete moci požádat o bezplatný program EU Settlement Scheme.

   Termín pro podání přihlášky byl pro většinu lidí 30. června 2021. Stále se můžete přihlásit, pokud:

   • Máte pozdější termín – například se připojujete k rodinnému příslušníkovi ve Spojeném království;
   • Máte „rozumné důvody“ pro to, že nemůžete podat žádost do 30. června 2021 – například jste byli nemocní nebo jste se stali obětí domácího násilí.

   Kdy podat žádost

   Kdy se můžete přihlásit, závisí na tom, zda se hlásíte ze Spojeného království nebo mimo něj.

   Žádost ze zahraničí

   O vízum můžete požádat nejdříve 6 měsíců před zahájením kurzu.

   Rozhodnutí o vízu obvykle dostanete do 3 týdnů.

   Žádost ze Spojeného království

   Přihlásit se můžete nejdříve 3 měsíce před zahájením kurzu.

   Musíte požádat před vypršením platnosti aktuálního víza. Váš nový kurz musí začít do 28 dnů po vypršení platnosti aktuálního víza.

   Obvykle dostanete rozhodnutí do 8 týdnů.

   Jak dlouho můžeš zůstat

   Jak dlouho můžete zůstat, závisí na délce vašeho kurzu a na tom, jaké studium jste již ve Spojeném království dokončili.

   Pokud je vám 18 nebo více a váš kurz je na úrovni vysokoškolského studia, můžete obvykle zůstat ve Spojeném království až 5 let. Pokud je pod úrovní diplomu, můžete obvykle zůstat ve Spojeném království až 2 roky.

   Zůstat déle ve Spojeném království

   Možná budete moci:

   • Prodlužte si vízum, pokud máte nárok například pokračovat ve studiu ve Spojeném království;
   • Přepněte na studentské vízum z jiného víza, pokud již jste ve Spojeném království;
   • Po úspěšném absolvování kurzu přejděte na vízum Graduate a zůstaňte ve Spojeném království alespoň 2 roky.

   Kdy můžete cestovat do Velké Británie

   Můžete přijít před začátkem kurzu. Může to být buď:

   • Až 1 týden předem, pokud váš kurz trvá 6 měsíců nebo méně;
   • Až 1 měsíc předem, pokud váš kurz trvá déle než 6 měsíců.

   Nesmíte cestovat do Spojeného království před datem zahájení uvedeným na vašem vízu, bez ohledu na to, kdy váš kurz začíná.

   Poplatky

   To stojí:

   • 348 £ za žádost o studentské vízum ze zemí mimo Spojené království;
   • 475 £ za prodloužení nebo přechod na studentské vízum ze Spojeného království.

   Musíte zaplatit vízový poplatek za každou osobu, která se k vám připojí.

   Příplatek za zdravotní péči

   V rámci žádosti budete muset také uhradit příplatek za zdravotní péči.

   Kolik zaplatíte, závisí na tom, jak dlouho vaše vízum trvá.

   Váš partner a děti

   Možná budete moci přivést svého partnera a děti („závislé osoby“).

   Co můžete a nemůžete dělat

   Můžeš:

   • Studie
   • Pracujte jako studentský odborový sabatický důstojník

   Možná budete schopni pracovat – jak moc závisí na tom, co studujete a zda pracujete v semestru nebo mimo něj.

   Nemůžeš:

   • Uplatňovat nárok na veřejné prostředky (dávky) a důchody;
   • Práce v určitých zaměstnáních, například jako profesionální sportovec nebo sportovní trenér;
   • Být samostatně výdělečně činná;
   • Studujte na akademii nebo škole financované místními úřady (také známé jako udržovaná škola).

   Pokud bude vaše žádost úspěšná, bude vám řečeno, co můžete a co nemůžete dělat na studentském vízu.

   Žebříčky

   Tabulka žebříčků v tabulce

   Univerzita roku pro udržení studentů 2022

   Jsme nesmírně hrdí na to, že Sussex byl podle The Times a Sunday Times Good University Guide 2022 jmenován Univerzitou roku pro udržení studentů.

