Contemporary China Studies Programme

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Contemporary China Studies Programme vám nabízí jedinečnou příležitost seznámit se a prožít dnešní Čínu během vzrušujícího programu v rámci jednoho semestru v zahraničí, který přenáší kredity ECTS na váš studijní program doma. CCSP je jedinečná učební zkušenost pro pokročilé bakalářské studenty, kteří jsou zvědaví na kulturu a životní styl Asie, kteří chtějí studovat na světové univerzitě a chtějí prozkoumat podnikání v Číně v opravdu fascinujícím přístupné prostředí. CCSP se nachází v Šanghaji, jedním z nejvíce vzrušujících měst na světě a vyučuje ve spolupráci s univerzitou Fudan, jednou z nejprestižnějších výzkumně orientovaných univerzit v Číně, která se umístila na 40. místě ve světě QS. S CCSP máte na výběr čínské jazykové kurzy, akademické kurzy angličtiny na různých tématech a také stáž v místní organizaci nebo nadnárodní společnosti. V kombinaci s pravidelnými skupinovými exkurzemi a společenskými aktivitami, které vás zavedou do tradiční čínské kultury, je CCSP multidisciplinární akademický program, který poskytuje hluboké teoretické a praktické pohledy na vznikající postavení Číny jako globální síly.

Proč CCSP?

  1. Žijte v úžasném a živém městě
  2. Studium na světové univerzitě
  3. Zažijte svět obchodu v Číně

Nejvyšší univerzita

Contemporary China Studies Programme se vyučuje na univerzitě Fudan, jedné z nejprestižnějších univerzit v Číně zaměřené na výzkum. V nejnovějším hodnocení QS světových univerzit se Fudan University řadí mezi 1. univerzitu v Šanghaji a 40. celosvětově. V Fudanu je 30 000 studentů, z toho 5 000 zahraničních studentů.

Škola sociálního rozvoje a veřejné politiky, která je hostitelem programu CCSP, je jednou z globálních pevností ve výuce a výzkumu v sociálních vědách. Mezi její mezinárodní partnery patří Harvardská univerzita, London School of Economics and Political Science, Trinity College a mnoho dalších. Deset procent studentů školy jsou zahraniční studenti z USA, Kanady, Japonska, Velké Británie, Německa, Francie, Itálie a severských zemí. Přednášející CCSP mají rozsáhlé zkušenosti s akademickým výzkumem a výukou na významných univerzitách v Číně i v zahraničí, jako jsou Harvardská univerzita, Univerzita v Chicagu, Univerzita Washington-Seattle a GeorgiaTech. Představitelé místních podniků a odborní odborníci z různých organizací jsou vyzváni k prezentaci případových studií.

Život v kampusu

S 30 000 studenty včetně 5 000 zahraničních studentů je Fudan nejen nejlepší, ale také jedna z největších a nejvíce mezinárodních univerzit v Šanghaji. Jako mezinárodní student ve společnosti Fudan máte přístup ke všem studentským sdružením na univerzitě, stejně jako ke všem ostatním zařízením, jako jsou jídelny, knihovny a sportoviště.

Úžasné město

Shanghai: wow!

Šanghaj je bezpochyby jedním z nejzajímavějších měst na světě. Město je v epicentru nebývalého čínského náporu směrem k hospodářskému rozvoji, technologickým inovacím a kulturní renesanci. Šanghaj je místem, kde se Východ setkáváme se západem a kde staré a nové se slučují velkolepě. Není vynaloženo žádné úsilí, které by ukázalo, že se Šanghaj stal jednou z nejúžasnějších a nejživějších metropolí tohoto světa. A s jedním miliónem zahraničních obyvatel se Shanghai může pochlubit nejmodernějšími mezinárodními zařízeními a neomezenými příležitostmi k vytváření nových přátel, budování profesionálních sítí a prozkoumání budoucích pracovních příležitostí. Studijní semestr v Šanghaji je skvělý pro váš životopis. Není divu, že se Shanghai rychle stává jednou z nejpopulárnějších studijních destinací na světě pro zahraniční studenty.

Život v Šanghaji

Život v Šanghaji je neuvěřitelně vzrušující a rozmanitý, avšak pohodlný a bezpečný. Jako jeden z největších a moderních metropolitních měst Shanghai nikdy nespí. Je to tavící koš orientálních a západních kultur, starých a nových tradic. Šanghaj nabízí nesčetné možnosti, pokud jde o zábavu, nákupy, bary a restaurace, prohlídky památek, koncerty a přehlídky. Je docela možné žít život velmi podobný životu ve všech významných evropských metropolích. Můžete se také rozhodnout žít jako místní obyvatelé. Čínské jídlo je dobré a levné. Místní obchody prodávají nejrůznější věci, které v Evropě nikdy nenajdete, často levné.

Interní možnost

Contemporary China Studies Programme je navržen tak, aby maximalizoval vaše možnosti dozvědět se o dnešních dnech v Číně během vašeho 4 nebo 5měsíčního pobytu v Šanghaji. Výběr akademických kurzů, které vyučují anglicky významní profesoři a přednášející Fudan University, vám poskytuje teoretické a akademické znalosti o nejnovějším vývoji v Číně v oblastech jako je kultura a společnost, podnikání a ekonomika, politika a diplomacie. Jazykový kurz, který se vyučuje na začátečnících a středních úrovních, vám umožní získat chuť, co potřebujete k tomu, abyste mluvili a četli čínské jazyky nebo zlepšili jazykové znalosti, pokud jste se již začali učit jazyk. A stáž poskytuje jedinečnou šanci pochopit, jak pracovat ve společnosti v Číně a rozvíjet nové odborné dovednosti. V kombinaci s pravidelnými skupinovými exkurzemi a společenskými aktivitami, které vás zavedou do tradiční čínské kultury, je CCSP multidisciplinární akademický program, který poskytuje hluboké teoretické a praktické pohledy na vznikající postavení Číny jako globální síly.

Místa

Šanghaj

Adresa, 1. řádek
220 Handan Rd, WuJiaoChang, Yangpu Qu, Shanghai Shi, China, 200433
Šanghaj, Šanghaj, Čína

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium

Programy

Tato škola dále nabízí: