Keystone logo
© Eva Dang
University of York

University of York

University of York

Úvod

O univerzitě

University of York založená na principech excelence, rovnosti a příležitostí pro všechny, byla otevřena v roce 1963 s pouhými 230 studenty. Od té doby jsme se stali jednou z předních světových univerzit a vytvořili si reputaci akademické moci, kde jasné zaměření na excelenci zajistilo národní a mezinárodní uznání spolu s již zavedenými institucemi.

Akademická dokonalost

Jsme členem elitní skupiny Russell University, jsme dynamická, intenzivně výzkumná univerzita, která se zavázala vyvíjet život zachraňující objevy a nové technologie pro řešení některých z nejnaléhavějších globálních výzev.

V současné době existuje více než 30 akademických pracovišť a výzkumných center a studentská organizace se rozšířila na přes 18 000.

Strategie univerzity

V roce 2014 vedl místopředseda Koen Lamberts po konzultaci se všemi zaměstnanci a studenty vývoj nové univerzitní strategie. Tato strategie povede a bude informovat o našich činnostech do roku 2020.

Klíčové cíle

  1. Být světovým lídrem ve výzkumu
  2. Nabídnout vynikající výuku a učení
  3. Nabídnout všem našim studentům vynikající a cenné zkušenosti

Podpůrné cíle

  1. Být dostatečně velký, aby byl vynikající, odolný a finančně udržitelný
  2. Být organizován nejefektivnějším a nejefektivnějším způsobem
  3. Účinně spolupracovat s dalšími organizacemi a zúčastněnými stranami

Ocenění a úspěchy

University of York je jedním z úspěchů britského vysokoškolského vzdělávání. Od svého založení v roce 1963 jsme se ve Velké Británii postavili na trvale vysoké hodnocení a jsme jednou z pouhých šesti poválečných univerzit, které se objevily ve světové top 100.

119039_photo-1460518451285-97b6aa326961.jpg

Areál a město

Náš bezpečný a atraktivní kampus Heslington se nachází v docházkové vzdálenosti od centra města York a je domovem našich devíti vysokých škol a většiny našich oddělení. Máme také několik oddělení, která se nacházejí v centru města v historickém King's Manor.

V posledních letech došlo k rozšíření kampusu o 500 milionů liber otevřením sedmi nových budov, čímž se zvýšila naše kapacita pro počty studentů a poskytlo se více zařízení světové úrovně pro 21. století. Udržitelnost hraje klíčovou roli v tomto ambiciózním vývoji.

Jak je univerzita provozována

Při popisu fungování univerzity je důležité pochopit, že existuje rozdíl mezi tím, jak je řízena a jak je spravována.

Správa

Všechny univerzity mají řídící orgán, který je zodpovědný za dohled nad jejich činností, určování jejich budoucího směřování a sledování pokroku v boji proti strategickým ambicím. Řídícím orgánem univerzity je Rada.

Rada je také odpovědná za zajištění toho, že zůstaneme finančně udržitelní a že budeme plnit naše zákonné povinnosti. Přijímá konečné rozhodnutí ve věcech, které mají významný dopad na univerzitu

Řízení

Zatímco Rada převezme kontrolní a kontrolní úlohu jako řídící orgán, deleguje provozní chod univerzity na úřadujícího prorektora a prezidenta.

Úřadující prorektor a prezident plní své povinnosti s podporou svých vyšších kolegů, kteří se scházejí dvakrát měsíčně jako Výkonná rada univerzity.

English Language Requirements

Ověřte svou znalost angličtiny pomocí testu Duolingo English Test! DET je pohodlný, rychlý a cenově dostupný online test angličtiny akceptovaný více než 4 000 univerzitami (jako je tato) po celém světě.

Místa

  • York

    University of York York YO10 5DD, , York

Otázky