   • Joint 41st in the UK: The Complete University Guide (CUG) 2022;
   • 47. místo ve Spojeném království: The Times a Sunday Times Good University Guide 2022;
   • 44. místo ve Spojeném království: tabulky ligy The Guardian University 2022;
   • 21. ze 101 britských institucí v žebříčku Times Higher Education (THE) World University Rankings 2022.

   Světový žebříček

   • Společné 15. místo na světě: hodnocení „Golden Age“ Times Higher Education (THE) (pro univerzity založené v letech 1945 až 1967);
   • 41. na světě: Světový žebříček dopadu Times Higher Education (THE) 2021;
   • Společné 151. místo na světě: The Times Higher Education (THE) World University Rankings 2022;
   • 8. místo na světě: žebříček světových univerzit s reálným dopadem (WURI) 2021 – mobilita a otevřenost studentů.

   Světový žebříček QS

   V žebříčku QS World Rankings 2021 jsme byli:

   • Ohodnocený jako číslo jedna na světě pro rozvojová studia.
   • Vysoce hodnocené pro výstup výzkumu.

   Vítězové Global Student Satisfaction Award - Student Diversity

   Jsme nadšeni, že jsme získali cenu za studentskou rozmanitost na Global Student Satisfaction Awards 2021.

   Tato kategorie se ptala studentů, jak přátelská atmosféra na jejich univerzitě byla pro lidi z různých prostředí – včetně různých zemí, kultur, náboženství, věku, pohlaví a speciálních potřeb.

   Naše ambiciózní strategie internacionalizace se snaží být inkluzivní a podporovat různorodý studentský sbor a toto ocenění je uznáním této rozmanitosti.

   Research Excellence Framework (REF) 2014

   Sussex je přední výzkumná univerzita, jak se odráží v Rámci excelence výzkumu 2014 (REF).

   Více než 75 % výzkumné činnosti v Sussexu je kategorizováno jako přední světová (4*) nebo mezinárodně vynikající (3*), pokud jde o originalitu, význam a přísnost.

   Mezi jednotlivé vrcholy výsledků REF 2014 patří:

   • Sussex History byl za kvalitu svých výzkumných výstupů nejlépe hodnoceným příspěvkem History ve Spojeném království;
   • 84 % výzkumného dopadu univerzity v psychologii bylo hodnoceno jako nejlepší možný stupeň, 4*;
   • Sussex Geography měla nejvíce 4 * -řízený výzkumný dopad jakéhokoli geografického podání v celé Velké Británii.

   Teaching Excellence Framework (TEF)

   Teaching Excellence Framework je vládní cvičení k vyhodnocení kvality praxe vysokoškolských studentů na vysokých školách ve Spojeném království.

   Byli jsme oceněni stříbrným hodnocením v podání TEF 2017 a jako součást našeho podání byl Sussex silně chválen společností HEFCE za:

   • Naše vynikající strategie zaměstnanosti s podílem absolventů ze Sussexu na vysoce kvalifikovaných pozicích nebo dalším studiu je o 12 procent vyšší než srovnávací očekávání;
   • Velmi vysoký podíl studentů ze Sussexu ze všech prostředí, kteří dokončí kurz a pokračují ve vysoce kvalifikovaném zaměstnání nebo dalším studiu.

   Kromě naší strategie zaměstnanosti a výkonu nedostatečně zastoupených skupin v našem studentském sboru hodnotitelé panelu TEF uvedli, že naše příspěvky odráží:

   • Naše kultura oceňuje vynikající výuku prostřednictvím kariérního postupu, profesního rozvoje a pedagogických ocenění;
   • Významné investice do univerzitního majetku a vysoce kvalitních fyzických a digitálních zdrojů, které napomáhají učení studentů;
   • Důsledné a časté vystavení a zapojení našich studentů do špičkového výzkumu;
   • Optimální úroveň zapojení studentů a odhodlání učit se, zajištěné vynikajícími postupy při výuce a hodnocení.

   Ohlasy studentů

   Místa

   • Falmer

    Sussex House, BN1 9RH, Falmer

    Programy

     Instituce také nabízí:

     Otázky