Keystone logo
University of Zagreb - Faculty of Electrical Engineering and Computing Bakalář přírodních věd v oboru výpočetní techniky
University of Zagreb - Faculty of Electrical Engineering and Computing

Bakalář přírodních věd v oboru výpočetní techniky

Zagreb, Chorvatsko

3 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 5 574 / per year *

Na kampusu

* 42 000 HRK (přibližně 5 600 EUR)

Úvod

Bakalářský studijní program Výpočetní technika rozvíjí kompetence analyzovat a řešit různé inženýrské problémy, pracovat jako výkonný člen týmu a přispívat k návrhu systémů a procesů v oblasti výpočetní techniky. Základní znalosti z matematiky, fyziky a elektrotechniky jsou podloženy využitím současných počítačových nástrojů.

Hlavním předmětem studia oboru Výpočetní technika je počítač jako univerzální stroj pro zpracování dat spolu s metodami jeho aplikace v různých oblastech. Výpočetní technika zahrnuje teorii, metody analýzy a syntézy, návrh a konstrukci, aplikaci a provoz počítačových systémů. Vysoký důraz je kladen na praktické dovednosti a raný kariérní rozvoj během studia. Zatímco první dva roky studia se zaměřují na to, aby se studenti naučili prostřednictvím pečlivě připravené sady požadovaných předmětů běžnému souboru dovedností požadovaných inženýrem v oboru výpočetní techniky, poslední rok studia nabízí velký výběr volitelných předmětů, které studentům poskytnou příležitost získat specifické znalosti a kompetence v oblastech:

  • umělá inteligence
  • bioinformatika
  • komunikační technologie
  • počítačová architektura
  • datová věda
  • zpracovávání obrazu
  • multimediální systém
  • robotický
  • softwarové inženýrství

Pokud si chtějí dále rozšířit odbornost v konkrétních oborech, budou studenti po absolvování bakalářského studijního programu dobře připraveni na zápis do magisterských studijních programů výpočetní techniky na kterékoli univerzitě po celém světě, včetně možnosti pokračovat ve studiu magisterským studijním programem na FER .

Studijní program také klade vysoký důraz na rozvoj dovedností měkkého inženýrství prostřednictvím souboru průřezových kurzů , které doplňují základní inženýrské vzdělání o doplňkový soubor dovedností nezbytných pro formování inženýra jako úplného člověka.

Přijímací řízení

Osnovy

Kariérní možnosti

Ohlasy studentů

O Škole

Otázky