Keystone logo
© UW
University of Warsaw - Faculty of Political Science and International Studies

University of Warsaw - Faculty of Political Science and International Studies

University of Warsaw - Faculty of Political Science and International Studies

Úvod

Vítejte na Varšavské univerzitě (UW), největší univerzitě v Polsku, která je již více než 200 let symbolem akademické excelence. UW je místem, kde se tradice setkává s modernou a věda jde ruku v ruce s inovacemi. Varšavská univerzita nabízí více než 100 studijních oborů, které pokrývají širokou škálu oborů, od humanitních až po přírodní vědy. UW navíc nabízí 44 výukových programů v angličtině, díky čemuž je ideálním místem pro studenty z celého světa.

Společnost UW je známá na mezinárodní scéně a zaujímá přední místa v prestižních žebříčcích. Studium na UW není jen o získávání znalostí, ale také o rozvíjení vášní a objevování nových možností. Univerzita provozuje mnoho iniciativ pro studenty, jako je linka pomoci pro studenty, doktorandy a zaměstnance UW.

Varšavská univerzita není jen místem učení, ale také místem, kde můžete zažít bohatý kulturní a společenský život. UW je místo, kde můžete potkat inspirativní lidi, navázat cenné kontakty a vytvořit vzpomínky na celý život.

Zveme vás, abyste se připojili ke komunitě UW a zažili nezapomenutelné akademické dobrodružství v srdci Polska. UW je víc než univerzita, je to vaše budoucnost. Začněte svou cestu ještě dnes!

Historie WNPiSM

Tradice politologického vzdělávání ve Varšavě jsou mnohem delší než historie Fakulty politických věd a mezinárodních studií Varšavské univerzity (dříve Fakulta žurnalistiky a politologie Varšavské univerzity). První škola politologie byla založena v roce 1917.

V roce 1967 byl v rámci tehdejší Filosofické fakulty Varšavské univerzity založen Institut politologie, jehož základem byli pracovníci dříve existující mimofakultní jednotky, Vysoké školy politologie Varšavské univerzity. V roce 1968 byly v rámci organizačních změn na univerzitě politologie spolu s filozofií, sociologií a ekonomií převedeny na Fakultu sociálních věd Varšavské univerzity.

Fakulta politologie a mezinárodních studií Varšavské univerzity je pokračováním (od 1. září 2016) Fakulty žurnalistiky a politologie Varšavské univerzity, která zahájila činnost v roce 1975. Na této jednotce se vyučovala žurnalistika a politologie . Sedmdesátá léta byla obdobím dynamického rozvoje fakulty a rozšíření její vnitřní struktury o Ústav mezinárodních vztahů v roce 1976 a Ústav sociální politiky v roce 1977. V roce 2012 vznikl Institut evropských studií.

Nový název Fakulty politických věd a mezinárodních studií Varšavské univerzity je důsledkem odchodu ze struktury Institutu žurnalistiky.

Rozhodnutím fakultní rady zanikly k 1. červenci 2019 jednotlivé ústavy fakulty, tj.: Ústav politických věd (existující od roku 1967 ), Ústav mezinárodních vztahů (1976), Ústav sociální politiky (1977) a Institut evropských studií (2012). Místo nich bylo zřízeno 15 vědeckých a výzkumných oddělení .

Vlastnosti kampusu

Historická oblast Varšavské univerzity, která se nachází v srdci města, láká svou krásnou architekturou. Sochařská výzdoba budov, působivé interiéry a zeleň obklopující budovy dělají z kampusu v Krakowskie Przedmieście jednu z hlavních turistických atrakcí ve Varšavě. Brána s orlem se stala symbolem univerzity a také povinnou zastávkou pro návštěvníky Královské cesty.

S velkou péčí restaurované historické budovy nejsou jedinou tváří univerzity. Univerzitní knihovna, která se nachází v blízkosti hlavního kampusu, byla otevřena v roce 1999 a otevřela novou kapitolu v historii architektury univerzity. Budova změnila charakter Powiśle a stala se jedním z oblíbených míst obyvatel Varšavy. Univerzitní investice otevřené v následujících letech jsou – stejně jako BUW – nejen funkční, ale i architektonicky zajímavé. Obohacují krajinu Varšavy a poskytují uživatelům pohodlné pracoviště a zajímavě uspořádané společné prostory, kde mohou relaxovat.

  Statistiky absolventů

  Místa

  • Śródmieście

   Auditorium Building (Collegium Politicum) Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warsaw, Poland, 00-927, Śródmieście

   Otázky